PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ako se ispit prijavi al se ne izadje jel se taj rok gubi?
bajro
Posts: 106
Joined: 27 Oct 2009, 16:20

[quote="slaatkicaa"]
Ako se ispit prijavi al se ne izadje jel se taj rok gubi?
[/quote]
Pa prelistaj malo temu, pa ces vidjeti. Stalno pisete iste gluposti.  :kava:
dylan
Posts: 4
Joined: 27 Sep 2009, 10:14

Pozdrav,
Ako neko zna iz kojih predmeta su vjezbe obavezne a iz kojih ne ,mislim na II semestar.
almedina
Posts: 98
Joined: 30 Sep 2009, 16:25

[quote="dylan"]
Pozdrav,
Ako neko zna iz kojih predmeta su vjezbe obavezne a iz kojih ne ,mislim na II semestar.
[/quote]
Pa ukoliko zelis da radis testove, eseje itd, obavezan si dolazati na vjezbe iz svakog predmeta...
Galija
Posts: 21
Joined: 19 Nov 2009, 20:42

Ja se izvinjavam što nisam na vrijeme vas obavijestila za aprilski rok, mada nemam razloga da se izvinjavam, jer studenti koji dolaze redovnu na fakultet i koji se brinu o toj svojoj obavezi su upućeni da aprilskog , nažalost, nema!
Prvo, Foksi, ja sam JEDAN od predstvanika prve godine, postoje još tri predstavnika prve godine, i njima je prijeko potreban aprilski rok, jer nisu polozili 2,parcijalu :) Stoga, kada gledamo i s te strane, bilo je u interesu i njih da im se odobri aprilski rok!

Dalje, dekan je obrazlozio svoj odgovor, kao sto je rekao na pocetku prve godine, isto je ponovio, na fakultetu imaju " tri principa studiranja", tj. stari sistem koji ima po ZAKONU pravo na aprilski rok, sistem koji je nešto između starog i novog te i oni imaju aprilski rok zbog takve pozicije.
Mi, kao prva generacija bolonjaca, nemamo po zakonu pravo na aprilski. Ja sam već to znala prije nego što sam otišla na sastanak pa sam nakon što je rekao da ne smije protiv zakona pitala ga postoji li ikakva mogućnost da se organizuje neka vrsta vanrednog polaganja tog predmeta i da se ocijene ne moraju upisati u aprilu već da se mogu u junu ili julu, tek toliko da bi ste se vi osjećali rasterećenijim i rekla mu da je prof. Lučić za to, međutim on je rekao da ni to NIJE PO ZAKONU, da ne smije od Rektorata pisnuti za aprilski rok, dovoljne su sve afere što su bile, plus protivzakonito oduzimanje aprilskog roka generaciji prije nas koja je to vratila štrajkom. MI apsolutno nemamo nikakvog prava na aprilski rok, i kao navodno trebamo biti zahvalni što ne plaćamo junsko/julske rokove kao što je to na Ekonomiji, što je prava Bolonja, po 200.kim po premetu i da bi davanje aprilskog roka bila i diskriminacija drugih fakulteta, osim što nije zakonito.

Nadam se da ste zadovoljni, mi smo dali sve od sebe, ko smatra da nismo...izvolite, kod sekretarice zakažite sastanak sa dekanom i ukoliko smatrate da ćete nešto više postići, samo naprijed :)
Foksi
Posts: 75
Joined: 09 Jan 2010, 19:09

Sve to bilo divno da niste otisli na taj sastanak bez jednog jako bitnog predstavnika prve godine...i jako imas razlog da se izvinjavas zato sto ni oni koji dolaze na fax nisu znali za to jer ste sve to obavili i sutili..nezz s kim ste podijelili te informacije..mozda sa svojim drugaricama jedini
bajro
Posts: 106
Joined: 27 Oct 2009, 16:20

Da ovo ne bi preslo u neku vrstu svadje, i da ne bi bilo daljeg prepucavanja izmedju vas, mislim da vi( predstavnici USP-a treba da to rijesite preko privatnih poruka).
Foksi
Posts: 75
Joined: 09 Jan 2010, 19:09

ma nema prepucavanja..samo sam navela cinjenicno stanje..a ja svakako nisam predstavnik
dinnooo
Posts: 143
Joined: 11 Oct 2009, 21:43

Ma cinjenicno stanje jeste da su se te kolege/ice (ne znam ih i ne branim ih) pokusali izboriti za nesto sto nema uporiste u zakonu prema kojem smo upisani na fakultet. Trebali bi se svi ovi buntovnici zapitati da li bi oni isli zakazivati sastanke i slicno a mrsko im je doci i do fakulteta ;)

Ne branim te ljude ali da su nam odobrili rok bilo bi zahvala do neba a na pokušaju i trudu niti jedna.
Od mene veliko hvala tim kolegama!

http://portal.monks.ba/start/Default.aspx?tabid=73 pa koga interesuje neka pogleda zakon o visokom obrazovanju u KS.
Last edited by dinnooo on 04 Mar 2010, 00:40, edited 1 time in total.
bajro
Posts: 106
Joined: 27 Oct 2009, 16:20

[quote="dinnooo"]
Ma cinjenicno stanje jeste da su se te kolege/ice (ne znam ih i ne branim ih) pokusali izboriti za nesto sto nema uporiste u zakonu prema kojem smo upisani na fakultet. Trebali bi se svi ovi buntovnici zapitati da li bi oni isli zakazivati sastanke i slicno a mrsko im je doci i do fakulteta ;)

Ne branim te ljude ali da su nam odobrili rok bilo bi zahvala do neba a na pokušaju i trudu niti jedna.
Od mene veliko hvala tim kolegama!

http://portal.monks.ba/start/Default.aspx?tabid=73 pa koga interesuje neka pogleda zakon o visokom obrazovanju u KS.
[/quote]
Slazem se u potpunosti sa tobom, "oni" su uradili sve sto su mogli, ipak kao sto je u prethodnim diskusijama receno, zakon nije na nasoj strani, tako da se nista konkretno nije moglo ni uraditi. :D
Post Reply

Return to “I godina”