PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ajla005
Posts: 63
Joined: 24 Oct 2009, 11:54

Da li bi neko od kolega sto je izlazio danas integralno i odgovarao kod prof. Saltage malo opisao kakava je atmosfera u kabinetu i kakva pitanja postavlja...bila bih veoma zahvalna  :mrgreen: :moli:
saca
Posts: 322
Joined: 12 Nov 2009, 18:06

Draga kolegice,atmosfera je skroz pozitivna...nije puno "peglao",oni koji nisu ni htjeli odg. mogli su odmah izaći,a oni koji su htjeli odg. su morali odgovoriti samo na tri,neko samo i na dva pitanja,sa prof. tu je bila i ass. i sve je bilo o.k,nije strašno stvarno,bez brige!A ja koliko sam primijetila bila su dva pitanja koja je skoro sve pitao bili,1.od čega se sastoji pravna norma i 2.izvori materijalnog prava,pitao je još šta je logika,aristotelovu logiku i ...hmm,to je to što znam :D
ajla005
Posts: 63
Joined: 24 Oct 2009, 11:54

[quote="saca"]
Draga kolegice,atmosfera je skroz pozitivna...nije puno "peglao",oni koji nisu ni htjeli odg. mogli su odmah izaći,a oni koji su htjeli odg. su morali odgovoriti samo na tri,neko samo i na dva pitanja,sa prof. tu je bila i ass. i sve je bilo o.k,nije strašno stvarno,bez brige!A ja koliko sam primijetila bila su dva pitanja koja je skoro sve pitao bili,1.od čega se sastoji pravna norma i 2.izvori materijalnog prava,pitao je još šta je logika,aristotelovu logiku i ...hmm,to je to što znam :D
[/quote]  e hvala puno na odg. sad mi je malo laknulo  :mrgreen:
bubum
Posts: 170
Joined: 25 Sep 2009, 17:48

moze li mi neko reci pitanja koja su bila danas na ispitu, ako je neko bio na pismenom
hvala..
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Aksioloska metoda, nesto oko Kelsena i Perelmanova retorika (mislim xD) to su iz one grupe u pola 12
btw za one koji su danas radili parcijalu jel ko zapamtio kada su rez? I kome izbaci na isss neka i nama javi  :d055:
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

[quote="slaatkicaa"]
Aksioloska metoda, nesto oko Kelsena i Perelmanova retorika (mislim xD) to su iz one grupe u pola 12
btw za one koji su danas radili parcijalu jel ko zapamtio kada su rez? I kome izbaci na isss neka i nama javi  :d055:
[/quote]prijatelj mi je rekao da ce rezultati biti do ponedjeljka na isssu pozz :d055:
Alermanjo
Posts: 70
Joined: 28 Aug 2009, 02:06

Pitanja su bila slijedeća :

1. Aksiološka metoda ( postavke )
2. Kelsen ( trebanje i bivstvovanje )
3.Perelman ( retorički silogizam )

II.grupa :

1. Lingvistička metoda ( glavne funkcije )
2.Radbruch ( aksiolosko -logički metod, navedi i objasni stavove, i kako on ukida razliku između stvarnosti i vrijednosti ).

Za maximalan broj bodova,sasvim je dovoljno odgovoriti samo na potpitanja ( ovo u zagradi ),jer se samo ona traže ,tako da je dovoljno vremena. Riječi asistentice :).
Rezultati su na Isss.u u ponedjeljak,iza 17:00 :). Upis ocjena je 25.6,zajedno sa integralcima :).
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="Alermanjo"]
Rezultati su na Isss.u u ponedjeljak,iza 17:00 :). Upis ocjena je 25.6,zajedno sa integralcima :).
[/quote]

Znas li je li se ovo odnosi i na nas sto smo polozili na predroku? :)

Ili ce nama biti ranije upis ocjena :c053:
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Na isss su vec poceli izlaziti rez za onu 2 smjenu tako da ko je izlazio nek provjerava :) da ne ceka dzaba ponedjeljak  :haha:
Din**
Posts: 16
Joined: 06 Jan 2010, 19:18

Upis ocjena iz predmeta "Pravna logika sa metodologijom prava" kod prof. dr. Ive Tomića će se održati u petak, 11. juna 2010. godine u prostorijama Katedre za državno i međunarodno javno pravo, i to prema sljedećem rasporedu:
Početno slovo prezimena:  Vrijeme:
A · B                                    10:20
Č · F                                    10:30
G · J                                    10:40
K                                          10:50
Upis ocjena kod prof. dr. Fuada Saltage će se održati u petak, 25. juna 2010. godine u prostorijama Katedre za državno i međunarodno javno pravo, i to prema slijedećem rasporedu:
Početno slovo prezimena:    Vrijeme:
L · M                                        9:25
N · R                                        9:30
S · Š                                        9:40
T · Ž                                        9:50


Eto sto se tice upisa ocjena :D
Last edited by Din** on 05 Jun 2010, 13:48, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “I godina”