PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Izgleda da su zaboravili šta se prošle godine dogodilo zbog slične situacije.
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Ne vjerujte svemu što vam govore na studentskoj. Oni znaju vrlo često pričati napamet.
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

to stoji...oni su i manje od nas upuceni..ja ipak mislim kao sto sam rekla..najbolje je cekati da se ta sjednica 25og okonca,tek tada cemo imati prave informacije...a do tada j enajbolje ne placati upise, obnove i sta vec...samo bezveze glavu razbijamo...ako je prof.Petrovic nesto obecao valjda ce to i ispuniti..covjek je od rijeci, i ne vjerujem da bi se igrao sa nasim zivcima  :d055:

a ako ne,...morat cemo naci nacina da se borimo za svoja prava :d055:
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Meni nije jasno kako ta cura obnavlja prvu, ako je upisana 2008/2009, jedino ako po drugi put obnavlja.  :mrgreen:
Možda su je pomiješali s generacijom 2009+ koji valjda samo jedan mogu prenijeti zasad...
Mada je najvjerovatnije da na studentskoj malo dižu tenzije bez razloga, jer još nema zvanične odluke još uvijek.
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

ove price "rekla kazala" ubise....
Last edited by nadjaibis on 22 Sep 2010, 00:46, edited 1 time in total.
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

još jedna kolegica je dans bila na studentskoj te iako su joj ostala dva predmeta iz druge god. (Ustavno2 i Stvarno) rekli su joj da nije ispunila uslove za upis u treću god.....hm...
Šta nam je činiti, većina oda nasd smo se pouzdali u ovo što smoi ovdje pročitali i na usp. ;( ;( :nervoza: :nervoza:
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

:c053:
koj je godine ta kolegica upisala studij?
nemogu da vjerujem...pa nisu smjeli na uspu objaviti da je to konacna odluka dekana a da nisu 100%sigurni u to..evo, ja sma isto na 3 godini...i ostale su mi obligacije koje planiram prenjeti (1+2), a ucila sam ko luda uniju, rekoh samo da polozim jedan od ta 2 i na 4oj sam...ali eto, ne smijem sad ni otici do stiudenstke..st anam je ciniti...ima nas prevvise ovakvih sa 2 ispita koji su vec proslavili uslov...uzas...vjerovatno moramo sacekati tu sjednicu 25og...pa dok se konacno ne objavi na fakultetu nema nam nikakvog upisa...

ako iko ima pouzdanu informaciju za nas koji smo "po tom starom zakonu" bolonjci, sta nam je ciniti..jer u suprotnom cemo morati licno kod dekana...a ni usp ne bi bio postedjen, pa objavili su info.jos u augustu, i ljudi su se pouzdali u ono sto pishe...pa ne mogu nas tako saltati..na kraju krajeva, nisu trebali nista objaviti dok ne bude zvanicno..a ne ovako...uzas..
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Sad pričah sa dvoje iz USPa i ljudi mi garantuju 100% da je Petrović rekao da će se moći 2 prenositi. Izgleda da studentska opet pravi bezveze probleme...
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

[quote="elSaik"]
Sad pričah sa dvoje iz USPa i ljudi mi garantuju 100% da je Petrović rekao da će se moći 2 prenositi. Izgleda da studentska opet pravi bezveze probleme...
[/quote]
:d055:

onda moramo cekati poslije sjednice 25og...jer kada zvanicno stave odluku "da je nastavno naucno vjece donjelo...." tek onda mozemo normalno upisivati narednu godinu...
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Ja znam da je ista priča bila i sa ukidanjem rokova. USP objavio da neće biti ukinuti rokovi i onda se to razvlačilo i razvlačilo, hoće li neće li dok dekan nije sve ozvaničio.
Samo je stvarno krajnje bezveze što vraćaju ljude... mogu misliti koje će gužve biti na upisu. I ovako je nemoguće i prići studentskoj.  :c053:
Post Reply

Return to “III godina”