PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Nessa"]
moze li neko napisati sta je prof diktirao za drzavljanstvo po dejtonu? =)

pita to ljude, kad mu kazu ono iz sporazuma pita ih da mu ispricaju ono sto je on izdiktirao, ako ne znaju "vidimo se na iducem roku"
[/quote]
Kolegice, ja ne znam sta tu moze pitati. Evo upravo drzim teku i imam izdiktirano isto ono kao i u Dejtonskom. Samo ima jedna recenica koja nema u Dejtonu.

"Drzavljanstvo predstavlja upravno-pravni odnos izmedju drzave i gradjana, oba subjekta imaju prava i obaveze, to je dvostrani odnos".
I onda slijedi isto ono kao u Dejtonu.

Eto, valjda sam barem malo pomogao ! :)
ajli
Posts: 73
Joined: 21 Jun 2009, 21:57

Zna li neko slucajno moze li se izaci ako mse ne prijaavi ispit.a polozila sam dvije glave. ? hvala.
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

[quote="alenko_sa"]
[quote="Nessa"]
moze li neko napisati sta je prof diktirao za drzavljanstvo po dejtonu? =)

pita to ljude, kad mu kazu ono iz sporazuma pita ih da mu ispricaju ono sto je on izdiktirao, ako ne znaju "vidimo se na iducem roku"
[/quote]
Kolegice, ja ne znam sta tu moze pitati. Evo upravo drzim teku i imam izdiktirano isto ono kao i u Dejtonskom. Samo ima jedna recenica koja nema u Dejtonu.

"Drzavljanstvo predstavlja upravno-pravni odnos izmedju drzave i gradjana, oba subjekta imaju prava i obaveze, to je dvostrani odnos".
I onda slijedi isto ono kao u Dejtonu.

Eto, valjda sam barem malo pomogao ! :)
[/quote]

Kazu da je spominjao neke dvije stavke, valjda je to to. Hvala kolega =)
studentica
Posts: 123
Joined: 01 Jul 2009, 10:41

[quote="ajli"]
Zna li neko slucajno moze li se izaci ako mse ne prijaavi ispit.a polozila sam dvije glave. ? hvala.
[/quote]
ja mislim da mozes izaci iako nisi prijavila, ali ako mislis da polozis sve ostale glave da ti upise ocjenu onda moras prijaviti ispit ..
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

[quote="ajli"]
Zna li neko slucajno moze li se izaci ako mse ne prijaavi ispit.a polozila sam dvije glave. ? hvala.
[/quote]

Ne pravi on problema oko toga, možeš izaći.
aldijana
Posts: 27
Joined: 29 Aug 2009, 13:47

zanima me da li je ikako moguce da pitam prof.Duvnjaka da odgovaram 23 u 10 sati...jer sutra k
kad treba ustav da odgovaram u 16, imam uvod u gradjansko pravo u 17 sati..unaprijed zahvaljujem svim kolegama :P
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="aldijana"]
zanima me da li je ikako moguce da pitam prof.Duvnjaka da odgovaram 23 u 10 sati...jer sutra k
kad treba ustav da odgovaram u 16, imam uvod u gradjansko pravo u 17 sati..unaprijed zahvaljujem svim kolegama :P
[/quote]

Moguce je da odes profesoru ranije i da ga pitas da ti izadje u susret.
Bilo je slucajeva kada je uvazio i dopustio odgovaranje u nekom drugom terminu.
Otidji do njegovog kabineta i objasni kakva je situacija, nadam se da ce ti uvaziti. Sretno.
student
Posts: 28
Joined: 02 Dec 2009, 18:36

moze li mi neko reci sta najvise pita iz devete glave,predsjednicka i parlamentarna vlada.........
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

[quote="student"]
moze li mi neko reci sta najvise pita iz devete glave,predsjednicka i parlamentarna vlada.........
[/quote]

Jeli tacno da iz devete glave postavi tri pitanja? I ja sad polazem od devete glave i primjetila sam da Izvrsnu vlast u Svicarskoj nikad ne zaobidje.
student
Posts: 28
Joined: 02 Dec 2009, 18:36

prvo pitanje bude savremeno shvacanje o diobi vlasti il izvrsna vlast svicarske,a drugo bude nesto iz predsjednicke vlade i trece nesto iz parlamentarizma.............ako neko zna sta najcesce postavlja nek napise........hvala unaprijed
Post Reply

Return to “II godina”