BEZUSLOVNI PRELaz

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Saburli kolega, to se upozorenje odnosi na sviju, a ne samo i izričito na tebe. Ono za šta si ti upozoren ti piše finim kosim crvenim slovima u tvom komentaru.
zarokove
Posts: 6
Joined: 22 Sep 2010, 20:36

Ja nisam sebična kolega Admir 24, nego objektivna.
Ako ste pročitali, napisala sam da bih ja  Vas podržala.Ali problem je što vi nećete mene,odnosno kolege koje imaju uslov, jer pretpostavljam da ćete kazati kako smo sebični što pobogu nismo zadovoljni sa 12 upisanih predmeta.Ali da imate istu priliku i Vi bi je iskorisitili.Problem je što je nejednak položaj studenata.Ovo govorim objektivno, a ne zato što meni neko smeta.
Naravno da problema ima na fakultetu, ali nekada nije kriva ni /ne/ažurnost studenata nego "viša sila",ili sistem ocjenjivanja,ili kriteriji ... Zato tim kolegama mnogo znači taj treći rok.
Ako se dopušta bezuslovni, što se ne bi odobrili rokovi za one kojima je potrebno tako malo da se riješe pritiska koji nose ispiti?
Ena Piragic
Posts: 324
Joined: 12 May 2010, 00:23

[quote="Admir_24"]
Ena, Zarokove, Sentinel su samo mrvica od velikog broja sebicnih, ironicnih kolega / kolegica..a takvih sam tokom studija upozno i vidio na stotine... Vrlodobro znate kojih 5 fakulteta prosle godine nisu dobili bezuslovni na sta ove imaju pravo... Kad ste vec tako pametni i azurni studenti ne treba vam treci septembarski da cistite godinu...to ste trebali dosad zavrsit :d055:
znaci ajmo malo gledat prioritete ako ste vec solidarni, i ako se  zalazete i zastupate svoje kolege u asocijaciji...Zar nije prioritet bezuslovni ( koji se tice vecine nas na trecoj godini ) u odnosu na dodatni rok za par vas kojima je osto jedan il dva ispita da ocistite godinu ?
[/quote]

Kolega vi niste razumjeli moj post, ali vam ne uzimam za zlo (nisam pokusala biti ironicna ovom recenicom vjerujte).
Studentima kojima je potreban bezuslovni neka se odobri, studentima kojima je potreban jos jedan redovni rok koji je bio svake godine do sada, neka odobre. To je valjda srazmjerno davanje.
Moguce je da sam i sebicna, cula sam da je lijep osjecaj kada nekoga boli briga za sve osim za samog sebe.
A i vi ste odgovorili na moj komentar u skladu sa vasim uskim mogucnostima tako da se razumijemo.

Problem vecine kolega koji se zalazu za bezuslovni prelazak je sto sami sebe nazivaju losim studentima i lijenim za uciti, pa falilo im 1 za uslov ili 11, svojom agresivnoscu i ostrom retorikom samo djeluju kontraefektivno jer na kraju price niko nije pametniji nego kompleksi isplivaju na povrsinu i brane se od onoga za sto ih niko nije ni optuzio.
Last edited by Ena Piragic on 23 Sep 2010, 23:26, edited 1 time in total.
Admir_24
Posts: 19
Joined: 14 Jul 2010, 23:07

Samo cu reci da cijenim  ljude koji danonocno strebaju i kojima treba rok da ociste godinu il slicno...slazem se da se treba odobriti treci septembarski isto kao i  bezuslovni..tako da u skladu sa svojim sirokim pogledima shvatam tvoju zabrinutost.. :d055:

Niko ovdje nije  osporio treci septembarski ali zato jeste vas troje nabrojanih post - alo kako ne treba bezuslovni i kako se ne slazete s tim ( iako su neki u asocijaciji gdje trebaju zastupati interese studenata a ne SEBE ),  sto je samo po sebi sramno...i upravo je to ta ironija odnosno sebicnost koju u sebi ne prepoznajete za sta zasluzujete aplauz  :bravo:

Sto se tice asocijacijestudenata naseg faksa vidi se da ste se "digli" da trazite treci rok ( sto opravdavam ) ali zasto se niste isto tako "digli" da trazite  bezuslovni za kolege ? Zanimljivo..

Svako uci za sebe i svi cemo morat poloziti sve predmete da bi dobili diplomu...zato ne vidim razloga cemu tolika zabrinutost kod vas nabrojanih ? Ne znam cemu ti vasi kompleksi i zabrinutost...
Stvarno ne shvatam takve ljude...
almir_87
Posts: 60
Joined: 22 Mar 2010, 19:18

Sta je izgubljena godina naspram 1-2 neociscena ispita? Nekome fali 1-2 za uslova, a nekome 2-3 da ociste godinu.

