PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

Ja sam juče izlazila (jer nisam stigla u petak) i položila II i III dio ... :D
Juče je malo više pegl`o i pitao je mnogo više stvari nego u petak...kao npr:4 uvjeta kod samoskrivljene neuračunljivosti,navesti one sve primjere irelevantne za stvarnu zabludu i  tak... mene je  pitao beznačajno djelo i pravnu zabludu...
Provincijalka
Posts: 381
Joined: 26 Aug 2009, 16:01

[quote="aamelaa"]
Je li moze neko da napise pitanja koja je pitao za II i III glavu ?   :f055:
[/quote]
Mene pitao pokušaj i svjesni nehat :mig:
aamelaa
Posts: 94
Joined: 06 Nov 2009, 22:00

[quote="Provincijalka"]
[quote="aamelaa"]
Je li moze neko da napise pitanja koja je pitao za II i III glavu ?   :f055:
[/quote]
Mene pitao pokušaj i svjesni nehat :mig:
[/quote]

eh, znam sta je tebe pitao  :mrgreen: :f055:
BABILONKA
Posts: 51
Joined: 12 Jul 2009, 12:33

[quote="ajla"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
- PRVI DIO (KRIVIČNO PRAVO I NAUKA KRIVIČNOG PRAVA, KRIVIČNI ZAKON) - Od 25. do 173. stranice.
- DRUGI DIO (KRIVIČNO DJELO) - Od 177. do 405. stranice.
- TREĆI DIO (KRIVIČNA ODGOVORNOST) - Od 409. do 485. stranice.

Ko je položio test oslobođen je prvog dijela.
[/quote]

Jel znas da li to ukljucuje i one sa 15 bodova (plusem)? Bili smo na spisku onih koji su polozili, medjutim umjesto ocijene dobili smo plus jer je za 6 trebalo 16 bodova  :uzdise:
[/quote]

Oni koji su dobili 15 bodova su oslobođeni prvog dijela, samo što navodno nećemo dobiti neku ekstra viskoku ocjenu!
p.s. Ako si izlazila na ispit, molim te da potvrdiš ovu informaciju. Thanks :D
delirium_tremens
Posts: 199
Joined: 28 Jun 2009, 00:49

BABILONKA ..
jes bre istina je to :)
ja sam imala 15 i dobila sam 7 aliiiiii mislim da mozes i vise dobiti ja sam se zbunila bas nisam se sjetila definicije gledao je u mene gledaaao cekao coek i dade mi 7 eto.. tako da mozete i vise dobiti :D ..
BABILONKA
Posts: 51
Joined: 12 Jul 2009, 12:33

[quote="delirium_tremens"]
BABILONKA ..
jes bre istina je to :)
ja sam imala 15 i dobila sam 7 aliiiiii mislim da mozes i vise dobiti ja sam se zbunila bas nisam se sjetila definicije gledao je u mene gledaaao cekao coek i dade mi 7 eto.. tako da mozete i vise dobiti :D ..
[/quote]

Nisam ni očekivala da mi 10 da  :D, ali sam vjerovala da se i sa 15 bodova može dobiti dobra ocjena! Hvala na potvrdi! :f010:
angellina
Posts: 10
Joined: 26 Feb 2010, 21:23

cao ja studiram po starom sistemu i druga sam god...vanredan student ...moze li mi neko kako se polaze ispit i po kojoj knjizi ...moze li parcijalno?? pozdrav
ahil
Posts: 61
Joined: 04 Sep 2009, 11:10

pošto si vanredan student polažeš kod prof. Petrovića, sprema se ispit po njegovoj knjizi i može parcijalno mislim max. iz 5 dijelova
desimir
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2010, 13:28

[quote="delirium_tremens"]


....ma super najlakse polozen ispit jer je konkretno znas ne znas ne pegla nesto aman :D
[/quote]

Zvuci nadrealisticno.Kada sam je polagao krivicno, bilo je skroz drugacije ( nije bilo kod Tomica  :mrgreen:.)
Dzenana88
Posts: 370
Joined: 30 Nov 2009, 22:30

[quote="ahil"]
pošto si vanredan student polažeš kod prof. Petrovića, sprema se ispit po njegovoj knjizi i može parcijalno mislim max. iz 5 dijelova
[/quote]

Da li to znači da ni u kom slučaju ne možemo učiti po Tomiću?ja sam vanredna  i spremam iz te knjige....Kakva je razlika?
Post Reply

Return to “II godina”