PFSA: Privredno pravo

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Kastania
Posts: 5
Joined: 09 Apr 2010, 10:14

Molim Vas ako neko zna odgovor na ova pitanja da napise:
1.pobijanje licne odgovornosti i odgovornost kod clanova drustva lica-preciznije pobijanje licne odgovornosti
2.trgovacko drustvo-da li se to odnosi na javno trg.drustvo
3.poremecaj globalnog trzista i imenovani slucaj
Hvala unaprijed...
poker
Posts: 73
Joined: 09 Sep 2009, 00:26

Trgovacko drustvo je sinonim za privredno drustvo i nikako se ne odnosi na javno trgovacko drustvo.
Javno trgovacko drustvo je Drustvo sa neogranicenom solidarnom odgovornoscu..

Molim vas jos jednom da neko napise par recenica o odgovornosti kod ugovora o osiguranju..
hvala :)
tvitu
Posts: 42
Joined: 11 Aug 2009, 20:42

moze li neko samo napisati, sta su dans rekli kada ce biti upis ocijena iz privrede, tj kada ce biti profesorica na faxu...
hvalaaaa
:f035:
Ribafish
Posts: 71
Joined: 04 Sep 2009, 19:35

Koja su pitanja bila danas na ispitu u SA ???
poker
Posts: 73
Joined: 09 Sep 2009, 00:26

-vrste privrednih drustava
-vlastite dionice
-pojam,bitni elementi i vrste ugovora o licenci
-nacin prenosa hartija od vrijednosti
-pojam,predmet i metod prava konkurencije

Rezultati i upis ocjena bi trebali biti u ponedeljak oko podne..
altea
Posts: 29
Joined: 27 Jun 2009, 13:59

Pitanja
I GRUPS:(stari sistem)

1.sistem osnivanja privrednog drustva
2.pojam i posljedice stecajnog postupka
3.sukcesivni nacin osnivanja DD
4.docnja kupca sa slanjem ambalaze
5.amortizacija mjenice


II GRUPA:(stari sistem)

1.vrste privrednih drustava
2.pojam vlastitih dionica
3.pojam,bitni elementi i vrste ugovora o licenci
4.prenos hartije od vrijednosti
5.pojam,metod i predmet prava konkurencije
Didas
Posts: 47
Joined: 02 Mar 2010, 21:31

Zna li se kada ce biti rezultati?
Didas
Posts: 47
Joined: 02 Mar 2010, 21:31

Pokusat cu ti odgovoriti.
Profesor je Zinka Grbo. Ispit se polaze pismeno, dobijes pet pitanja. Uci se iz dvije knjige prva se zove Poslovno pravo imas je u biblioteci, a druga knjiga ne znam joj tacno ime sastoji se iz ugovora i nju mozes kupiti na Ekonomskom fakultetu.
Ja sam spremala ispit po prvoj knjizi a drugi dio po skirpti. Skriptu mozes kupiti u Morica hanu i ima 155 stranice, i sadrzi oba dijela.

E sad sto se tice samog ispita tu ti ima caka da postoji jedan odredjeni broj pitanja i testova koji se ponavljaju. Tu negdje na forumu i na forumu Udruzenja  studenata imas neka od tih pitanja. To ti moze olaksati spremanje ispita, ali prof. zna i da promjeni ta pitanja, tako da se nemoj previse u to pouzdati.

I na kraju, ne znam da li si izabrao izborni predmet. Ako jos nisi izaberi medjunarodno privredno pravo koje isto polazes kod profesorice. Uci se po nekakvim skriptama koje moras potraziti od studenata koji su u toku. Ukoliko polozis taj  izborni, oslobodjen si druge knjige privrede i polazes samo prvu. Sto je meni mnogo isplatnije nego da uzmes neki drugi izborni predmet.

Nadam se da sam pomogla i sretno.
septembar
Posts: 32
Joined: 02 May 2010, 21:07

moze li molba !!! za sve koji nisu iz Sa da nam neko postavi rezultate Privrede kada izadju. hvala !
runjex
Posts: 1
Joined: 17 Jun 2010, 13:20

Da li bi mi neko od kolega mogao napisati odgovor na pitanje "Odgovornost kod ugovora o osiguranju"?
Ucim iz skripte u kojoj ovo nije obrađeno pa bih vas molila da pomognete..hvala unaprijed
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”