PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dorian.Gray
Posts: 192
Joined: 03 Feb 2010, 01:12

[quote="Foksi"]
Sve to bilo divno da niste otisli na taj sastanak bez jednog jako bitnog predstavnika prve godine...i jako imas razlog da se izvinjavas zato sto ni oni koji dolaze na fax nisu znali za to jer ste sve to obavili i sutili..nezz s kim ste podijelili te informacije..mozda sa svojim drugaricama jedini
[/quote]

ovo potpisujem , niko ziv nije znao o tome , kakvi ste vi predstavnici !
ja da sam predstavnik znalo bi se u roku od pola sata ahaha al neka haj
vjerujem da su ucinili sve sto su mogli , ali treba poraditi i na oglasavanju
Last edited by Dorian.Gray on 04 Mar 2010, 01:26, edited 1 time in total.
bajro
Posts: 106
Joined: 27 Oct 2009, 16:20

Mozda ce ispasti da ja branim ove pomenute predstavnike, ali nema veze, i ja mislim da problem u oglasavanju, ni USP ne funkcionise bas najbolje, kao ni mnogo drugih stvari. :D
dinnooo
Posts: 143
Joined: 11 Oct 2009, 21:43

Ma ti ljudi kao individue nisu problem nikakav, zaslužuju svaku pohvalu na pokušaju. Ali sam cilj te akcije je bio nedovoljno kristaliziran (da li se traži aprilski rok, rok za rim ili nešto treće), kolege/ice nedovoljno informisane, nikakva formalna garancija da prof.dr. Zdravko Lucic to odobrava i na sve to nepostojanje zakonske mogucnosti da se to ostvari. A legitimitet USP-a generalno, i tih predstavnika kao njegovog dijela je u najmanju ruku upitan...
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

e ovako imam jedno pitanje ,da li je tacno da mi brucosi 09/10 mozemo samo jedan predmet da prebacimo u drugu godinu i jel tacno da je ekonomija uslov ....MOLIM POUZDAN ODGOVOR (posto svi nagadjaju ..niko ovako neki onako ..ko zna tacno nek odgovori )
Hvala  :d045: :d045:
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

ja koliko znam dva predmeta se mogu prebaciti-to svi kazu  :P a sad koliko je i ovo pouzdano hahaha ko zna  :f055:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Ekonomija nije uslov, kao ni bilo koji drugi predmet na prvoj godini. Može se prenijeti 6 ECTS bodova. Pošto svi predmeti na prvoj godini nose 6 ECTS bodova to znači da možeš prenijeti samo jedan predmet. Međutim, do sada se uvijek odobravao prenos dva predmeta. Da li će i ove godine biti tako to ćete saznati vjerovatno tek u septembru.
bajro
Posts: 106
Joined: 27 Oct 2009, 16:20

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Ekonomija nije uslov, kao ni bilo koji drugi predmet na prvoj godini. Može se prenijeti 6 ECTS bodova. Pošto svi predmeti na prvoj godini nose 6 ECTS bodova to znači da možeš prenijeti samo jedan predmet. Međutim, do sada se uvijek odobravao prenos dva predmeta. Da li će i ove godine biti tako to ćete saznati vjerovatno tek u septembru.


[/quote]

Ja kolko sam informisan brucosi 09/10 mogu prenijeti 2  predmeta. Svi predmeti u prvoj godini nose po 6 ECTS bodova, tako da je uslov za drugu godinu 48 ECTS bodova, od mogucih 60. Ekonomija NIJE USLOV, uslova nema, to je bilo prethodnim generacijama.
Foksi
Posts: 75
Joined: 09 Jan 2010, 19:09

[quote="dinnooo"]
Ma cinjenicno stanje jeste da su se te kolege/ice (ne znam ih i ne branim ih) pokusali izboriti za nesto sto nema uporiste u zakonu prema kojem smo upisani na fakultet. Trebali bi se svi ovi buntovnici zapitati da li bi oni isli zakazivati sastanke i slicno a mrsko im je doci i do fakulteta ;)

Ne branim te ljude ali da su nam odobrili rok bilo bi zahvala do neba a na pokušaju i trudu niti jedna.
Od mene veliko hvala tim kolegama!

http://portal.monks.ba/start/Default.aspx?tabid=73 pa koga interesuje neka pogleda zakon o visokom obrazovanju u KS.
[/quote] nismo mi buntovni i nezahvalni..nije problem sto nemamo roka nisu oni za to krivi..problem je sto niko od studenata nije bio obavjesten o ishodu sastanka i sta su uoste tamo pricali..to je malo nezahvalno s njihove strane...sto ljudi moraju nagadjat jel ima ili nema..a ja sam stalno na fakultetu pa opet niko nista nije znao
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Ekonomija nije uslov, kao ni bilo koji drugi predmet na prvoj godini. Može se prenijeti 6 ECTS bodova. Pošto svi predmeti na prvoj godini nose 6 ECTS bodova to znači da možeš prenijeti samo jedan predmet. Međutim, do sada se uvijek odobravao prenos dva predmeta. Da li će i ove godine biti tako to ćete saznati vjerovatno tek u septembru.


[/quote]
hvala na preciznom odgovoru  :D
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Pa da zakljucimo nesto..Mi sad mozemo jedni druge osudjivati i ko zna sta ali na kraju krajeva niko od studenata nije kriv (ni nasi predstavnici)  pa eto moze se reci ni profesori jer je problem glavni u tome sto je to sada tako bolonjcima-nema aprilskog roka i tacka. Protiv zakona je bilo ukljucivati taj rok i gotovo. Nisu bila potrebna nikakva nagadjanja ni da ce biti ni da nece niko nije bio prava osoba da bilo sta kaze dok nije donesena konacna odluka..Sad svi idemo naprijed nema pitanja sto je bilo ovako sto nije onako..Imamo jos rokova samo polako..pozzs svima  :f055:
Post Reply

Return to “I godina”