PFSA: Krivično pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

Mucim se s ovim teorijama vezanih za saucesnistvo.
Ne mogu da pronadjem nista o tzv. akcesornim teorijama. Niti o samostalnoj teoriji :S ili kako vec, a kolege na forumu ih navode kao neka od cescih pitanja.
Moooolim za pomoc. Hitno je :D
Unaprijed hvala ;)
Aidapravo
Posts: 68
Joined: 13 Apr 2010, 11:40

Ja polazem kod prof Petrovica, i ucim iz skripte u kojoj se nalaze te teorije
U skripti su slijedece:

Teorije o zavisnoj ( akcesornoj ) i samostalnoj ( principalnoj ) prirodi saucesnistva
Prema ovoj teoriji krivicna odgovornost saucesnika vezuje se za neke momente na strani izvrsioca. U doktrini postoji vidse shvatanja akcesorne prirode saucesnistva, a posebno se isticu 3 shvatanja:

1. Shvatanje o ogranicenoj ( limitiranoj ) akcesornosti
2.  Ekstremna teorija akcesornosti
3. Hiperekstremna teorija akcesornosti

U skripti su takodjer objasnjenja za sve tri teorije. To je to ;)
amina.s.
Posts: 152
Joined: 03 Mar 2010, 16:12

[quote="Pandora"]
Mucim se s ovim teorijama vezanih za saucesnistvo.
Ne mogu da pronadjem nista o tzv. akcesornim teorijama. Niti o samostalnoj teoriji :S ili kako vec, a kolege na forumu ih navode kao neka od cescih pitanja.
Moooolim za pomoc. Hitno je :D
Unaprijed hvala ;)
[/quote]knjiga prof.Petrovica str.249.
sunrise_ave
Posts: 16
Joined: 16 Sep 2010, 18:56

[quote="Aidapravo"]
Kolege, da li neko zna da li kod prof Petrovica postoje slijedeci rokovi: Krivicno I 22.09. i Krivicno II 24.09, ukoliko su ostala oba ispita za polagat? Jer sam nedavno procitala na ovom forumu da ko ima oba dijela polagati da su takvi rokovi?  :nervoza: :nervoza: :nervoza:....Profi sam slala mail, ali naravno odgovora nema...pa ako neko zna ista o ovome, nek javi..bila bih zahvalna  :mig: :mig: :mig: :mig: :mig: :mig:
[/quote]
Koliko sam vidio to je kod prof. Tomića tako, mada bi bilo super kad bi i prof. Petrović davao tako termine...al mislim da je najbolje da pošalješ asistentici mail, jer ona odgovori isti dan :) ona je kraljica, i provjerava svoju poštu :D eto, ako je mailuješ i nama javi da znamo :D
btw. hvala puno na odgovoru za KPI ;)
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

hvala na pomoci, uspjela sam naci :D
hamu
Posts: 71
Joined: 26 Apr 2009, 16:31

u koliko je sati ispit u petak  :) ???
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

[quote="hamu"]
u koliko je sati ispit u petak  :) ???
[/quote]
zavisi kolegice sa kojim slovom vam završava prezime. Termini su od 9-13h
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

Je li neko ko ima Petrovicevu knjigu ili skriptu moze da napise nesto o - Osnovama za isključenje kažnjivosti počinitelja krivičnog djela.
Tomic to pita, a nema u njegovoj skripti.
Ispit je sutra, tako da bih zamolila da ko moze - sto prije dogovori.
Unaprijed hvala ;)
aamelaa
Posts: 94
Joined: 06 Nov 2009, 22:00

[quote="Pandora"]
Je li neko ko ima Petrovicevu knjigu ili skriptu moze da napise nesto o - Osnovama za isključenje kažnjivosti počinitelja krivičnog djela.
Tomic to pita, a nema u njegovoj skripti.
Ispit je sutra, tako da bih zamolila da ko moze - sto prije dogovori.
Unaprijed hvala ;)
[/quote]

Je li to pitao na posljednjem roku?? I za koji dio ide to pitanje, II jel?? Ako moze neko da odg. gdje se nalazi odgovor na postavljeno pitanje. Hvala :)  :mig:
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

Ne, to pitanje se donosi na saucesnistvo, na odogovornost saizvrsioca, podstrekaca i pomagaca.
Da li se neko sjeca jos pitanja sa proslog roka?
Post Reply

Return to “II godina”