PFTZ: III godina | Opća diskusija

Još malo pa diploma...
Lillith
Posts: 211
Joined: 15 Nov 2009, 01:16

Izasli su rezultati iz ustavnog prava...
Jellena
Posts: 1
Joined: 02 Mar 2010, 19:29

Dize mi se kosa na glavi kada procitam kakve sve gluposti pisete, sve sam neprovjerene informacije. Prosle godine nije bilo uopste  razloga za bezuslovni prelazak, jer ih nije sustizala bolonja, tako da o ovome sto pisete da se moglo prenijeti bilo koja cetri predmeta, naravno da od toga nije bilo nista. Na drugim fakultetima je bilo, a kod nas ne.
chirilo
Posts: 11
Joined: 08 Sep 2010, 23:54

dobro bi bilo da se pitanje bezuslovnog prelaza rjese prije izbora 3.oktobra jer im poslje necemo bit ni na kraj pameti i uradice sta njima bude najvise odgovaralo.
daper
Posts: 3
Joined: 08 Sep 2010, 14:28

Jellena ne mozes pisati nesto o neprovjerenim informacijama,kada ih sama tu iznosis.Na ostalim fakultetima je bio bezuslovan prelaz i oni su svi sa trece na cetvrtu presli bez ikakvih uslova(sto i samo ime kaze).Znaci da su mogli da ne poloze ni jedan ispit od onih sto su prenijeli iz druge i iz trece godine sa bezuslovnim prelazom su postali cetvrta godina i gotovo!Na nasem fakuletu(i ostalih 6 cini mi se,koji nisu dobili bezuslovan jer ih nije sustizala Bolonja)je bilo da mozes kombinovat koja 4ispita prenosis u cetvrtu,znaci ne 8 ispita da prenses nego 4.Ne znam sta je tu nejasno i sta je tu neprovjereno,ako se ne varam jos imas to obavjestenje na vratima a i ako nema otidji u studentsku pa provjeri  :kava:
Lillith
Posts: 211
Joined: 15 Nov 2009, 01:16

[quote="daper"]
(i ostalih 6 cini mi se,koji nisu dobili bezuslovan jer ih nije sustizala Bolonja)
[/quote]

Ja koliko znam prosle godine nikog nije sustizala Bolonja ( ili bar ono sto tako nazivaju )... Pogresna generacija je prosle god dobila bezuslovni, nista ih nije sustizalo nego su imali neke male razlikice u predmetima koje bi morali polagati...

Uostalom, mene iskreno ne zanima ko od studenata nije za bezuslovni prelazak ( a kao ima ih ), jer mi po zakonu imamo pravo na to... Rasprave na ovu temu ovdje su nepotrebne...  :happy:
Last edited by Lillith on 12 Sep 2010, 19:26, edited 1 time in total.
dariova
Posts: 6
Joined: 10 Feb 2010, 11:17

[quote="Lillith"]

Ja koliko znam prosle godine nikog nije sustizala Bolonja ( ili bar ono sto tako nazivaju )... Pogresna generacija je prosle god dobila bezuslovni, nista ih nije sustizalo nego su imali neke male razlikice u predmetima koje bi morali polagati...

Uostalom, mene iskreno ne zanima ko od studenata nije za bezuslovni prelazak ( a kao ima ih ), jer mi po zakonu imamo pravo na to... Rasprave na ovu temu ovdje su nepotrebne...  :happy:
[/quote]

Hmmm imamo pravo? imamo mi prava samo niko ne dozvoljava da ih ostvarimo... a prosle godine su se mogla prenijeti bilo koja 4 ispita, al mene samo zanima jel i ove godine ista praksa..?
Admir_24
Posts: 19
Joined: 14 Jul 2010, 23:07

[quote="Jellena"]
Dize mi se kosa na glavi kada procitam kakve sve gluposti pisete, sve sam neprovjerene informacije. Prosle godine nije bilo uopste  razloga za bezuslovni prelazak, jer ih nije sustizala bolonja, tako da o ovome sto pisete da se moglo prenijeti bilo koja cetri predmeta, naravno da od toga nije bilo nista. Na drugim fakultetima je bilo, a kod nas ne.
[/quote]

Ma da ti se bogdom dize  nivo inteligencije, a ne kosa na glavi, bilo bi bolje po tebe i sve nas koji smo procitali tvoj post... : :lol:
Na našem fakultetu - PRAVNOM se prosle godine moglo ukupno prenjeti 4 parcijale..cime se sticao uslov da predjes iz trece u cetvrtu godinu studija.. u prethodnom postu sam dao primjer naseg kolege kojeg licno znam i koji je tako presao... znaci  prenjeo je Radno I, Radno II, Ustavno II, Finansije II..to je ukupno 4..ak ne vjerujes izbroji.. :D  To istovremeno znaci da je imo polozene Obligacije I, OBligacije II, Ustavno I, Finansije I i sve ostale predmete sa trece i druge godine...  Znaci to fakticki nije bila nikakva olaksica  a to potvrdjuje i izuzetno mali broj studenata koji je tako uspjeo preci na narednu godinu studija..cak mislim d a ih je bio jednocifren broj

Eto Jellena pokusaj sad skontat...      valjda ti se ovaj put umjesto kose podigne nivo koncentracije...               
fly
Posts: 10
Joined: 08 Apr 2010, 13:31

upravu si kolega bilo ih je samo dvoje koji su tako presli u cetvrtu godinu  :d055:
ado75
Posts: 52
Joined: 01 Jul 2009, 22:15

Mislim da je rasprava o bezuslovnom prelasku zaista nepotrebna, a pogotovo rasprava o tome jesmo li mi za ili protiv bezuslovnog prelaska. Ma ko  to nas šta pita? Međutim, zakon je jasan.
Prošle godine su donešene izmjene i dopune Zakona o visokom obrazovanju (te izmjene se nalaze na vratima fakulteta) , i u tim izmjenama je jasno navedeno da student koji je ispunio sve obaveze prema fakultetu, nalazi se na predposlednjoj godini studija a sustiže ga novi nastavni plan i program može preći bezuslovno na narednu godinu studija. Neznam šta ovdje nije jasno, i zašto neki to tumače na ovakav ili onakav način. Takođe je navedeno da ove izmjene stupaju na snagu od dana objave u sl. novinama. Znači nigdje nije navedeno da se to odnosi samo na određenu školsku godinu. Zato kolege ako zakonodavac u međuvremenu ne donese nove izmjene Zakona o visokom obrazovanju bezuslovni prelaz je siguran.
aldina
Posts: 108
Joined: 03 Oct 2009, 15:29

danas je nekoliko kolegica bilo sa prodekanom u vezi problema sa MJP,pa su ga izmedju ostalog pitale i za taj bezuslovni i rekao im je da se o tome jos nista ne zna,ali ako hocemo nesto da postignemo moramo biti slozni.Sto po mom misljenju znaci -moramo se boriti- za to;ali posto mi nismo bas svi za jednog,jedan za sve,tu nastaje problem,neki se bune,jer im to ne treba,a oni kojima je to potrebno su za sto je i logicno.Trebamo da potpisujemo peticiju na vrijeme,nije zgoreg,ali jasno je da i to treba neko prvi poceti,ja sam za ,ali bi trebalo bar jos jedno ,jer mislim da ja to ne mogu sama uraditi.Zato ako ista hocemo da postignemo moramo biti jedno,imati iste ciljeve i naravno misljenje,a ne ovako pisati i cekati da neko za nas nesto uradi
Post Reply

Return to “Treća godina”