BEZUSLOVNI PRELaz

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
cvjetic83
Posts: 117
Joined: 09 Jul 2009, 23:44

to sa 4 predmeta je oduvjek tako mogu se prenositi u iducu godinu ...ali neznam bas da se sa 1 god moze prenijeti ispit na 3 mada nebi bilo lose za vas koji ste starom sist. upisali a sada ste po bolonji... ali ovo za bezuslovni prelazak za koji sam ja cula i licno vidjela odluku na pocetku godine odnosi se za studente koji idu po starom sistemu tj. koji nisu bolonjci a sada su treca godina pa im treba uslov za 4...ukoliko bi bilo da nedaju taj uslov nastao bi oci haos zbog razlike u predmetima a plus sto se promjenilo dosta predmeta koji cak nenose ni isti naziv vise ....
Bellatrix
Posts: 431
Joined: 06 Jul 2009, 21:21

Za bolonjce nema te mogucnosti prenosenja 4 predmeta to je samo za nas koji smo upisali po starom sistemu a uhvatila nas bolonja.Samo ove godine to vazi,i sigurno je da se moze prenijeti predmet sa 1 na 3 godinu,ja sam provjeravala zbog rima.A sto se tice tog bezuslovnog na koji ti mislis ja mislim da se to nece desiti jer je i prosle godine drugu godinu hvatala bolonja pa opet nisu odobrili bezuslovni i ti koji su obnavljali drugu godinu morali su se uklopiti u novi nastavni plan. Bilo bi lijepo kada bi to bilo,ali onda nije fer jer prosle godine nisu dali bezuslovni drugoj godini a da daju sada trecoj godini. Ali u principu ja sam za sve sto ce olaksati studentima pa sta god to bilo. Ali ja smatram da se nista nece znati do Septembra, kod nas odluke uvijek kasne........ :))))))
Amilla
Posts: 45
Joined: 23 Sep 2009, 20:43

jesam sada tacno shvatila ili postoji mogucnost da mogu studenti,koji su npr 2 godina(obnova) i koje je zahvatila bolonja ove godine,prenjeti 4 predmeta,a ne ono 2 kao sto ide po bolonji i to cak i iz 1 godine neki predmet???nesto mi to zvuci previse dobro da se moze iz 1 prenjeti,ja za to prvi put cujem ali super kad bi moglo!? :bravo: :O
Bellatrix
Posts: 431
Joined: 06 Jul 2009, 21:21

Ne znam za studente koji obnavaljaju drugu godinu, ja znam za moj slucaj.Ja sam obnavljala prvu godinu,upisana sam po starom sistemu i uhvatila me bolonja na prvoj godini i sada u drugoj godini mogu sigurno prenijeti 4 predmeta nije vazno koja.Pise i na ulaznim vratima a i pitala sam u studentskoj. Ja ti preporucujem da odes u studentsku sluzbu i da njih pitas,samo naglasi da si obnova druge i da te uhvatila bolonja.
Amilla
Posts: 45
Joined: 23 Sep 2009, 20:43

[quote="Bellatrix"]
Ne znam za studente koji obnavaljaju drugu godinu, ja znam za moj slucaj.Ja sam obnavljala prvu godinu,upisana sam po starom sistemu i uhvatila me bolonja na prvoj godini i sada u drugoj godini mogu sigurno prenijeti 4 predmeta nije vazno koja.Pise i na ulaznim vratima a i pitala sam u studentskoj. Ja ti preporucujem da odes u studentsku sluzbu i da njih pitas,samo naglasi da si obnova druge i da te uhvatila bolonja.
[/quote]
aha,pa cim mozete i vi koji ste obnovili 1 godinu znaci da mozemo i mi,jer smo generacija 07...pa ja sam cula da su kao u studenskoj rekli da moze,medjutim zacas se price izmjene,znas kako to vec ide,ali eto onda super ako su ti rekli,to je odlicno,usreci me:D
hvala puno na odgovoru :d055:
WB01
Posts: 222
Joined: 28 Jul 2009, 11:58

[quote="Bellatrix"]
Ne znam za studente koji obnavaljaju drugu godinu, ja znam za moj slucaj.Ja sam obnavljala prvu godinu,upisana sam po starom sistemu i uhvatila me bolonja na prvoj godini i sada u drugoj godini mogu sigurno prenijeti 4 predmeta nije vazno koja.Pise i na ulaznim vratima a i pitala sam u studentskoj. Ja ti preporucujem da odes u studentsku sluzbu i da njih pitas,samo naglasi da si obnova druge i da te uhvatila bolonja.
[/quote]

Uh, ja tek sad vidio ovu temu... ko porucena za mene  :mrgreen:

ne znam gdje ima to na ulaznim vratima? vrijeme je da se konacno rijesi ova misterija, ali poznavajuci nas fakultet ne bi se iznenadio da tamo pred dekanski rok stave neko obavjestenje...

mi koji smo druga a upisali smo po starom sistemu mislim da mozemo prenjet 4, ne znam jel tu sad spadaju i predmeti i iz prve ali kako god okrenes imamo tu olaksavajucu situaciju, samo da ne bude u 10 mjesecu pred socijalu da se mogu 2 prenjet...
otpravnik
Posts: 403
Joined: 16 Sep 2009, 23:19

Nisu prva vrata nego druga :-) znaci vrata koja su zajedno sa onim gdje portir bude :-)
Samo, kao sto si i rekao- ne treba racunati i obavjestenja uzimati zdravo za gotovo  :h055:
kalee
Posts: 66
Joined: 18 Sep 2009, 14:36

,,ne kontam,,svi koji ovdje pisu su il prva il druga godina i vec vas je uhvatila bolonja,,koja onda svrha vama bezuslovni,,,,zar nije logicnije nama koji smo treca godina i ove godine nas bolonja stize, da nam se da bezuslovni za prelazak na cetvrtu godinu :D
nigga
Posts: 159
Joined: 27 Jul 2009, 11:37

ni ja ne kontam,ako su im vec dopustili da i mimo "bolonje" imaju poseban status,primjerice,pravo prijenosa 4 predmeta za razliku od kolega bolonjaca koje je na snazi od prosle godine,cime je i prihvacen zahtjev studenata za nastavkom skolovanja po starijem planu prema kojem su upisani,koji su to novi zahtjevi?  :tuga: :evilgrin:
azzzric
Posts: 65
Joined: 01 Jul 2009, 13:44

Ehh pa kolege vidjela zaba da se konji kuju pa i ona digla nogu  :lol: :D
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”