PFSA: Pravna klinika iz krivičnog prava (izborni predmet)

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mh
Posts: 32
Joined: 02 Sep 2009, 21:17

do kada je rok za prijavu izbornog predmeta  ?
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

gdje se moze naci literatura za pravnu kliniku iz krivicnog? i za vanredne studente koji je profesor?je li obavezno ici na predavnja i vjezbe buduci da je izborni?
ignis
Posts: 36
Joined: 02 Mar 2009, 12:21

Pohađanje nije obavezno - profesor mislim da neće vršiti provjere, ali predavanja su interesantna korisna su zbog seminarskih koja su obavezna.
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="Diesel"]
gdje se moze naci literatura za pravnu kliniku iz krivicnog? i za vanredne studente koji je profesor?je li obavezno ici na predavnja i vjezbe buduci da je izborni?
[/quote]

Profesor je rekao da ce u slucaju ako se odluci voditi evidenciju o prisustvu to biti uredjeno na takav nacin da nece biti na stetu onima koji ne budu dolazili, a onima koji budu prisustvovali bit ce kao neki "plus" od toga.  Sto se literature tice i spremanja za zavrsni ispit, odredjene literature za ovaj izborni predmet nema. Profesor je rekao da svako ko dodje na predavanja vodi sebi zabiljeske o onome sto se taj dan prica, i da ce zavrsni ispit biti u vidu razgovora sa profesorom na osnovu tih nasih individualnih biljeski. Uglavnom, nista strasno.

Narednih mjesec dana plan i program rada na klinici je koncipiran tako da ce nam dolaziti "gosti" razlicitih pravnih zanimanja: advokat, sudija, tuzilac...a nakon toga cemo vidjeti sta cemo dalje. Nadam se da sam bar malo pomogla. 
Hariss
Posts: 3
Joined: 10 Mar 2010, 20:12

[quote="Provincijalka"]
Čula sam da je ovo najlakši od ovih izbornih? :mrgreen:  Zamolila bih starije kolege da podijele s nama svoje iskustvo glede ovog predmeta :biggrinlove: :biggrinlove:
[/quote]
ma bezveze samo predas seminarski rad izaberes bilo koju temu nadjes na internetu o toj temi i malo uredis i dobijes sedmicu :P

EDIT: Ne pretjeruj sa smajlijima.
Last edited by Hariss on 11 Mar 2010, 12:51, edited 1 time in total.
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

sta trebam uraditi da dobijem desetku haha  :biggrinlove:
bojans
Posts: 9
Joined: 11 Mar 2010, 18:00

zanima me kako izgleda završni ispit,jel se polaže usmeno,pismeno
Aidaaa
Posts: 3
Joined: 15 Mar 2010, 12:31

Ispit se polaže usmeno, mada prošle god nas nije tersao, samo predaš seminarski bez ikakvih propitivanja i samo ti upisu ocjenu... a ove god ne znam da li su ista mijenjali....al znam uglavnom da na ostalim izbornim se ljudi namuče pravo dok ne polože  :cupo:
andrea_dea
Posts: 83
Joined: 09 Sep 2009, 15:31

ma petrovic je legenda uopste se ne morate brinuti sto se tice ovog predmeta (sreca vasa da ste izabrali krivicno kao izborni)sto se tice tema mozete izabratkoju god zelite(npr ja sam obrađivala temu ..ruska mafija)a on je doslovno kad smo svi izasli na usmeni dosao i rekao(bil vama smetalo da ja vama samo  upisem ocjene seminarskog)a ja iskreno ne znam jel iko dobio ispod8 tako da.,....
Post Reply

Return to “II godina”