PFTZ: Obligaciono pravo

Još malo pa diploma...
mirhica87
Posts: 60
Joined: 19 Nov 2009, 20:10

dobro je onda ja sam se bas bila zabrinula  :D
Dino
Posts: 268
Joined: 23 Sep 2009, 17:54

Mojne se brines  (H)
Almir
Posts: 104
Joined: 23 Sep 2009, 09:31

Koliko važi položeno zadatak, odnosno da li se mora polagati odmah teorija to jest 16.04 ?  :misli:
JohnDoe
Posts: 135
Joined: 01 Jul 2009, 16:53

dobar zadatak pravo bio :D
Lillith
Posts: 211
Joined: 15 Nov 2009, 01:16

[quote="JohnDoe"]
dobar zadatak pravo bio :D
[/quote]

Ooo znam...  :)
dinaaaaa
Posts: 133
Joined: 05 Dec 2009, 12:43

stvarno dobar dobar ili ????
Sandra Softic
Posts: 113
Joined: 08 Oct 2009, 16:46

[quote="dinaaaaa"]
stvarno dobar dobar ili ????
[/quote] Ma nije bio tezak slucaj, samo je mene licno ass. zbunila i ja sam pisala i sto nije trebalo  :( valjda bude bolje sljedeci rok.
JohnDoe
Posts: 135
Joined: 01 Jul 2009, 16:53

ma nije slucaj bio tezak al je glavni dio bio dobro zamaskiran . tako reci.

U slucaju je pisalo da je D dugovao P 10 000 km na osnovu zajma, e onda je D predo njemu auto u zalog i ugovorili su da ce prec u vlasnistvo P-a  po dospjecu potrazivanja. I to je ta caka (po meni barem)
A pitanje je bilo da li ce nasljednici D-a uspjeti ponistiti ugovor posto misle da je auto vrijednije od 10 000 km.

i hoce zato sto je nistavan takav zalog gdje se ugovori prelazak vlasnistva.

P tu jedino moze prodat auto pa namirit potrazivanje od 10 000 a ostatak ili ti ga visak vratit nasljednica :D

ovako sam ja uradio pa sad ko zna :D
Nefertiti
Posts: 356
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

:( pa to nisam vidjela u knjizi, jao uzasa :( ne mogu da vjerujem da ce mi ta "caka" srusiti sve ono sto sam pisala o nistavosti pobojnosti i namirenju iz zaloga. rekla je ko je citao knjigu da ce znati ...mislila sam da je caka u vezi sa nasljednicima :) ali ajde ima drugi rok.
I mislim da kod nistavih ugovora i povjerilac i duznik vracaju jedno drugom sto su primili na osnovu takvog ugovora, tako da ne vjerujem da ima prodaja automobila. Ali opet ko ce znati
Last edited by Nefertiti on 10 Apr 2010, 23:44, edited 1 time in total.
Almir
Posts: 104
Joined: 23 Sep 2009, 09:31

[quote="JohnDoe"]
ma nije slucaj bio tezak al je glavni dio bio dobro zamaskiran . tako reci.

U slucaju je pisalo da je D dugovao P 10 000 km na osnovu zajma, e onda je D predo njemu auto u zalog i ugovorili su da ce prec u vlasnistvo P-a  po dospjecu potrazivanja. I to je ta caka (po meni barem)
A pitanje je bilo da li ce nasljednici D-a uspjeti ponistiti ugovor posto misle da je auto vrijednije od 10 000 km.

i hoce zato sto je nistavan takav zalog gdje se ugovori prelazak vlasnistva.

P tu jedino moze prodat auto pa namirit potrazivanje od 10 000 a ostatak ili ti ga visak vratit nasljednica :D

ovako sam ja uradio pa sad ko zna :D
[/quote]
Ovo nije tacno rijesenje. U trenutku dospjeca obaveze D moze P-u predati auto u vlasnistvo. Nasljednici ne mogu nista!
Post Reply

Return to “Treća godina”