PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Nekome Tomic

Nekome Saltaga

Sta ima veze :)

Ako sjednemo,fino naucimo polozit cemo  ;)
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

Ne znam kakav je Saltaga, ali kod Tomica, tj. njegove asistentice znam da nije nuzno uciti da bi se polozilo  :f010:
bajro
Posts: 106
Joined: 27 Oct 2009, 16:20

Ovako, da li cemo u okviru junsko-julskog ispitnog roka imati jedan ili dva termina za polaganje? Mislim na predmete koji su nam ostali iz prvog semestra? :dunno:
Dunja
Posts: 81
Joined: 11 Oct 2009, 23:18

Studenti koji su upisali fax 2009/10 nemaju aprilski rok,imaju junsko/julski (dva termina) i jedan termin u septembru.
Zao mi je ljudi :a050:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="bajro"]
Ovako, da li cemo u okviru junsko-julskog ispitnog roka imati jedan ili dva termina za polaganje? Mislim na predmete koji su nam ostali iz prvog semestra? :dunno:
[/quote]

U junsko-julskom ispitnom roku imat cemo jedan termin gdje cemo moci polagazi za predmete iz I semestra,dok cemo za predmete iz II semestra imati oba termina :) :)
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

[quote="Amcho"]
[quote="bajro"]
Ovako, da li cemo u okviru junsko-julskog ispitnog roka imati jedan ili dva termina za polaganje? Mislim na predmete koji su nam ostali iz prvog semestra? :dunno:
[/quote]

U junsko-julskom ispitnom roku imat cemo jedan termin gdje cemo moci polagazi za predmete iz I semestra,dok cemo za predmete iz II semestra imati oba termina :) :)
[/quote]

Bas bezveza ali bas :dunno:
Galija
Posts: 21
Joined: 19 Nov 2009, 20:42

Što se APRILSKOG ROKA tiče, danas smo kolegica i ja, kao predstavnici prve godine bile kod prof.dr. Zdravka Lučića i on je rekao da nije do njega hoće li biti ili neće, te da nas on podržava i da će pristati na aprilski rok ako dekan odobri, a prije toga, nama su zapravo rekli da sve zavisi od profesora. Ovako smo dobili informaciju iz prve ruke, profesor je rekao da je ZA APRILSKI rok i da će nas podržati, ali da dekan mora donijeti odluku i pristati na to. Tako da bi ste svi trebali imati informacije slijedeće sedmice u vezi aprilskog roka za predmet Institucije rimskog prava, ovo važi za generaciju 2009/2010. Prijašnje generacije idalje imaju te rokove....
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Igla

Ne znam kako i po kojem osnovu ste predstavnice prve god. ako niste USP ali nema veze

Koliko znam UPS kao ovasteni prestavnik studenata mora podnijeti zahtjev dekanatu da bi nam se ovo odobrilo

Tako pravac kod USP-a :)
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

naravno zahtjev,od price nema koristi,da li smo buduci pravnici ili ne,moramo se samo u pismene nacine izrazavanja uzdati,sretno i nadam se da cemo uspjeti se izboriti za nasa prava :) :f040:
mujo2
Posts: 4
Joined: 18 Feb 2010, 19:46

E ovako da ne otvaram novu temu...smatram da cete mi vi ovdje dati najbolji odgovor  :D
Naime, sada sam cetvrti razred, zavrsavam gimnaziju pa me interesuje nekoliko stvari vezanih za pravni fakultet..
Ja imam veliki problem zelja mi je da upisem pravni fakultet ali sam imao slab prosjek u 1. i 2. razredu 3.5  ;(
Pa ne znam da li ce mi to predstavljati veliki problem, interesuje me i koji se predmeti gledaju pri upisu...mislim ocjene iz kojih predmeta??
Zanima me i jel imam neke prednosti jer sam sehidska porodica??
I kako ide upis za ovo paralelno, jel mogu prvo probati kao redovan student se upisati pa ako ne uspijem da idem paralelno, jer ja ne mogu ici vandredno zbog mjesecnih primanja  ;)
I da li su istinite price koje kruze da je nemoguce upisati pravo bez stele :D
Molim za odgovor
Post Reply

Return to “I godina”