PFSA: Struktura prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

Mene interesuje može li mi neko reći dokle treba naučiti za prvu parcijalu? Nisam išla nikako na vježbe (kod ass. Banovića), ne znam da li je neko već postavio ovo pitanje, ako jeste izvinjavam se unaprijed :)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="vicky"]
Mene interesuje može li mi neko reći dokle treba naučiti za prvu parcijalu? Nisam išla nikako na vježbe (kod ass. Banovića), ne znam da li je neko već postavio ovo pitanje, ako jeste izvinjavam se unaprijed :)
[/quote]

Koleginice vi ste stara raja,pa necemo zamjeriti sto pitate nesto sto je vec bilo :p031: :p031:

Vivky ucis od Pravne Norme do Pravnih odnosa (Po Viskovicu 111-187 strana )

Teorije o pravu mozete procitati malo reda radi  :p031:

Esejsko pitanje ce biti da kod odredjene norme odredimo sta nam se bude trazilo ;)

[quote="lissy"]
[quote="nerica"]
Hoce li se esejsko pitanje na prvoj parcijali odnositi samo na određivanje hipoteze,delikta i sankcije?
[/quote]
pored toga ce biti i teritorijalno, vremensko vazenje norme, dispozicija, deskriptivni i preskriptivni elementi norme itd...
[/quote]

Detaljno objasnjeno

Izvoli VIcky :)
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

Amcho hvala puno, spasio si me :) Panika me uhvatila sad kad sam vidjela kad je parcijala, a nisam dohvatila ništa  :uzdise: Ako bude još nešto zatrebalo, bit ću slobodna da te još malo maltretiram :)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="vicky"]
Amcho hvala puno, spasio si me :) Panika me uhvatila sad kad sam vidjela kad je parcijala, a nisam dohvatila ništa  :uzdise: Ako bude još nešto zatrebalo, bit ću slobodna da te još malo maltretiram :)
[/quote]

:) :)

Zato smo tu da se pomazemo koleginice :p031:
cama_maca
Posts: 26
Joined: 13 Jan 2010, 01:19

jel mi moze neko samo jos reci od koje do koje str je pravni akt u pericevoj skripti iz skriptarnice!et samo to i bicu  :d055:
almedina
Posts: 98
Joined: 30 Sep 2009, 16:25

Zna li neko je li prof. Grebo dijelio potpise jucer? I u koliko sati je ova parcijala u srijedu? Unaprijed hvalaaa :D
selmicaaa
Posts: 457
Joined: 01 Oct 2009, 22:10

[quote="almedina"]
Zna li neko je li prof. Grebo dijelio potpise jucer? I u koliko sati je ova parcijala u srijedu? Unaprijed hvalaaa :D
[/quote]
dijelio je jucer.parcijale ce ja mislim startat od 1 kao kad nam pocinju predavanja e sada vjerovatno ce u ponedjeljak biti stavljen raspored standardno po grupama...
abc
Posts: 43
Joined: 01 Dec 2009, 14:05

pozz, da nezna mozda ko kad je tacan datum za parcijal ako je utvrdjen??
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="abc"]
pozz, da nezna mozda ko kad je tacan datum za parcijal ako je utvrdjen??
[/quote]

http://epravo.ba/prva-godina/parc ... -semestar/

Ne trebas vise spamati,otvorena je skriptarnica :)
abc
Posts: 43
Joined: 01 Dec 2009, 14:05

hihi :D hvala

e jos jedno pitanje, da nema ko raspored predavanja  za ljetni semestar za prvu godinu jer na stranici od faxa ima samo za zimski semestar??
Post Reply

Return to “I godina”