PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="kaca797"]
moze li mi neko reci gdje se nalazi skriptarnica u kojoj se mogu naci zadaci iz gradjanskog,nisam iz Sarajeva pa ne znam bas...... :moli:
[/quote]

http://epravo.ba/index.php?action=downloads

[quote="Robben"]
Pozdrav svima!!!!

Molim vas, ima li neko dosadasnja pitanja koja su bila na ispitima za redovne studente jer sam cuo da bude dosta pitanja sa prethodnih ispita??
:nervoza:

Please help me!!!!!  :moli:
[/quote]

Postavio davno na forum, samo ja vama mrsko da malo prelistate temu. :P

http://epravo.ba/druga-godina/gra ... /#msg21721
sanhO
Posts: 41
Joined: 06 Jul 2009, 13:57

"6.  FIKCIJA IZJALOVLJENJA UVJETA"
moze neko pomoci, koji je odg na pitanje?
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Kao što ZOO za određeno postupanje uvjetno opterećenog veže fikciju ispunjenja uvjeta, isto tako pravilno ZOO veže fikciju izjalovljenja uvjeta za određeno postupanje uvjetno ovlaštenog. ZOO u članu 74. stav 4. određuje: '' ... smatra se da (uvjet) nije ostvaren ako njegovo ostvarenje, protivno načelu savjesnosti i poštenja, uzrokuje strana u čiju je korist određen''.
majdychuy
Posts: 76
Joined: 01 Apr 2010, 15:20

moze li mi neko reci kakva je forma ispita....bude li uvijek zadataka...moze li se bez njih poloziti? prvi put izlazim:S???
andreav
Posts: 7
Joined: 16 Sep 2009, 19:36

zna li neko kod koga je prvi termin, kod profesora ili profesorice  - stari sistem ?? :S
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="majdychuy"]
moze li mi neko reci kakva je forma ispita....bude li uvijek zadataka...moze li se bez njih poloziti? prvi put izlazim:S???
[/quote]

Zaokruživanje, dopunjavanje, esejska, zadaci... Ako znaš teoriju, znaš i zadatke.
Minkica
Posts: 135
Joined: 27 Apr 2010, 13:29

[quote="andreav"]
zna li neko kod koga je prvi termin, kod profesora ili profesorice  - stari sistem ?? :S
[/qu


Čula sam da je kod profesora prvi termin
Građansko prvi termin 01.06,drugi termin 22.06
    ustavno pravo  01.06,drugi termin 22.06, za isti dan oba predmeta :(
majdychuy
Posts: 76
Joined: 01 Apr 2010, 15:20

da li se mogu osloniti na onih 90 pitanja sto su na forumu...da li ponavlja pitanja sa prethodnih ispita...hvala!!
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Do sada su pitanja ponavljala, ali to ne znači da će tako biti i na sljedećim terminima.
slaven
Posts: 13
Joined: 22 Nov 2009, 12:33

zna li iko da li su uvod u građansko pravo i stvano pravo još uvijek u koliziji? u prevodu: može li se izaći na stvarno pravo usmeno, na prvom terminu sad u junu bez položenog i upisanog uvoda u građansko pravo?

toliko su pričali o tome šta jeste a šta nije u koliziji da mi je mozak više stao, pa vas molim da mi pomognete. hvala unaprijed.
Post Reply

Return to “II godina”