PFTZ: Radno i socijalno pravo

Još malo pa diploma...
Nefertiti
Posts: 356
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

[quote="Shmizla"]
ljudi ja sam totalno zbunjena oko ovog Radnog,sad opet spominju novi,stari sistem. :S..za pismeni dio ispita se uci prvih 150 str. a ostalo na usmenom..jel se tako polaze ili je nesto izmjenjeno?molim pomoć... :moli:
[/quote]

Prvih 150 str pismeno polazes, a sve sto ostane na usmenom, ustvari sve do individualnog radnog prava ucis za pismeni a individualno radno pravo i procesno ucis za usmeni ispit. Uvijek je konfuzija s ovim predmetom jer profesorica malo se zanese bolonjom, tako smo npr radili vjezbu Ugovor o radu koja je trebala donijeti bodove koji bi usli u konacnu ocjenu ali tu vjezbu nije ni pogledala! Isto tako i sa prisustvom, rekla je obratiti paznju ko bude redovan na predavanjima i naravno nije! Treba se drzati knjige, nauciti knjigu kao i za sve ostale predmete do sada i nema problema!
Shmizla
Posts: 122
Joined: 29 Jan 2010, 16:43

[quote="Nefertiti"]
[quote="Shmizla"]
ljudi ja sam totalno zbunjena oko ovog Radnog,sad opet spominju novi,stari sistem. :S..za pismeni dio ispita se uci prvih 150 str. a ostalo na usmenom..jel se tako polaze ili je nesto izmjenjeno?molim pomoć... :moli:
[/quote]

Prvih 150 str pismeno polazes, a sve sto ostane na usmenom, ustvari sve do individualnog radnog prava ucis za pismeni a individualno radno pravo i procesno ucis za usmeni ispit. Uvijek je konfuzija s ovim predmetom jer profesorica malo se zanese bolonjom, tako smo npr radili vjezbu Ugovor o radu koja je trebala donijeti bodove koji bi usli u konacnu ocjenu ali tu vjezbu nije ni pogledala! Isto tako i sa prisustvom, rekla je obratiti paznju ko bude redovan na predavanjima i naravno nije! Treba se drzati knjige, nauciti knjigu kao i za sve ostale predmete do sada i nema problema!
[/quote]

hvala kolegice puno..baš si ljubazna.. :)
_Maca_
Posts: 14
Joined: 05 Jan 2010, 18:18

Zanima me da li neko ima pitanja iz Socijalnog prava sa ispita... cula sam da je ponavljala pitanja u januaru... unaprijed hvala!!!
Lillith
Posts: 211
Joined: 15 Nov 2009, 01:16

Jel ove sedmice imamo predavanje iz radnog i socijalnog prava?

Danke... ;)
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Kolege, koja vam je literatura za socijalno? Je li knjiga prof. Seada Dedića?
Almir
Posts: 104
Joined: 23 Sep 2009, 09:31

[quote="Dama Pikova"]
Kolege, koja vam je literatura za socijalno? Je li knjiga prof. Seada Dedića?
[/quote]
Da.  :d055:
queen
Posts: 14
Joined: 14 Nov 2009, 15:16

je li ima neko da je izlazio na socijalno 05.04. zanima me kako izgleda pismeni ispit i do koje str. se polaze pismeno? Nisam bas upucena za ovaj drugi dio...  :d070:
veci
Posts: 10
Joined: 17 Jan 2010, 18:17

jel zna neko kad su potpisiii??? :)
Sandra Softic
Posts: 113
Joined: 08 Oct 2009, 16:46

[quote="veci"]
jel zna neko kad su potpisiii??? :)
[/quote] Pa vjerovatno 17.5 tad imamo predavanja i jos 31.5 al i prosli semestar je prof. davala potpise zadnja 2 predavanja, pa sad...
Nefertiti
Posts: 356
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

@queen  imas na oglasnoj ploči za trecu godinu sve o nacinu polaganja RSP II tj. socijalnog prava. mislim da se za pismeni ispit uci do 90str a ostatak se polaze usmeno.
Post Reply

Return to “Treća godina”