BEZUSLOVNI PRELaz

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
finest
Posts: 117
Joined: 31 Aug 2010, 13:56

Studentima na Ekonomskom,Pravnom, Farmaceutskom, Prirodno-matematičkom fakultetu i Akademiji dramskih umjetnosti nije odobren bezuslovan prelazak u narednu godinu studija prosle godine
finest
Posts: 117
Joined: 31 Aug 2010, 13:56

Drage kolegice i kolege, danas je bila sjednica Senata i zbog nemogucnosti, nasa tacka za odobravanje dodatnih rokova je pomjerena za narednu sedmicu. Za sada sto se tice bezuslovnog nema nista, jer smo prvo trazili dodatne rokove za sve fakultete i sve godine, a naredne sedmice cemo tacno znati koliko ce nam za pocetak rokova odobriti. A o bezuslovnom cemo u narednom periodu.
Ovo su rekli studentima na Ekonomiji
azzzric
Posts: 65
Joined: 01 Jul 2009, 13:44

Iz puzdanih izvora sam cula da ce biti jos dva redovna roka plus socijala  :lol: :bravo:
A teta iz studentske nam nije rekla to za bezuslovni da nas se rijesi, nego je fino stojala sa nama i objasnjavala nam pa sigurno i pola sata i odvela je mene licno do onih vrat gdje stoje odredbe i izmjene zakona od prosle godine po kojima su kolege sa ostalih fakulteta presle bezulsovno u 4 god., i rekla mi da je na snazi taj zakona i da nas moraju pustiti i da onaj clan gdje pise da se mogu prenijeti 4 ispita kombinacijom 2 i 3 godine vise ne vazi, to je bila samo olaksica za proslu generaciju koja nije presla bezuslovno na 4 god (jer nisu ispunjavali uslove) mi ih ispunjavamo i mozemo preci aBd  :moli:
I jos mi je rekla da je Senat donio te izmjene i da ne mogu oni protiv toga ici, a i ministrica je rekla kad je prosle godine pustila ostale fakultete, slijedece godine ce dobiti bezuslovni i ostali fakulteti koji ga ove godine nisu dobili..

Al ipak sto je sigurno sigurno je  :kava: pa cemo vidjeti sta ce biti, nadamo se najboljem aBd  :lol:
aldina
Posts: 108
Joined: 03 Oct 2009, 15:29

dosta me je kolegica i kolega pitalo za peticiju,htjeli bi da se potpisu,ali ne znaju kod koga je to,mozda bi bilo dobro da se to ostavi kod portira ili nekog ko je cesto na fakultetu da bi se jos ljudi moglo potpisati.Citala sam portalu medicinskog fakulteta pa oni pisu da su njima rekli da sa 3 na 4 mogu prenijeti 6 semestara,ali to kao opet nije sigurno
selma_tz
Posts: 40
Joined: 27 Jun 2009, 17:37

[quote="aldina"]
dosta me je kolegica i kolega pitalo za peticiju,htjeli bi da se potpisu,ali ne znaju kod koga je to,mozda bi bilo dobro da se to ostavi kod portira ili nekog ko je cesto na fakultetu da bi se jos ljudi moglo potpisati.Citala sam portalu medicinskog fakulteta pa oni pisu da su njima rekli da sa 3 na 4 mogu prenijeti 6 semestara,ali to kao opet nije sigurno
[/quote] bice u srijedu papiri na faxu.. posto taj dan imamo "samo" tri ispita pa ce nas taj dan najvise i biti dole
aldina
Posts: 108
Joined: 03 Oct 2009, 15:29

obavijestit cu zainteresovane
chirilo
Posts: 11
Joined: 08 Sep 2010, 23:54

17.9.2010.
Vaše ime : sandra
Vaše pitanje: Poštovani, Da li vazi zakonska odredba o izmjenama i dopunama zakona o visokom obrazovanju donesena 2009 godine i za ovu godinu tj clan 24,stav 1,tacka c,sluzbene novine TK br13/99,10/10,14/02,10/04,kojom se omogucava bezuslovan prelazak studentima predzadnje godine dodiplomskog studija na fakultetima koje sustize bolonja,tj one fakultete koji nisu imali odobrenje za bezuslovan prelazak prosle godine,te da li studenti npr.na Pravnom fakultetu koji su obnovili 2 godinu i time presli u sistem bolonje imaju pravo prenijeti 4 predmeta,jer je to pravilo vazilo pri upisu 1 godine studija odnosno 4 iz predhodne 2 godine studija,s tim da polagati ispite iz 3 mogu samo ako ociste 1 godinu??????Zasto bi bila ucinjena diskriminacija za fakultete koji prosle nisu imali osnov za zo,a ove godine imaju! HVALA

Odgovor: Poštovana,
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju od 9.11.2009. godine kojim su izvršene izmjene člana 151. i kojim je regulisano pravo na završetak studija, još uvijek su na snazi. To znači da student koji je upisan na dodiplomski studij na dan stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju, a koji je odslušao i ovjerio sve obaveze iz pretposljednje godine studija, ima pravo upisati završnu godinu studija i bez ispunjavanja utvrđenih uslova za upis u završnu godinu studija, pod uslovom da ga u narednoj akademskoj godini sustiže generacija studenata upisana po izmijenjenom nastavnom planu i programu.                                                                                                                                  ovo vam pise na sluzbenoj stranici vlade TK (pitanj i odgovori)
selma_tz
Posts: 40
Joined: 27 Jun 2009, 17:37

[quote="chirilo"]
17.9.2010.
Vaše ime : sandra
Vaše pitanje: Poštovani, Da li vazi zakonska odredba o izmjenama i dopunama zakona o visokom obrazovanju donesena 2009 godine i za ovu godinu tj clan 24,stav 1,tacka c,sluzbene novine TK br13/99,10/10,14/02,10/04,kojom se omogucava bezuslovan prelazak studentima predzadnje godine dodiplomskog studija na fakultetima koje sustize bolonja,tj one fakultete koji nisu imali odobrenje za bezuslovan prelazak prosle godine,te da li studenti npr.na Pravnom fakultetu koji su obnovili 2 godinu i time presli u sistem bolonje imaju pravo prenijeti 4 predmeta,jer je to pravilo vazilo pri upisu 1 godine studija odnosno 4 iz predhodne 2 godine studija,s tim da polagati ispite iz 3 mogu samo ako ociste 1 godinu??????Zasto bi bila ucinjena diskriminacija za fakultete koji prosle nisu imali osnov za zo,a ove godine imaju! HVALA

Odgovor: Poštovana,
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju od 9.11.2009. godine kojim su izvršene izmjene člana 151. i kojim je regulisano pravo na završetak studija, još uvijek su na snazi. To znači da student koji je upisan na dodiplomski studij na dan stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju, a koji je odslušao i ovjerio sve obaveze iz pretposljednje godine studija, ima pravo upisati završnu godinu studija i bez ispunjavanja utvrđenih uslova za upis u završnu godinu studija, pod uslovom da ga u narednoj akademskoj godini sustiže generacija studenata upisana po izmijenjenom nastavnom planu i programu.                                                                                                                                  ovo vam pise na sluzbenoj stranici vlade TK (pitanj i odgovori)
[/quote] Hvala kolega svaka cast na ovoj informaciji :)
Cokolada
Posts: 59
Joined: 27 Jan 2010, 11:52

svaka casta kolega!!!
ja stvarno ne razumijem zasto one tete iz studenske kazu kako nece moci prenjeti 4 predmeta na 3 godinu(studenti koji su obnovili 2),jer ocigledno to vazi jos uvijek... :d055: :d055: :D
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”