PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Simet
Posts: 57
Joined: 10 Oct 2009, 19:21

[quote="dinnooo"]
Nažalost, jeste

Član 64.
(Oblici provjere znanja studenta)

(1) Oblici provjere znanja studenta mogu biti pismeni, usmeni i praktični.
(2) Provjera znanja je  u pravilu pismena i vrši se putem testa ili pismenog rada.

Zakon o visokom obrazovanju KS
[/quote]

A kako je onda moguce da nam zabrane izlazak usmeno rim?

(znam da je ovome nije mjesto ovdje ali morao sam pitati)
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

Nisu oni nama "zabranili" da izlazimo usmeno, jednostavno je tako profesor zelio, nema nikakve veze zakon il nesto tako... jbg...tako je kako je, znam da je teze sad puno, al druge opcije nema.

A sto se tice Saltage, fkt nije fer covjek, al hajde, svak ima svoj nacin rada...Ja sam iznenadjen jer sam polozio :S, al mi je stvarno zao ove raje sto im je postavljo pitanja za koje skoro niko ne zna odgovor...a i sreca je igrala veliku ulogu, znam po sebi.

Pozz.
No Name
Posts: 126
Joined: 18 Oct 2009, 14:56

Ljudi, sto se tice ovog predmeta i izlaska kod prof. Saltage usmeno meni je presmjesno. Samo fino naucite ono sto nas je sve pitao i vjerujte u sebe.Ja sam jutros pao iako sam znao odgovor na pitanje al dzaba kad nisi samouvjeren.Znaci samo opusteno i ako naucite sto se od vas trazi ne sikirajte se 8 vam ne gine.
dinnooo
Posts: 143
Joined: 11 Oct 2009, 21:43

[quote="Simet"]
[quote="dinnooo"]
Nažalost, jeste

Član 64.
(Oblici provjere znanja studenta)

(1) Oblici provjere znanja studenta mogu biti pismeni, usmeni i praktični.
(2) Provjera znanja je  u pravilu pismena i vrši se putem testa ili pismenog rada.

Zakon o visokom obrazovanju KS
[/quote]

A kako je onda moguce da nam zabrane izlazak usmeno rim?

(znam da je ovome nije mjesto ovdje ali morao sam pitati)
[/quote]

Pa fino, pročitaj još jednom šta sam napisao kolega :D
Profesor može da bira između usmene ili pismene provjere znanja (prof. Lučić je odabrao pismenu, koja je i preporučena u stavci broj 2). I ja bi itekako volio da se može usmeno, ali eto ne može, i još po zakonu eheh.
zelenooka
Posts: 141
Joined: 27 Jul 2009, 15:40

Konačnoooooo položila logiku. Odoh sad da zapalim i knjigu i skripte i da uživam, bla, bla, bla... Joj što sam sretna.........
ajla005
Posts: 63
Joined: 24 Oct 2009, 11:54

evo da se i ja požalim...jutros sam izasla na met. i pala jer po rijecima profesora ne odgovaram na postavljeno pitanje koje je glasilo :ideološki izvori prava. Iako sam pricala o tome doduse nisam  imala priliku izgovorit vise od 5 recenica on meni tako....nezz gdje da nadjem ove izvore jer ocito oni sto su po Viskoviću za njega ne važe  :c053: :c053: :c053:
Guja
Posts: 65
Joined: 29 Aug 2009, 15:12

Danas bilo: 1.Sta je logika, razvoj logike, koje vrste logike poznajete, 2. logicki metod, 3. teorija prava Gustava Radbrucha, 4. Struktura argumentacije.
No Name
Posts: 126
Joined: 18 Oct 2009, 14:56

[quote="ajla005"]
evo da se i ja požalim...jutros sam izasla na met. i pala jer po rijecima profesora ne odgovaram na postavljeno pitanje koje je glasilo :ideološki izvori prava. Iako sam pricala o tome doduse nisam  imala priliku izgovorit vise od 5 recenica on meni tako....nezz gdje da nadjem ove izvore jer ocito oni sto su po Viskoviću za njega ne važe  :c053: :c053: :c053:
[/quote]Kolegice ako imate od nekoga uzmite njegova predavanja.To je 100% pouzdano i sve sto pita iz toga je.I ja sam ucio na pocetku iz raznoraznih knjiga ali su mi to preporucili...
ajla005
Posts: 63
Joined: 24 Oct 2009, 11:54

hvala kolega na savjetu ... koristila sam i njegova predavanja...valjda ce mi septembar donijeti više sreće  :lol:
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

mene je pitao pravni sistem i proceduralnosti nema u predavanjima ja se izgubio i svatio koji sam peh !
Post Reply

Return to “I godina”