PFTZ: Obligaciono pravo

Još malo pa diploma...
JohnDoe
Posts: 135
Joined: 01 Jul 2009, 16:53

jbg u tom i jest fol da svako svoje drugacije svata hehehehe :D haj vijet cemo ..ja se stvarno nadam da je moje tacno :D:D:D: hihihihi
Sandra Softic
Posts: 113
Joined: 08 Oct 2009, 16:46

Ass. je rekla rjesenje tj. da nasljednici nece uspjeti sa zahtjevom jer je dopusteno ugovarati da u momentu dospijeca  stvar predje u vlasnistvo povjerioca, cl. 973.
JohnDoe
Posts: 135
Joined: 01 Jul 2009, 16:53

fakat sad nista ne kontam :S:S:S

čl 973.
1) Ništava je odredba ugovora o zalogu da će  založena stvar preći u vlasništvo vjerovnika ako njegovo potraživanje ne bude namireno o dospjelosti, a i odredba da će u tom slučaju vjerovnik moći po unaprijed određenoj cijeni prodati založenu stvar ili je zadržati za sebe

2) Ali, ako je u zalog data stvar čija je cijena propisana, ugovaratelji mogu sporazumjeti da će vjerovnik moći predati založenu stvar po propisanoj cijeni ili je po toj cijeni zadržati za sebe.


evo clana al po kojem stavu sad nasljednici nece uspjet ponbistit ugovor :S:S:S:S
Nefertiti
Posts: 356
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

Joj gluposti :( ja sam napisala da nasljednici nece uspijeti sa zahtjevom ali nisu clanovi uredu tako da nista od tog...katastrofa :(
Nece moci po drugom stavu, jer su  nasljednici htjeli ponistiti ugovor a duznik se dogovrio sa povjeriocem da proda automobil i zadrzi novac za sebe. Valjda
Last edited by Nefertiti on 11 Apr 2010, 12:28, edited 1 time in total.
JohnDoe
Posts: 135
Joined: 01 Jul 2009, 16:53

[quote="Nefertiti"]
Joj gluposti :( ja sam napisala da nasljednici nece uspjeti sa zahtjevom ali nisu clanovi uredu tako da nista od tog...katastrofa :(
[/quote]

ja sam uradio na osnovu ovog clana al fakat ne kontam kako onda nece uspjet ponistit ugovor posto nigdje u zadatku se ne spominje cijena auta , da se spominje onda bi se po stavu 2 moglo zakljucit da nece uspjet ponistit :S
Nefertiti
Posts: 356
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

[quote="JohnDoe"]
[quote="Nefertiti"]
Joj gluposti :( ja sam napisala da nasljednici nece uspjeti sa zahtjevom ali nisu clanovi uredu tako da nista od tog...katastrofa :(
[/quote]

ja sam uradio na osnovu ovog clana al fakat ne kontam kako onda nece uspjet ponistit ugovor posto nigdje u zadatku se ne spominje cijena auta , da se spominje onda bi se po stavu 2 moglo zakljucit da nece uspjet ponistit :S
[/quote]

Mozda po onih 10 000 se smatra da je cijena dugovanja propisana...Joj ma cini se da i nema rjesenja. Nikom nista, ko polozi polozio je  ;(
JohnDoe
Posts: 135
Joined: 01 Jul 2009, 16:53

[quote="Nefertiti"]
[quote="JohnDoe"]
[quote="Nefertiti"]
Joj gluposti :( ja sam napisala da nasljednici nece uspjeti sa zahtjevom ali nisu clanovi uredu tako da nista od tog...katastrofa :(
[/quote]

ja sam uradio na osnovu ovog clana al fakat ne kontam kako onda nece uspjet ponistit ugovor posto nigdje u zadatku se ne spominje cijena auta , da se spominje onda bi se po stavu 2 moglo zakljucit da nece uspjet ponistit :S
[/quote]

Mozda po onih 10 000 se smatra da je cijena dugovanja propisana...Joj ma cini se da i nema rjesenja. Nikom nista, ko polozi polozio je  ;(
[/quote]


ma nije bas ko polozio polozio je ..zanima :cenzura: koje je rjesenje..ako ne polozim zelim da znam zasto da ne grijesim posle :S
Almir
Posts: 104
Joined: 23 Sep 2009, 09:31

[quote="JohnDoe"]
[quote="Nefertiti"]
[quote="JohnDoe"]
[quote="Nefertiti"]
Joj gluposti :( ja sam napisala da nasljednici nece uspjeti sa zahtjevom ali nisu clanovi uredu tako da nista od tog...katastrofa :(
[/quote]

ja sam uradio na osnovu ovog clana al fakat ne kontam kako onda nece uspjet ponistit ugovor posto nigdje u zadatku se ne spominje cijena auta , da se spominje onda bi se po stavu 2 moglo zakljucit da nece uspjet ponistit :S
[/quote]

Mozda po onih 10 000 se smatra da je cijena dugovanja propisana...Joj ma cini se da i nema rjesenja. Nikom nista, ko polozi polozio je  ;(
[/quote]


ma nije bas ko polozio polozio je ..zanima :cenzura: koje je rjesenje..ako ne polozim zelim da znam zasto da ne grijesim posle :S
[/quote]
Dodji na vjezbe sutra u 16 kada je asistentica rekla objasniti zadatak.
JohnDoe
Posts: 135
Joined: 01 Jul 2009, 16:53

eh super to nisam znao za vjezbe. u 4 vjezbe u 5 ispit:D
Nefertiti
Posts: 356
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

Neka neko onda otipka ovdje rjesenje, i mene zanima iako cu na drugi rok ali eto, iskustvo vrijedi.  :zamisljen:
Post Reply

Return to “Treća godina”