PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="Hanna"]
[quote="watch_out"]
sto se tice predavanja i vjezbi...ti kao vanredan student nisi duzna da ides na to...medjutim bilo bi ti puno bolje da ides na sve sto mozes,narucito na vjezbe...
[/quote]

Pa i hocu da idem na sva predavanja..meni je vazno da ja mogu da idem...jer puno je drugacie kad si ti ides.
Samo se bojim da te prof. ne gledaju kao manje vrijednim... :mrgreen:
[/quote]

Skoro svi tako razmišljaju u početku. Prvih mjesec dana ne možeš da uđeš u salu prve godine. Nakon tog nekog početnog perioda možeš da biraš mjesto, nigdje nikog.

Kako misliš da te ''gledaju manje vrijednom''? Zbog toga što si vanredna?
Hanna
Posts: 31
Joined: 13 Sep 2009, 16:14

To mi svi kazu..da na pocetku svi dolaze kasnije....
Mah svi govore da te prof.. drugacije gleda i da su ispitna pitanja drugacija za vanredne da ne ne mozes da imas te sminare,parcijale itd...zato jedino :mrgreen:
A jos da te pitam da li su vanredni po grupama rasporedjeni ili mogu ici u grupu koju hocu...
Last edited by Hanna on 18 Apr 2011, 12:31, edited 1 time in total.
gohan
Posts: 83
Joined: 09 Sep 2009, 01:58

da pitam zanima me da li je sigurno ovo za dva ispita jer neki kazu da nije...navodno nema nigdje na fakultetu obavještenje...i jos da pitam ovo za ukidanje aprilskog i septembarskog roka koliko je moguce da ce se primjenjivati jer ako se bude primjenjivalo onda ce biti veoma tesko poloziti sve za samo dva roka...unaprijed hvala...
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

@Hanna
To će ti najbolje odgovoriti neko ko je vanredan. Ja nisam primijetio da im je nešto teže nego redovnim studentima. Čak šta više, vanrednim je lakše položiti KPH. Ne znam to za grupe, vjerovatno možete ići u koju god hoćete. Ionako na kraju niko ne gleda evidenciju kada se dijele potpisi.

@gohan
Tu priču smo zaključili dok ne bude zvanična obavijest.
Više pročitaj ovdje: http://epravo.ba/dogadanja-na-fak ... os-ispita/
gohan
Posts: 83
Joined: 09 Sep 2009, 01:58

ok....pitam zato sto stoji da se mogu prenijeti dva pa da se uvjerim...hvala na informaciji
bhfanaticos
Posts: 12
Joined: 13 Sep 2009, 15:10

jel mi moze neko reci gdje se uzima komisijska prijava i jel se 60KM uplacuje na onaj racun faksa gdje se i skolarina uplacuje?Hvala
gohan
Posts: 83
Joined: 09 Sep 2009, 01:58

ja mislim da treba....
Nina_M
Posts: 411
Joined: 23 May 2009, 12:20

[quote="bhfanaticos"]
jel mi moze neko reci gdje se uzima komisijska prijava i jel se 60KM uplacuje na onaj racun faksa gdje se i skolarina uplacuje?Hvala
[/quote]
Prijavnicu kupis preko puta studentske...i na onaj racun uplatis na koji ide i skolarina ;) samo navedi na uplatnici da je svrha placanja komisijski ispit iz predmeta koji polazes :)
Last edited by Nina_M on 17 Sep 2009, 00:39, edited 1 time in total.
andjelak
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 16:59

[quote="Hanna"]
[quote="watch_out"]
sto se tice predavanja i vjezbi...ti kao vanredan student nisi duzna da ides na to...medjutim bilo bi ti puno bolje da ides na sve sto mozes,narucito na vjezbe...
[/quote]

Pa i hocu da idem na sva predavanja..meni je vazno da ja mogu da idem,i da mogu kao i svi imati parcijale,seminare i eseje (bar kod nekih prof)...jer puno je drugacije kad  ti ides.
Samo se bojim da te prof. ne gledaju  manje vrijednim ... :mrgreen:
[/quote]

Hanna, ja sam vandredna studentica takodjer, mogu ti reci samo kakav je slucaj kod mene bio ako ce ti ista pomoci....mada sam ja ona prva generacija bolonje ( moguce da se do danas nesto promijenilo ) ali ja sam sa par kolega takodjer vandrednih imala zelju da na prvoj godini idem na vjezbe iz Ekonomije, i kada smo otisli kod ass. da se raspitamo, kulturno smo odbijeni jer smo kao vandredni, a i redovnih je previse  :@
Svake godine se neka pravila mjenjaju, pa je moguce da je sada dozvoljeno i vandrednima, to ti je najbolje provjeriti direktno sa asistentima...niposto od raje, jer svak svoju pricu prica....svakakvih sam se nidje veze informacija naslusala....
tebi sretno, potrudi se za te vjezbe, puno pomaze  ;)
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Kad upita ko je vanredan, nemoj dizati ruku i to je to, neće ti ni izbaciti...  :p031:
Post Reply

Return to “I godina”