PFSA: Socijalno pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
chicadee2004
Posts: 5
Joined: 14 May 2010, 22:23

PS Jedna napomena: Zakoni od a) do g) su temeljni zakoni koji vam stvarno trebaju i iz kojih profesorica sve pita. Ostale ove povelje je profesorica rekla da trebaju, ali po mom mišljenju to mnogo rjeđe pita, samo par stvari je bitno iz njih :)
[/quote]

pa zar knjiga nije rađena po tim zakonima???
zasto komplikovati stvari,zar ne treba samo nauciti one izmjene i dopune zakona?
Smmokvica88
Posts: 81
Joined: 30 Nov 2009, 03:07

zna li neko u koliko je sutra ispit za redovne... hvala unaprijeeeeeeed  :d055:
Legal
Posts: 13
Joined: 08 Jun 2010, 18:37

Ja sam polozio i radno i socijalno i mogu vam svima reci da je profesorica vise nego korektna i hoce pomoci da se prisjetis, hoce presutiti kad neko lupi glupost, i da je veoma blaga  u ocjenjivanju. E jedino ako vidi da si ucio samo dva dana pred ispit onda neces proci. Ne obara ako neznas da je osnovica za RVI 804 (u ranijem zakonima je oko 730), samo to napomene, i sve u svemu svaka cast profesorici. A vi koji polazete, moj vam je savjet prvi dio (do zdravstvenog) ucite iz knjige, drugi dio mozete i iz skripte koju mozete skinuti u skriptarnici ove stranice. E jedino ako hocete neke desetke ili devetke udarite po zakonima ali onda ce vam trebati mjesec ili vise da spremite ispit. Moja procjena je da se ispit iz knjige, skripte moze za neku sedmicu spremiti za manje od 15 dana X 3h ucenja dnevno.  Znaci prvo knjigu procitajte cijelu 3 puta, pa onda ucite prvi dio aktivno iz knjige a ostatak iz skripte... Nadam se da sam pomogao. Uglavnom nista strasno.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Hvala ti na informacijama.  :d055:
NeZ
Posts: 346
Joined: 05 Dec 2009, 10:24

Kakva je bila prolaznost na prvom terminu?
adisab
Posts: 22
Joined: 01 Mar 2009, 16:32

da li se moze prvi dio uciti iz skripte????
Ameli88
Posts: 105
Joined: 06 Nov 2009, 15:39

Koje zakone treba citati???  Nije valjda sve one sto je dala na papiru, na pocetku predavanja ???? Mislim, koji su najvazniji :)  :)  :) ????
jenny
Posts: 145
Joined: 27 Feb 2009, 14:21

[quote="Ameli88"]
Koje zakone treba citati???  Nije valjda sve one sto je dala na papiru, na pocetku predavanja ???? Mislim, koji su najvazniji :)  :)  :) ????
[/quote]
a imas li taj spisak zakona sto je ona dala?treba mi ono koje godine su doneseni zakoni i izmjene i dopune...
a mislim da su najvazniji oni koje je nabrojala tuzzy 8 stranici
Ameli88
Posts: 105
Joined: 06 Nov 2009, 15:39

[quote="jenny"]
[quote="Ameli88"]
Koje zakone treba citati???  Nije valjda sve one sto je dala na papiru, na pocetku predavanja ???? Mislim, koji su najvazniji :)  :)  :) ????
[/quote]
a imas li taj spisak zakona sto je ona dala?treba mi ono koje godine su doneseni zakoni i izmjene i dopune...
a mislim da su najvazniji oni koje je nabrojala tuzzy 8 stranici
[/quote]


Papir sam vec davno bacila...ali  su mi nedavno nabrojali zakone koje treba citati, i znam da su ih dosta nabrojali...zato me sad zanima koji su najvazniji, da samo te iscitam :)  :(
Bosna
Posts: 61
Joined: 10 Apr 2010, 11:16

Da li neko mozda zna, da li cu imati 'problem' ako dodjem u 12 h, a po rasporedu sam u 9 h. 
Post Reply

Return to “III godina”