PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mistery
Posts: 72
Joined: 08 Apr 2010, 20:48

molim vas moze li mi neko reci je li to 100% provjereno da je na oglasnoj ploci greska i da ne polazemo pismeno vec usmeno...?  :nervoza:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Sutra cu do fax-sa pa cu da provjerim za komisijski na ogl. ploci ;)
KataRinaaa
Posts: 27
Joined: 28 Dec 2009, 20:03

[quote="arijen"]
Moze li mi neko reci ko je vec presao one metode(socioloska,aksioloska,logicka itd..)odakle je ucio?? Hvalaa :)
[/quote]

Ima famoznu skriptu od 14 strana, iz koje raja masovno uci. i iz nje se polaze, koliko sam upucena. U njoj su sadrzane metode i ostale bitne stavke. (argumentacija, kelsen, perelman, rauch , diveko i sl.) :D
cama_maca
Posts: 26
Joined: 13 Jan 2010, 01:19

i sta je na kraju, usmeno ili mozda pismeno?  :zamisljen:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Po onome sto sam ja vidio i sto pise izgleda da je usmeno
Amer
Posts: 68
Joined: 08 Nov 2009, 12:36

Raja valja sutra na metodologiju, uzela mi je pola zivota koliko sam ucio. Dace Bog da polozim sutra :)
Sretno svoj raji koja izlazi....
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

[quote="Amer"]
Raja valja sutra na metodologiju, uzela mi je pola zivota koliko sam ucio. Dace Bog da polozim sutra :)
Sretno svoj raji koja izlazi....
[/quote]

sreca,sreca i samo sreca! abd bice sretno svimaa
saca
Posts: 322
Joined: 12 Nov 2009, 18:06

čitala sam starije postove i vidjela sam koja su najčešća pitanja općenito,al' koja pitanja konkretno prof. Saltaga postavlja na usmenom osim stoičke škole,srenjovjekovne logike,logike i norme...znate li moje kolege,koja su se još pitanja vrtila???A ja,ja znam da je još pitao materijani izvori pravnih normi :D
pozZ
dzenii
Posts: 21
Joined: 05 Jan 2010, 13:58

E ovako, pita: Sociolosku metodu, srednj.logiku, megarsko-stoicku skolu, pravnu normu, mat.izvore prava, idejne izvore prava, vrijednost mira u pravu i pn, vrijednost ptavne sigurnosti, drzava i drugi tvorci pravne norme, pravni sistem i proceduralnost prava.. huh, to je koliko ja pamtim, a pamtim  :haha:
P.S., sta da pricam o drustvenoj normi, sad sam se sjetila da je i to pitao  :c053:
saca
Posts: 322
Joined: 12 Nov 2009, 18:06

dobro dobro pamtiš :D
a hvala ti moja kolegice puno...pa znam pola od ovih pitanja,ovo pola ću pokušati naučiti do 8h dok ne počne ispit xD
hahah,hajde sretno tebi sutra ako dolaziš i svi ostalim svakako ;)
Post Reply

Return to “I godina”