PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="slaatkicaa"]
junsko/julski i septembarski rok  :d055:
[/quote]

Mala izmjena :)

Imati cemo za ispite iz I semestra samo 2 termina,ne 3

Jedan termin u junsko-julskom i u septembarskom ;)
Lil_star_lela
Posts: 74
Joined: 16 Nov 2009, 22:51

Jesu li to samo integralni ispiti ?? Ili je npr u junu 1 parc a u sept 2  :f010:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="Lil_star_lela"]
Jesu li to samo integralni ispiti ?? Ili je npr u junu 1 parc a u sept 2  :f010:
[/quote]

Ne znam stvarno za ove druge predmete,ali za Rim ce moci kroz parcijale ;)
dzenii
Posts: 21
Joined: 05 Jan 2010, 13:58

Šta sve treba da sadrži esej iz Strukture prava (ass. Izmirlija), koliko stranica i ostalo, da bismo osvojili maximalan broj bodova?  :kava:
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

moze li neko da napise raspored 2 smjene ?
Solar
Posts: 291
Joined: 06 Dec 2009, 23:05

RASPORED PREDAVANJA · ljetni semestar
-II SMJENA  -

P O N E D J E LJ A K
15:00 · 18:00  -  Komparativna pravna historija  /predavanja/                    Prof. dr. Fikret Karčić
18:00 · 19:00  -  Komparativna pravna historija / III grupa/                                Ass. Edin Halapić
19:00 · 20:00  -  Komparativna pravna historija /IV grupa/                                  Ass. Edin Halapić

U T O R A K
16:00 · 19:00  -  Kriminologija                                                                                                                                                                                                        Prof. dr. Borislav Petrović

S R I J E D A
13:00 · 16:00 · Struktura prava /predavanja/                                                    Prof. dr. Zdravko Grebo
16:00 · 19:00 · Bosansko komparaivno pravo /predavanja/                                Prof. dr. Enes Durmišević 
19:00 · 20:00 · Bosansko komparaivno pravo /III grupa/                                    Ass. Mehmed Bećić
20:00 · 21:00 · Bosansko komparaivno pravo /IV grupa/                                  Ass. Mehmed Bećić

Č E T V R T A K
13:00 · 14:00 · Kriminologija /III grupa/                                                        Ass. Amila Ferhatović
14:00 · 15:00 · Kriminologija /IV grupa/                                    Ass. Amila Ferhatović
15:00 · 16:00 · Struktura prava /IV gupa/                                                      Ass. Damir Banović
16:00 · 17:00 · Struktura prava /III Grupa/                                                        Ass. Damir Banović
17:00 · 18:00 · Pravna logika sa metodologijom prava /III grupa/                      Ass. Amila Ždralović
18:00 · 19:00 - Pravna logika sa metodologijom prava /IV grupa/                      Ass. Amila Ždralović

P E T A K
14:00 · 17:00 · Pravna logika sa metodologijom  prava /predavanja/            Prof. dr. Ivo Tomić
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="dzenii"]
Šta sve treba da sadrži esej iz Strukture prava (ass. Izmirlija), koliko stranica i ostalo, da bismo osvojili maximalan broj bodova?  :kava:
[/quote]

http://epravo.ba/seminarski-i-strucni-radovi/

Mislim da ces ovdje naci sve odgovore na moguca pitanja

Za dobru ocjenu gleda se najvise kvalitet,a ne kvantitet i obimnost eseja

Tako da radije se potrudi da uradis sto bolje sa vise literature i razlicitih izvora nego da nabijes veci broj stranica ;)
a3pa
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2009, 13:58

4. Naslovna stranica

Naslovna stranica rada treba na prvi pogled omogućiti da se lako identificira autor, tema i svrha rada. Zbog velikog broja studenata i njihovih radova potrebno je u visokoj mjeri standardizirati pojedine elemente naslovne stranice. Elementi naslovne stranice su zaglavlje, srednji dio i podnožje. Svi elementi na naslovnoj stranici centriraju se kako bi se postigla ravnoteža i po horizontalnoj i po vertikalnoj osi. Za naslovnu stranicu koristi se isti tip i veličina slova kao i za glavni dio rada. Samo se naslov rada ističe, tako da se piše velikim slovima. U zaglavlju stoji naziv fakulteta (Pravni fakultet u Sarajevu) i naziv katedre u sklopu čijeg je kolegija seminarski rad sastavljen (npr. Katedra za državno i medjunarodno javno pravo). U srednjem dijelu stoji ime studenta i puni naslov rada, ispod čega je naznaka svrhe rada (npr. seminarski rad). Ispod toga treba naznačiti ime voditelja seminara/mentora rada. U podnožju je mjesto i naznaka vremena nastanka rada (obično godina ili godina i mjesec predaje rada - npr. Sarajevo, 2003.)

Vidi primjer naslovne stranice rada (podlink: Naslovna strana )



ovaj link se ne moze otvoriti,jel moze nego od moderatora postaviti ispraavan link?
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@A3PA

Mislim da necemo moci vise staviti ispravan link jer stare stranice fax-sa vise nema i nije u funkciji,a na novoj ja ne vidim da ima objasnjeno oko eseja ;)
dzenii
Posts: 21
Joined: 05 Jan 2010, 13:58

Nema ništa u vezi izrade  ;( znam da kod ass. Izmirlije se ne brani esejski rad, nego on to na osnovu napisanog ocjeni.. a ja svoj esej moram perfektno uraditi, treba mi tih 6 bodova..  :S
Post Reply

Return to “I godina”