PFSA: Radno pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
vila
Posts: 22
Joined: 17 Mar 2010, 22:58

Prof. Dedić pita sve,od predmet radnog prava pa nadalje...Mene je na prošlom terminu pitao periodizacija radnog prava.
Narednik Bilko
Posts: 25
Joined: 08 Mar 2010, 22:05

Izvinjavam se unaprijed sto cu nekoga iritirati pitanjem ali:
1. Studiram po starom sistemu, polozio sam prvih 150 strana, pisem iz Tuzle, (sarajevsko odjeljenje...kazu da je i to bitno).
2. Polazemo kod profesorice.
3. Da li je istina da se o "drzavnim sluzbenicima ne treba nista uciti"? Ovdje u Tuzli kazu da treba uciti one odgovornosti za stetu drzavnih sluzbenika i neke druge lekcije vezane za njih. Molim sve koji imaju iskustva i pouzdane informacije da mi jave, imamo ispit 19. Aprila u Tuzli. 
4. Najljubaznije molim najcesca pitanja iz individualnog i procesnog Radnog prava. Pa bar vasa iskustva, i pitanja koja ste vi dobijali. Puno bi mi pomogli. Hvala svima koji odgovore. 
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Koliko je meni poznato starosistemaši moraju učiti DS, a Bolonjci ne moraju.
Narednik Bilko
Posts: 25
Joined: 08 Mar 2010, 22:05

Da li je to istina? I ako jeste zasto? i mi polazemo Upravu isto kao vi (Bolonjci)?????
jenny
Posts: 145
Joined: 27 Feb 2009, 14:21

[quote="Narednik Bilko"]
Da li je to istina? I ako jeste zasto? i mi polazemo Upravu isto kao vi (Bolonjci)?????
[/quote]
ne znam zasto ali tako je profesorica rekla da samo bolonja ne uci drzavne sluzbenike...
sto se tice pitanja, uglavnom sve pita, radno vrijeme, odmore, pravo na placu, disciplinska i mat. odgovornost, prestanak radnog odnosa, otpremnina..a sto se tice procesnog, mene je pitala odluke...
Last edited by jenny on 16 Apr 2010, 15:52, edited 1 time in total.
Narednik Bilko
Posts: 25
Joined: 08 Mar 2010, 22:05

Hvala ti jenny.
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

1. Kolektivni ugovori - značaj i funkcije <<< znao nabrojati sva 4, a objasniti 3. Četvrti (politički) smo objasnili ona i ja zajedno.
2. Pravo na odmor <<< znao.
3. Vrste štrajka <<< nisam znao. Postavljala mi podpitanja na koja sam tačno odgovarao (šta je štrajk upozorenja - svojim riječima i ciljevi štrajka), ali nabrojati kriterije i sve vrste nisam znao.
4. Prestanak radnog odnosa po sili zakona <<< slabo sam znao. Pomiješao sam sa nečim lijevim. Nabrojao joj naku listu, kaže to jeste tačno, ali nije odgovor na ovo pitanje.  :f010:
5. Uslovi za lock out kod nas <<< znao.

Ocjena: 8 (s tim da sam imao 9 iz ugovora, pa mi je to povećalo ocjenu). Eto.  ;)

PS Đasvi mi se što prof pitanja na koja ne znamo odgovor, odgovori i objasni, nastojeći da svhatimo o čemu se radi. Možda je malo preblaga, ali dobro, nećemo se oko toga žaliti.  :p031:
Last edited by elSaik on 20 Apr 2010, 19:13, edited 1 time in total.
enchica
Posts: 11
Joined: 02 Apr 2010, 01:51

Kad je ispit kod Dedica sad u maju?? I dokad se prijavljuju ispiti za juni? Hvalaa unaprijed
lejlaaa
Posts: 181
Joined: 03 Feb 2010, 21:00

Neznam kad je ispit kod Dedica a ispiti se prijavljuju do10-og!
dulcinella
Posts: 63
Joined: 24 Jul 2009, 19:02

Je li istina da ce u maju prof. Jasminka mijenjati prof. Dedica na ispitu? Na oglasnoj ploci je samo ona izbacila rok (18.05. u 13 h za STARI SISTEM).
Post Reply

Return to “III godina”