PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Minkica
Posts: 135
Joined: 27 Apr 2010, 13:29

Da li mi može neko pomoći u vezi pitanja iz Švicarske.Kada postavi pitanje recimo izvršna vlast je li treba da pričam o saveznom vijeću ? I odakle treba pričati kada kada kaže zakonodavna vlast Švicarske ?Hvala puno
ajsa
Posts: 455
Joined: 09 Sep 2009, 16:06

[quote="Soap"]
[quote="Tassa"]
Soap, do koje si glave tacno dosao/la??
[/quote]
Ostao mi parlamentarni sistem (izbacio me zbog benigne greškice,ne mogu se ni sada pomiriti sa tim),zadnje dvije glave i pozitivno.

Mnogo,znam. :c053:
[/quote]
a koja je to greskica,i ja polazem od tog djela,ne bih da na zadnjem roku kiksam :)
Tassa
Posts: 120
Joined: 07 Oct 2009, 15:50

[quote="Minkica"]
Da li mi može neko pomoći u vezi pitanja iz Švicarske.Kada postavi pitanje recimo izvršna vlast je li treba da pričam o saveznom vijeću ? I odakle treba pričati kada kada kaže zakonodavna vlast Švicarske ?Hvala puno
[/quote]Zakonodavna vlast ti je savezna skupstina i ako ucis po knjizi 2006 pricas onaj pocetak nema puno., izvrsna vlast ti je savezno vijeca  njega ima nesto vise.
Minkica
Posts: 135
Joined: 27 Apr 2010, 13:29

[quote="Tassa"]
[quote="Minkica"]
Da li mi može neko pomoći u vezi pitanja iz Švicarske.Kada postavi pitanje recimo izvršna vlast je li treba da pričam o saveznom vijeću ? I odakle treba pričati kada kada kaže zakonodavna vlast Švicarske ?Hvala puno
[/quote]Zakonodavna vlast ti je savezna skupstina i ako ucis po knjizi 2006 pricas onaj pocetak nema puno., izvrsna vlast ti je savezno vijeca  njega ima nesto vise.
[/quote]

Hvala kolegice.
Soap
Posts: 316
Joined: 19 Jan 2010, 23:29

[quote="ajsa"]
a koja je to greskica,i ja polazem od tog djela,ne bih da na zadnjem roku kiksam :)
[/quote]
Ma nećeš tu pogriješiti.

Mislim,ja jesam pogriješio ali ne zato što nisam znao nego u brzini pisanja, omaklo mi se, pa sam kod britanskog sustava rekao da postoje 4 velike stranke umjesto dvije.

Glupost... ;)
Last edited by Soap on 18 Sep 2010, 21:47, edited 1 time in total.
Lucky Strike
Posts: 494
Joined: 21 Feb 2009, 23:18

Eh ovako...Ja imam knjigu 1998 i ovo pitanje "Institucije Evropske Unije"  da li je isto uradjeno kao u knjizi iz 2006...Ovo se pitam jer pretpostavljam da nece biti isto,jer su nove zemlje usle u EU itd... Odakle da ucim to pitanje? I da li ima jos pitanja iz Ustava II da su drugacije uradjena u knjizi 2006 od one iz 1998. godine....Molim za pomoc...Hvala unaprijed
ahil
Posts: 61
Joined: 04 Sep 2009, 11:10

to pitanje jeste drugačije urađeno ali ne značajno , uglavnom se izmjene odnose na broj čalnova i neke odgovornosti i ovlast i koje su dodjeljene pojedinim institucijama sa kojima ranije nisu raspolagali, moj savjet ti je da odeš do neke kopirnice koja se bavi literaturom za pravni fakultet i kopiraš to pitanje iz knjige novijeg izdanja a što se tiče ostalih pitanja slobodno uči po knjizi iz ’98. god.
Lucky Strike
Posts: 494
Joined: 21 Feb 2009, 23:18

Ok,hvala ti na pomoci :)
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

pozz molim vas da mi neko pomogne gdje da nadjem drzavljanstvo i genocid III glava pozz :moli:
nekl
Posts: 11
Joined: 23 Jul 2010, 21:07

Drzavljanstvo ucis iz Ustava Bosne i Hercegovine, a genocid je profesor diktirao. Mislim da ima ta lekcija napisana na nekoj stranici ovog podforuma.
Post Reply

Return to “II godina”