PFSA: Roditeljsko i starateljsko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
dijana
Posts: 208
Joined: 22 Feb 2009, 21:51

Iznenadjena sam prolaznoscu, samo mi nikada njen kriterij nece biti jasan...Vidjela sam da je jos neko brojao koliko ih nije polozilo :D Samo 9.
Alisa
Posts: 6
Joined: 17 Aug 2009, 12:54

Sta je sa ovim koji su  pozvani na usmeni ... Dal pegla, pita po testu ?  :)
Hvala !
AmerC
Posts: 18
Joined: 22 Nov 2009, 10:29

Imam pitanje pa ako zna odgovor da mi kaze sljedece: Ja sam polaga integralno i polozio sa 55 poena, iako sam ocekivao bolje , dobro je. E sad , obzirom da sam imao 30 bodova sa kojima sam obezbjedio pristup na pred rok, hoce li ti isti imati ikakvog pozitivnog efekta na konacnu ocjenu? Sutra idem na uvid da pogledam gdje sam izgubio 45 poena, sto mi fakat nije jasno.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Alisa"]
Sta je sa ovim koji su  pozvani na usmeni ... Dal pegla, pita po testu ?  :)
Hvala !
[/quote]
Bila si na bracnom, i vidjela si kako to ide ! :) (ako si ti Alisa na koju ja mislim :) )
alissa
Posts: 117
Joined: 20 Jan 2010, 22:12

moze li neko da stavi pitanja sa druge parcijale....... :moli: ;)
jasmina
Posts: 160
Joined: 13 Apr 2009, 20:48

[quote="alissa"]
moze li neko da stavi pitanja sa druge parcijale....... :moli: ;)
[/quote]
1. Šta je roditeljsko sataranje?
2. Navesti dužnosti i prava djeteta
3. Objasniti kako Konvencija o pravima djeteta gleda na najbolji interes djeteta (tako nekako)
4. Prestanak roditeljskog staranja emancipacijom
5. Navesti represivne mjere u pogledu ličnosti i zaštite interesa djeteta (nadležnosti i razlika)
6. Objasniti vaspitanje djeteta
7. Ostvarivanje rod.staranja u slučaju odvojenog života roditelja ( uloga organa starateljstva)
8. Kada staralac u pogledu zastupanja štićenika treba odobrenje organa starateljstva
9. Objasniti postupak stavljanja pod starateljstvo
10. Kada se djetetu imenuje poseban staralac?
Eto, to su bila moja pitanja na II parcijali
Zvjezdica
Posts: 19
Joined: 26 Aug 2009, 17:12

Ja sam polozila obje parcijale,ali sam zakasnila na upis 24 sata :S,ccc...Moze li mi samo neko reci da li mogu sutra doci prije ispita da mi profesorica upise ocjenu?
Unaprijed hvala. :)
dijana
Posts: 208
Joined: 22 Feb 2009, 21:51

Mislim da mozes. Cini mi se da je jos nekima rekla da dodju sutra.
enola
Posts: 67
Joined: 13 Dec 2009, 12:32

da li neko moze da im uradi ovu tuzbu?
3. TUŽBA ZA UTVRĐIVANJE OČINSTVA




OPŠTINSKOM SUDU U ____________________


TUŽILAC: _____________________ koga zastupa majka _____________________ iz ____________________ ul. _____________________ br. _________

TUŽENI: ___________________ iz ____________________ ul. ____________________ br. _________

R a d i: utvrđivanja očinstva

Vrednost spora: _________________ dinara


T U Ž B A

Majka tužioca upoznala se sa tuženim u ____________, početkom ____________ godine kada je tuženi došao preko svog preduzeća da radi kao građevinski tehničar na objektu u _____________________. Majka tužioca i tuženi zbližili su se prvih meseci __________ godine, njihovi odnosi bili su sve bliskiji: tuženi je dolazio u kuću roditelja majke tužioca, isticao svoje ozbiljne namere da sa njom zaključi brak čim dobije stan u ______________________. Majka tužioca i tuženi otpočeli su da održavaju intimne odnose ____________ godine, pa je začet i rođen tužilac _____________ godine.

D O K A Z: 1. Izvod iz matične knjige rođenih br. _________ od __________ godine;
                2. Saslušanje svedoka _______________________;
                3. Saslušanje stranaka.

Tuženi je ostao u ___________________ sve do kraja ___________ godine. Znao je da je majka tužioca u drugom stanju i protivio se prekidu trudnoće obećavajući zaključenje braka majci tužioca pre rođenja deteta u prisustvu roditelja majke tužioca i drugih lica.

D O K A Z: Saslušanje svedoka: 1. ____________________, 2. __________________, 3. ____________________.
 
Po odlasku iz ____________________ tuženi je prestao da dolazi i da se javlja, počeo čak da se krije. Na poziv matičara, nakon rođenja deteta odbio je da prizna tužioca kao svoje dete.
Tužilac je, međutim, dete tuženog.

D O K A Z: Medicinsko veštačenje i drugi predloženi dokazi.

Maloletni predlaže da sud zakaže raspravu, izvede sve predložene dokaze i donese


P R E S U D U

Utvrđuje se da je tuženi _______________________ vanbračni otac tužioca _________________________ rođen u ______________, _____________ godine od majke _____________________.

Obavezuje se tuženi _______________________ da na ime svog doprinosa za izdržavanje tužioca _______________________ plaća mesečni iznos od ___________ dinara i to počev od ______________ godine pa ubuduće dok ta obaveza bude trajala, s tim što je dospele iznose dužan platiti odjednom u roku od 15 dana, a naredne obaveze za svaki mesec unapred do petog u mesecu, sve pod pretnjom prinudnog izvršenja.
edina
Posts: 68
Joined: 30 May 2009, 12:09

molim vas zna li neko mail od ass. Dzamne? trazila sam po forumu,znam da je negdje postavljen spisak mailova,al stvarno nikako da nadjem... :f035:
Post Reply

Return to “II godina”