PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lovely Lady
Posts: 68
Joined: 20 Oct 2009, 23:22

[quote="beti"]
Bit ce test kao i na jan-feb roku...ja sam napisala neka pitanja par stranica prije pa de i vama sad kad bude ispit napisite i vi pitanja koja su bila, makar okvirno da se zna.
[/quote]

Hvala za informaciju i pitanja procitala sam.Ovdje ima pitanja iz obije parcijale,zar ne?,Pisat cu i ja ako preživim,pozdrav.
beti
Posts: 88
Joined: 24 Sep 2009, 20:54

Jeste, ja sam izlazila integralno ali sam pokupila pitanja i od kolega koji su izlazili parcijalno zato je sve tako izmijesano ali nadam se da nam moze posluzit :mrgreen:
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

vecina pitanja su iz prve parcijale ...

ima li jos neko kakvih pitanja, za intergralno, il' iz druge parcijale ?  :cupo:
beti
Posts: 88
Joined: 24 Sep 2009, 20:54

Je li neko izlazio na ispit danas, kako je bilo i kakva su bila pitanja ako moze da napise...Hvala puno
maka20
Posts: 70
Joined: 06 May 2009, 23:09

e ovako mala raja ona pitanja koja imaju na 51 stranici foruma koje je neki kolega napisao su bila za one koji su integralno izlazili a za one koji su parcijalno bila su sljedeca pitanja: Res extra commercium humani iuris, res extra commercium divin iuris objasniti i nabrojati. Emfizeuza i superficijes razlike, nesto iz hipoteke je bilo na latinskom ne pada mi na pamet trenutno sto, Institutiones kao Justinijanove kodifikacije, bila su dva pitanja na zaokruzivanje, 2 latinske ireke, hmmmmm onda senatus consulta napisati sto je i eto to je to :D  :woohoo:
beti
Posts: 88
Joined: 24 Sep 2009, 20:54

:D heheheh nedam se da je neko ucio po onim pitanjima sto sam napisala (izgleda da je ponovila ona koja su bila u tz (dislocirano odjeljenje) Hvala ti puno za ova koja si napisla :)
Hajde neka jos neko napise koja su bila za drugu parcijalu
maka20
Posts: 70
Joined: 06 May 2009, 23:09

[quote="beti"]
:D heheheh nedam se da je neko ucio po onim pitanjima sto sam napisala (izgleda da je ponovila ona koja su bila u tz (dislocirano odjeljenje) Hvala ti puno za ova koja si napisla :)
Hajde neka jos neko napise koja su bila za drugu parcijalu
[/quote]

NAPISAO :w849:
beti
Posts: 88
Joined: 24 Sep 2009, 20:54

:mrgreen: Izviniiii :D
Kod nas je ispi 07.04. pa ja cu opet napisati koja ce biti kod nas...jer ce nama dati nova sigurno ;(
Lovely Lady
Posts: 68
Joined: 20 Oct 2009, 23:22

@beti
Ispunjavam obecanje :)
servitus servitutis ese non potest-prevesti i objasniti
šta mora dokazati tuzitelj u vlasnickoj parnici-zaokruziti
sta je legitimatio
sta je peculium
za sta sluzi actio Pauliana-zaokruziti
sta je constitiones principum-zaokruziti
Lex citationis-objasniti
actio de in rem verso i actio quod iussu-objasniti
usus-nastavi,prevedi,objasni
nabrojati vrste vlasnistva
to je to, :f055:
I pitanje,da li neko zna kad ce rezultati?
Last edited by Lovely Lady on 02 Apr 2010, 10:11, edited 1 time in total.
beti
Posts: 88
Joined: 24 Sep 2009, 20:54

:) Hvala puno na pitanjima....Sve je ponovljeno iz testova koji su radjeni u Tz (dislocirno odjeljenje) a kod nas ce oba termina biti prije vaseg drugog pa ja cu napisati sva koja budu bila i nadam se da ce nekome biti od pomoci ;)
Hajde molim vas i vi koji ste izlazili drugi dio napisite..pokazite malo solidarnosti :f055:
Post Reply

Return to “I godina”