PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Treći sprat, desno. :)
Nermyta
Posts: 262
Joined: 28 May 2009, 12:07

hvalaa  ;)
minche001
Posts: 197
Joined: 17 Jul 2009, 13:30

zna li neko odakle se uci pitanje Ustavnost BiH, IV glava? Nije valjda da moram izvlaciti iz onog njegovog materijala??? Hvala
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="minche001"]
zna li neko odakle se uci pitanje Ustavnost BiH, IV glava? Nije valjda da moram izvlaciti iz onog njegovog materijala??? Hvala
[/quote]

Mislim da si nesto pomijesala...Ja to pitanje uopste nemam evidentirano. Provjeri jos jednom, pa javi ako zapne.
Ja sam polagala i iz cetvrte glave trebaju samo Ustavni sudovi, Vrhovni sud i Omudsmeni da se uce iz Ustava BiH i FBiH, sva ostala pitanja su iz knjige. Mozda si mislila na Ustavne sudove?? 
minche001
Posts: 197
Joined: 17 Jul 2009, 13:30

[quote="TinkerBeLL"]
[quote="minche001"]
zna li neko odakle se uci pitanje Ustavnost BiH, IV glava? Nije valjda da moram izvlaciti iz onog njegovog materijala??? Hvala
[/quote]

Mislim da si nesto pomijesala...Ja to pitanje uopste nemam evidentirano. Provjeri jos jednom, pa javi ako zapne.
Ja sam polagala i iz cetvrte glave trebaju samo Ustavni sudovi, Vrhovni sud i Omudsmeni da se uce iz Ustava BiH i FBiH, sva ostala pitanja su iz knjige. Mozda si mislila na Ustavne sudove?? 
[/quote]

jao hvala, jesam, mislila sam na Ustavni sud BiH, moja greska. onda se i to uci iz ustava?? a nisam uopste znala da se i ovo ostalo mora uciti... :(
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="minche001"]
jao hvala, jesam, mislila sam na Ustavni sud BiH, moja greska. onda se i to uci iz ustava?? a nisam uopste znala da se i ovo ostalo mora uciti... :(
[/quote]

Da, da. Posebno lekciju Ustavni sud BiH ucis iz Ustava BiH, a Ustavni sud FBiH iz Ustava FBiH, logicno :)
Imas pitanja na 30. i nekoj stranici ove teme pa najbolje da ih nadjes i jos jednom uporedi sa tim svojim.
Vrhovni sud i Ombudsmene obavezno moras nauciti za cetvrtu glavu.
minche001
Posts: 197
Joined: 17 Jul 2009, 13:30

[quote="TinkerBeLL"]
[quote="minche001"]
jao hvala, jesam, mislila sam na Ustavni sud BiH, moja greska. onda se i to uci iz ustava?? a nisam uopste znala da se i ovo ostalo mora uciti... :(
[/quote]

Da, da. Posebno lekciju Ustavni sud BiH ucis iz Ustava BiH, a Ustavni sud FBiH iz Ustava FBiH, logicno :)
Imas pitanja na 30. i nekoj stranici ove teme pa najbolje da ih nadjes i jos jednom uporedi sa tim svojim.
Vrhovni sud i Ombudsmene obavezno moras nauciti za cetvrtu glavu.
[/quote]

grozno! hvala puno :)))
Sotir
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2010, 00:41

zna li neko koje je potrebno objasnjenje za pitanje "normativisticka metoda", a ne nalazi se u knjizi, vec je to govorio na nekom od predavanja?

hvala
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

Poče danas profesor na ispitu da priča kako su ga bunarili u tramvaju. Pa onda je bio i mini-esej o tome kako Hrvati i Srbi žele da unište ovu državu ali da su najgori Bošnjaci jer se drže Reisa. Majke mi, ja sam se gušio od smijeha u sebi dok sam pisao koncept.  :mrgreen:
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Ne mogu ja pisati kad on priča. Previše mi je zanimljiv.

Nego, da nije ko polagao pozitivni dio? Šta je pitao iz tog dijela?  :U
Post Reply

Return to “II godina”