PFSA: Krivično pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
jasmina
Posts: 160
Joined: 13 Apr 2009, 20:48

[quote="Pandora"]
Ne, to pitanje se donosi na saucesnistvo, na odogovornost saizvrsioca, podstrekaca i pomagaca.
Da li se neko sjeca jos pitanja sa proslog roka?
[/quote]
Da, mene je pitao doticaj sa krivicnim djelom(prikrivanje), mjere sigurnosti da nabrojim i primanje mita..Ovo je kod Tomića sa prošlog roka
aamelaa
Posts: 94
Joined: 06 Nov 2009, 22:00

[quote="jasmina"]
[quote="Pandora"]
Ne, to pitanje se donosi na saucesnistvo, na odogovornost saizvrsioca, podstrekaca i pomagaca.
Da li se neko sjeca jos pitanja sa proslog roka?
[/quote]
Da, mene je pitao doticaj sa krivicnim djelom(prikrivanje), mjere sigurnosti da nabrojim i primanje mita..Ovo je kod Tomića sa prošlog roka
[/quote]

Da li ti je dozvolio da koristis zakon za trece pitanje??  :zamisljen:
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

[quote="Pandora"]
Je li neko ko ima Petrovicevu knjigu ili skriptu moze da napise nesto o - Osnovama za isključenje kažnjivosti počinitelja krivičnog djela.
Tomic to pita, a nema u njegovoj skripti.
Ispit je sutra, tako da bih zamolila da ko moze - sto prije dogovori.
Unaprijed hvala ;)
[/quote]
Opsti zakonski osnov za oslobodjenje od kazne je dobrovoljno sprecavanje djela... I kod saizvrsilastva i kod saucesnistva u uzem smislu (pomaganja i podstrekavanja) tako da pretpostavljam da treba pricati o tome...
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

Jučer je na ispitu bilo baš loše! Prolaznost mala! Prof. veoma neurozan  :nervoza:
ee sada, ostalo mi je pola kriv. za uslova i prof. me oborio na novčanoj kazni, preciznije "dani-kazna" pa koliko može min. a koliko maxsimalno iznositi, ja sam učila iz skripte u kojoj to nije bilo.
Pa sada jel zna tko da li se može od prof. tražiti naknadno termin, pisati dekanu ili nešto sl.?
svaki savjet je dobrodošao  :S
      zahvaljujem!
jazzmina
Posts: 431
Joined: 22 Feb 2009, 01:22

razlika izmedju pomaganja i podstrekanja
novcana kazna
teska kradja

Meni licno jedan od laksih predmeta, ima oko 20 pitanja max. da se nauci a profesor oko 7-8 pitanja vrti cijeli dan .. i zakon se moze koristiti.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Alma L."]
Jučer je na ispitu bilo baš loše! Prolaznost mala! Prof. veoma neurozan  :nervoza:
ee sada, ostalo mi je pola kriv. za uslova i prof. me oborio na novčanoj kazni, preciznije "dani-kazna" pa koliko može min. a koliko maxsimalno iznositi, ja sam učila iz skripte u kojoj to nije bilo.
Pa sada jel zna tko da li se može od prof. tražiti naknadno termin, pisati dekanu ili nešto sl.?
svaki savjet je dobrodošao  :S
      zahvaljujem!
[/quote]
Kolegice, veoma mi je zao, ali kod profesora nista ne mozes izmudrovati. (Samo te moze napasti). Jedino da probas kod dekana, da mu objasnis situaciju i da odgovaras kod njega. (jer i on je profesor krivicnog). Ali ce i to tesko ici ! Meni je za uslov trebalo krivicno I, i bas sam pitao jednu koleginicu sta ce biti ako me obori. Ona mi kaze da ima dosta studenta koji su obnovili godinu radi jedne glave (ili krivicnog I ili krivicnog II). Zao mi je ! :(
jazzmina
Posts: 431
Joined: 22 Feb 2009, 01:22

Ma ne mozes nista izgubiti , otidji kod Tomica kad su konsultacije i lijepo ga zamoli ! To ti je posteno,direktno i odmah ces znati,ali idi sto prije da ne bude jedna i svi naredni...
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

[quote="prdibaba"]
Ma ne mozes nista izgubiti , otidji kod Tomica kad su konsultacije i lijepo ga zamoli ! To ti je posteno,direktno i odmah ces znati,ali idi sto prije da ne bude jedna i svi naredni...
[/quote]
pa da tako ću i probati, hvala.... :moli:
kaja
Posts: 198
Joined: 15 Feb 2010, 16:06

i ja bih volio da nam da neki rok ali kakav je profesor u pitanju bice tesko;(
jazzmina
Posts: 431
Joined: 22 Feb 2009, 01:22

[quote="kaja"]
i ja bih volio da nam da neki rok ali kakav je profesor u pitanju bice tesko;(
[/quote]

Upravo zbog ovakvih situacija je postojao oktobarski rok , trebalo se za njega i prosle godine izboriti a i ove , tuzno je da ljudi godinu dana gube na 3 ispita !!
Post Reply

Return to “II godina”