PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

ima li sta za ovu 3. grupu il' niko nije polozio  :haha:
Nina Iris
Posts: 222
Joined: 24 Sep 2009, 10:55

Jedno pitanje drage kolege... Ako izadjem Rim u junu, samo prvu parc., a izlazila sam do sada vec dvaput ;(, i polozim (daj Boze :D), kako onda polazem drugu parcijalu? Nikako mi nije jasno, jer nakon treceg puta ispit se polaze komisijski integralno? Ili grijesim... :S
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Ja mislim da nakon sto padnes 3 puta neki ispit,ides komisijski,ja sam tako razumio :)
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

pa da, komisijski, ali ne integralno, polazes onda samo drugu parcijalu
maka20
Posts: 70
Joined: 06 May 2009, 23:09

[quote="Nina Iris"]
Jedno pitanje drage kolege... Ako izadjem Rim u junu, samo prvu parc., a izlazila sam do sada vec dvaput ;(, i polozim (daj Boze :D), kako onda polazem drugu parcijalu? Nikako mi nije jasno, jer nakon treceg puta ispit se polaze komisijski integralno? Ili grijesim... :S
[/quote]

u slucaju da u junu polozis prvu parcijalu....sljedeci ispitni termin ti se racuna kao da opet izlazis treci put znaci nista ne placas komisiju
HellMade
Posts: 28
Joined: 24 Mar 2010, 14:13

Sportski pozdrav kolege,

da li će 29-tog ovog mjeseca biti usmeni ispit iz Rimskog, ima li kakvih saznanja, i k'o bi ga mogao održati (ako ne Lučić?) ?
Lovely Lady
Posts: 68
Joined: 20 Oct 2009, 23:22

[quote="maka20"]
[quote="Nina Iris"]
Jedno pitanje drage kolege... Ako izadjem Rim u junu, samo prvu parc., a izlazila sam do sada vec dvaput ;(, i polozim (daj Boze :D), kako onda polazem drugu parcijalu? Nikako mi nije jasno, jer nakon treceg puta ispit se polaze komisijski integralno? Ili grijesim... :S
[/quote]

u slucaju da u junu polozis prvu parcijalu....sljedeci ispitni termin ti se racuna kao da opet izlazis treci put znaci nista ne placas komisiju
[/quote]

Niste u pravu kolega,kada se izlazi na ispit cetvrti put(bez obzira parcijalno ili integralno)izlazi se komisijski i placa 60KM,a u ovom konkretnom slucaju kolegica polaže samo druga parcijalu,bas kao sto rece kolega EMin@

HellMade
Kolega,prica se da redovnog ispita iz rima vise nece biti usmeno nikako,dakle komisijski je kod profesora(koji je kako sam upucena bio i na posljednjem komisiskom ispitu,ovom aprilskom),a redovni ispiti samo pismeno kod ass. Naglašavam da ovo nije provjerena niti zvanicna informacija,cisto studentska prica,pozdrav
Last edited by Lovely Lady on 17 Apr 2010, 20:15, edited 1 time in total.
maka20
Posts: 70
Joined: 06 May 2009, 23:09

[quote="Lovely Lady"]
[quote="maka20"]
[quote="Nina Iris"]
Jedno pitanje drage kolege... Ako izadjem Rim u junu, samo prvu parc., a izlazila sam do sada vec dvaput ;(, i polozim (daj Boze :D), kako onda polazem drugu parcijalu? Nikako mi nije jasno, jer nakon treceg puta ispit se polaze komisijski integralno? Ili grijesim... :S
[/quote]

u slucaju da u junu polozis prvu parcijalu....sljedeci ispitni termin ti se racuna kao da opet izlazis treci put znaci nista ne placas komisiju
[/quote]

Niste u pravu kolega,kada se izlazi na ispit cetvrti put(bez obzira parcijalno ili integralno)izlazi se komisijski i placa 60KM,a u ovom konkretnom slucaju kolegica polaže samo druga parcijalu,bas kao sto rece kolega EMin@

HellMade
Kolega,prica se da redovnog ispita iz rima vise nece biti usmeno nikako,dakle komisijski je kod profesora(koji je kako sam upucena bio i na posljednjem komisiskom ispitu,ovom aprilskom),a redovni ispiti samo pismeno kod ass. Naglašavam da ovo nije provjerena niti zvanicna informacija,cisto studentska prica,pozdrav
[/quote]


Vi niste u pravu.....bio sam s kolegom na konsultacijama iz rima i postavio je isto  pitanje.....prava dva puta je pao rim treci put polozio prvu parcijalu.....rekla mu da sljedeci termin ne treba uplacivati jer je prosli polozio prvu parc!!!!
mahir
Posts: 64
Joined: 17 Sep 2009, 02:37

Zna li neko kada je rok za komisijski?
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

molio bi da mi neko kaze ja sam prvi put pao,i drugi put polozio 1 parc znaci li to sad da imam samo jos jednom pravo,inace nakon toga komisijski :nervoza:
Post Reply

Return to “I godina”