PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Vikica_Edo
Posts: 49
Joined: 31 May 2010, 22:12

[quote="studentica"]
moze li mi neko reci iz ove lekcije iz 9 glave " primjena skupstinske vlade u svicarskoj" odakle -dokle ide pitanje zakonodavna djelatnost u svicarskoj ?? i izvrsna vlast isto tako ???? ne mogu da se snadjem nikako  :(  plsss pomoziteee
[/quote]

Ako ti postavi pitanje "Primjena skupstinske vlade" krenes od pocetka lekcije, pa dokle stignes, ja sam to dogovarala pa me je prekinuo..prije savezne skupstine  :)
Zakonodavna vlast ti je Savezna skupstina, a Izvrsna vlast je Savezno vijece :)
Sretnooo ;)
studentica
Posts: 123
Joined: 01 Jul 2009, 10:41

[quote="Vikica_Edo"]
[quote="studentica"]
moze li mi neko reci iz ove lekcije iz 9 glave " primjena skupstinske vlade u svicarskoj" odakle -dokle ide pitanje zakonodavna djelatnost u svicarskoj ?? i izvrsna vlast isto tako ???? ne mogu da se snadjem nikako  :(  plsss pomoziteee
[/quote]

Ako ti postavi pitanje "Primjena skupstinske vlade" krenes od pocetka lekcije, pa dokle stignes, ja sam to dogovarala pa me je prekinuo..prije savezne skupstine  :)
Zakonodavna vlast ti je Savezna skupstina, a Izvrsna vlast je Savezno vijece :)
Sretnooo ;)
[/quote]

hvalaaa... ali sve je nekako iz dijelova...pa ne znam odakle dokle ide savezna skupstina i savezno vijece ?? :S
Tassa
Posts: 120
Joined: 07 Oct 2009, 15:50

@studentica , ako ucis po knjizi 2006 Savezna skupstina ti je na 334 str, a Savezno vijece na 335str.Imas fino napisano ne mozes fuliti .
studentica
Posts: 123
Joined: 01 Jul 2009, 10:41

[quote="Tassa"]
@studentica , ako ucis po knjizi 2006 Savezna skupstina ti je na 334 str, a Savezno vijece na 335str.Imas fino napisano ne mozes fuliti .
[/quote]
hvala ali ucim iz knjige  1998.
Nermyta
Posts: 262
Joined: 28 May 2009, 12:07

interesuje me da li u sklopu pitanja "ustavni polozaj i temeljne ovlasti predstavnickog tijela" treba uciti 304.,305.,306.,307. i 308. str. po izdanju 2006. (prvo,drugo i trece citanje) il se to sve odnosi na hr.? :S
Adn@
Posts: 422
Joined: 14 Mar 2010, 17:39

Mozel mi neko pomoci molim vas nemogu da se snadjem u knjizi 2006 za ustavno II od koje glave pocinje ustavno II jer sam cula da se preskace neka glava pomagajte :moli: :moli:
unlimited
Posts: 63
Joined: 30 Jun 2009, 20:32

Kolegice, tamo gdje ste stali sa Ustavnim 1, pocinje Ustavno 2  :mrgreen:. Na strani 1. ovog podforuma imate ispitna pitanja i prema njima se mozete orijentisati.
Last edited by unlimited on 01 Sep 2010, 22:25, edited 1 time in total.
aly
Posts: 177
Joined: 24 Mar 2010, 21:16

Zna li mozda neko koliko traje mandat nacelnika i vijecnika u opcinama?
Unaprijed hvala na odgovoru!
neko
Posts: 11
Joined: 22 Nov 2009, 00:39

[quote="aly"]
Zna li mozda neko koliko traje mandat nacelnika i vijecnika u opcinama?
Unaprijed hvala na odgovoru!
[/quote]

mandat clanova opcinskog vijeca traje 4 godine. i nacelnika isto toliko:)
aly
Posts: 177
Joined: 24 Mar 2010, 21:16

[quote="neko"]
[quote="aly"]
Zna li mozda neko koliko traje mandat nacelnika i vijecnika u opcinama?
Unaprijed hvala na odgovoru!
[/quote]

mandat clanova opcinskog vijeca traje 4 godine. i nacelnika isto toliko:)
[/quote]Joooj koliko to mene zbunjuje, jer u ustavu Federacije pise dvije godine,
a koliko znam biraju se svake cetiri godine. I sad mi nista nije jasno. :(
Post Reply

Return to “II godina”