PFSA: Struktura prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="DE_integro_ED"]
Mozda ne bih trebala ovdje, ali da vas pitam koji to ass. gledaju potpise, jesi li bio redovan i td? :|
[/quote]

Sto se tice I semestra i ispita odnosno profesora i ass. niko nije ni gledao niti je bilo vazno za izlazak na ispit  :p031:

Vecinom je oko vjezbi i predavanja na dobrovoljnoj bazi,ko hoce hoce :)

Ja sam vanredan,ali sam redovno dolazio i pratio,i nista mi nije ni dobrog ni loseg donijelo,osim sto sam malo vise bio u toku i plus sto se nekih stvari malo bolje nauci i pojasni  ;)

Za II semestar cemo vidjeti jos,ali kod ovih ass. iz I semestra sto su bili mislim da isto praktikuju :p031:
almedina
Posts: 98
Joined: 30 Sep 2009, 16:25

[quote="Amcho"]
@Almedina

Koleginice jel ovdje pitano za ass. Banovica ili za sve assistente

Nemojte me ispravljati bezze kad ne govorim o svim ass. vec o Banovicu ;)
[/quote]
Ahaaa...sorry  :U mislila sam da uopceno govoris...  hvala tiii :D

I jel moze jos jedno pitanje, ako znas je li teska parcijala kod ass Banovica,kakva je prolaznost?
I zna li neko ukoliko sati  su u srijedu vjezbe i predavanja kod Grebe??

Unaprijed hvalaaa....
Last edited by almedina on 23 Mar 2010, 12:51, edited 1 time in total.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Almedina

Nisu teske parcijale kod Banovica,ako fino naucis i procitas skriptu-knjigu jer stvarno stavlja na test okej pitanja,tipa zaokruzi,dopuni,navedi i sl.,meni do sada nije dislo nijedno pitanje koje nije bilo u knjizi-skripti zavisno iz cega ko sprema :)

Mozda samo malo esejsko zna biti zeznuto,ali ako se fino nauci kroz teoriju lako odgovoris na esejsko ;)

Prolaznost je dobra ako svi fino naucimo,ako ne onda nije bas najbolja :)

Predavanja su ti: Srijedom 13.00-16.00h
Vjezbe: Cetvrtak 15.00-16.00h IV grupa
            Cetvrtak 16:00 ‚Äì 17:00 III grupa

Izvoli koleginice :p031:
Last edited by Amcho on 23 Mar 2010, 13:44, edited 1 time in total.
almedina
Posts: 98
Joined: 30 Sep 2009, 16:25

[quote="Amcho"]
@Almedina

Nisu teske parcijale kod Banovica,ako fino naucis i procitas skriptu-knjigu jer stvarno stavlja na test okej pitanja,tipa zaokruzi,dopuni,navedi i sl.,meni do sada nije dislo nijedno pitanje koje nije bilo u knjizi-skripti zavisno iz cega ko sprema :)

Mozda samo malo esejsko zna biti zeznuto,ali ako se fino nauci kroz teoriju lako odgovoris na esejsko ;)

Prolaznost je dobra ako svi fino naucimo,ako ne onda nije bas najbolja :)

Predavanja su ti: Srijedom 13.00-16.00h
Vjezbe: Cetvrtak 15.00-16.00h IV grupa
           Cetvrtak 16:00 · 17:00 III grupa

Izvoli koleginice :p031:
[/quote]

Hvala ti puno,punoo :D :D
sellyy
Posts: 7
Joined: 20 Dec 2009, 17:35

mogu li dobiti preporuku da li da strukturu prava ucim iz viskoviceve knjige ili iz one druge ono nesto struktura prava... neznam pisca???
berince_s
Posts: 514
Joined: 30 May 2009, 18:27

[quote="sellyy"]
mogu li dobiti preporuku da li da strukturu prava ucim iz viskoviceve knjige ili iz one druge ono nesto struktura prava... neznam pisca???
[/quote]
Normalno da ce se svako pametan ogaditi od toga da ti preporuci jednu knjigu, ako su ti kao obavezna literatura, od strane prof. i ass. navedene knjige Perica i Viskovica.
Viskovic daje definicije...a Peric obradjuje podjelu...a na ispitu budu pitanja iz obje knjige, tako da ti ne gine ucenje iz obje :kava:
(mislim, uvijek postoji skripta, ali koliko je to pouzdano sredstvo ucenja? ;) )
tata strumf
Posts: 24
Joined: 26 Oct 2009, 17:26

npr. ja ucim iz knjige po pericu jer je dosta opsirna (ali jako dobro pisana uz mnogo primjera i td.)
skinuo sam iz "skriptarnice" skriptu po VISKOVICU (cisto definicije) , ali i skriptu po pericu...
znaci ucim iz periceve knjige , sve to samo u znatno skracenom obliku imam da ponovim u njegovoj skripti , a usput bubam definicije iz viskoviceve :P (po meni ti je dovoljna knjiga po pericu i njegova skripta (jer sve sto ima u pericu ima i u viskovicu samo sto je u pericu bolje opisano a kod viskovica su bolje date definicije-krace i konkretnije)
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

moze skripta po pericu :d055:
arijen
Posts: 514
Joined: 29 Nov 2009, 22:41

Moze li neko samo da mi potvrdi iz Periceve knjige jel ucim Pravnu normu (prvo poglavlje) i Pravni akt (trece poglavlje)? :U
tata strumf
Posts: 24
Joined: 26 Oct 2009, 17:26

da ;)
Post Reply

Return to “I godina”