Ne treba sad biti sebican, i rec kao sto nisu dali uslov do sad, jer niko ne zna zbog ceg neko nije uspio do sad da da taj uslov.
Ena Piragic
Posts: 324
Joined: 12 May 2010, 00:23

S obzirom na vase trenutno stanje kolega, svi su sebicni ako ne zagovaraju vase jednoumlje.
Rekoh da se razumijemo.
Boli me briga za bezuslovni prelazak, neka prelaze sa prve na cetvrtu godinu nije moja stvar, dat cu svoj potpis na peticiji i to je najvise sto cu uciniti , ali mislim da svi studenti, sa uslovom ili bezuslova zasluzuju jos jedan ispitni termin.
A kolega Almire niko nije rekao sto niste ucili, licno smatram da nije moja stvar koliko neko uci ili ne uci, isto tako nije ljudski stavljati svoje potrebe ispred drugih kada moze biti omoguceno oboje. Kome bi ispitni termin bio na stetu? Ne razumijem taj stav.
aldina
Posts: 108
Joined: 03 Oct 2009, 15:29

procitala sam stranici ekonomskog fakulteta da je odobren rok za studente kojima fali 1za uslov(bolonja),a 2 za uslov za stari sistem,a za bezuslovno ce se znati tek u ponedjeljak,ali nije nista sigurno da ce biti jer sve zavisi od razlike u nastavnom planu i programu,a sto se tice rokova kazu da nisu imali podrsku svih dekana i da je ova odluka o ispitama konacna i da vrijedi za sl.godine.

ja bas nisam optimista sto se tice bezuslovnog
aldina
Posts: 108
Joined: 03 Oct 2009, 15:29

Autor Selma Bajramovic  
Srijeda, 22 Rujan 2010 19:49
Zaista mi je zao sto moram podijeliti lose vijesti sa vama. Sve ovo sto pise u prethodnim komentarima je zaista tacno, nazalost.

Bolonjci ce dobiti jedan rok, ali mogu izaci SAMO NA 1 ispit i to da im on nedostaje za uslova. Kod stare generacije, bit ce takodjer jedan rok, ali studenti mogu izaci SAMO na 2 ispita, isto u slucaju da im nedostaju 2 za uslova.

Naiskrenije zahvaljujuci NE podrsci vecine dekana i profesora to je ovako kako jeste. Moram Vam reci da smo imali maximalnu podrsku od Rektora, i to je ono cim smo uspjeli dobiti jedan rok, jer da on nije stao na nasu stranu od pocetka Sjednice ni ovoga ne bi bilo. Stav vecine clanova Senata je da vise nece biti dodatnih rokova, ni socijalnih, kako ni u ovoj generaciji tako ni u narednim. S ovima zele zaokruziti tu pricu o dodatnim rokovima i staviti tacku na i. :((

Sto se tice bezuslovnog, nemojte trositi vrijeme na te price, barem ne do ponedjeljka kada je sastanak dekana, rektora i predstavnika studenata i tada ce se uporediti svi nastavni planovi i programi. Tamo gdje bude veliko odustupanje u nastavnom planu i programu i ne bude mogucnosti za kompromis ili nesto drugo onda ce se morati dati bezuslovni prelazak, u ostalim situacijama studenti obnavljaju godinu :((

Zakon stiti te studente u slucaju da imaju promjenu nastavnog plana i programa, a ukoliko toga nema onda se oni moraju prilagoditi novom nacinu ocjenjivanja, jer u biti predmeti su isti..
Ujedno zelim da Vas zamolim, da se pomirite sa novonastalom situacijom, znam da je tesko i da je neshvatljivo ali drugog izlaza nema. Nakon velike borbe danas na sjednici ovo je maksimum koji se mogao dobiti, i nece biti promjena, nazalost. Zaista mi je zao, ali tako je.. Stav vecine clanova jeste da je konacno vrijeme da se stane u kraj dodatnim rokovima, i da se pocnu primjenjivati neka pravila. Bit ce tesko prilagoditi se, ali moramo od necega poceti :(   
eh ovo pise na str.ekonomskog fakulteta
Ena Piragic
Posts: 324
Joined: 12 May 2010, 00:23

Boze dragi! Nema veze sto uvode nova pravila u vezi ispitnih rokova ali trebali su nam to reci barem u junu ili ranije da se ne racuna na te dodatne rokove. Nema smisla. Cirkus.
Rade kako im je volja, cak ni zakon ne pruza sigurnost.
Last edited by Ena Piragic on 24 Sep 2010, 12:32, edited 1 time in total.
dijana.m
Posts: 56
Joined: 31 Aug 2010, 10:57

Odobren je i bezuslovni i 3.septembarski rok,u ponedjeljak se samo formalno potvrdjuje!Informacija nije tipa rekla-kazala ili sl.,nego provjerena i pouzdana,i molila bih pojedince da bespotrebno ne unose paniku s kojekakvim neprovjerenim informacijama,tracevima,pricama i pricicama.
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”