PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Judge Man"]
Ljudi, interesuje me, koliko cesto profesor pita Ius Honorarium, onu periodizaciju, kodifikaciju etc. Nisam to stigao da naucim, ostalo sam sve, samo nisam onaj prvi dio do statusnog prava :/ .
[/quote]
Kolega, naravno da pita i to. Cesto kad odgovoris prvo pitanje, drugo ti dodje iz tog dijela. Meni je npr. doslo prvo pitanje Superficies, a drugo Recepcija rimskog prava. A Ius Honorarium je jedno od omiljenih pitanja profesora. Pa ti preporucujem da i to naucis, a naravno i ovo ostalo ti moze doci kao ispitno pitanje!!!
Lissa
Posts: 194
Joined: 07 Sep 2009, 13:57

je li neko ima termine polaganja pismeno za sutra???? nisam u sa pa ne mogu pogledati na faxu  :moli:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="Lissa"]
je li neko ima termine polaganja pismeno za sutra???? nisam u sa pa ne mogu pogledati na faxu  :moli:
[/quote]

Lissa izvoli  :) :)

A-F DANA, 11.02.2010. godine u 08:00 sati u Sali I godine
G-K DANA, 11.02.2010. godine u 09:00 sati u Sali I godine
L-R DANA, 11.02.2010. godine u 10:00 sati u Sali I godine
S-Ž DANA, 11.02.2010. godine u 11:00 sati u Sali I godine
Usmeni ispit DANA, 11.02.2010. godine u 09:00 sati u kabinetu
Zigurat
Posts: 26
Joined: 17 Dec 2009, 16:34

Da li je istina da je na januarskom roku bilo pitanje Rimski gradjanski postupak? Prosle godine to nije bilo potrebno uciti.
Zna li neko koja su pitanja bila iz prve parcijale u januarskom roku, i da li studenti koji su druga godina a prenjeli su rim mogu izaci na februarski rok bez obzira sto nisu izasli u januaru?
Hvala unaprijed.
Dzazera
Posts: 65
Joined: 18 Aug 2009, 12:14

Pokusavam da skontam koliko sam puta izasla na rim,ne ide mi ovo desifrovanje indexa......ima li negdje da mogu vidjet spisak rokova koji su bili prosle godine tj.za ove sto su upisli 08/09 ?
Pcelica Maja
Posts: 54
Joined: 20 Aug 2009, 23:28

[quote="Dzazera"]
Pokusavam da skontam koliko sam puta izasla na rim,ne ide mi ovo desifrovanje indexa......ima li negdje da mogu vidjet spisak rokova koji su bili prosle godine tj.za ove sto su upisli 08/09 ?
[/quote]

Probaj na isss-u,idi na opciju "Položeni ispiti",u tom dijelu imaš drugu opciju"Prijavljeni,a ne položeni ispiti",tu bi trebalo biti.
Dzazera
Posts: 65
Joined: 18 Aug 2009, 12:14

Hmm,ma na iss-u imam samo jednom prijavljen,polozila sam prvu parcijalu od prve ja mislim...pa prenijela drugu!
Joj vazda s ovim nisam na cisto......od sad pucam recke za svaki ispit !
Ako ko zna desifrovat.......evo na  :f010: :f010: :f010:
Image
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Dzazera"]
Hmm,ma na iss-u imam samo jednom prijavljen,polozila sam prvu parcijalu od prve ja mislim...pa prenijela drugu!
Joj vazda s ovim nisam na cisto......od sad pucam recke za svaki ispit !
Ako ko zna desifrovat.......evo na  :f010: :f010: :f010:

[/quote]
Eh sad ja ne znam sta Vi hocete ovdje da pokazete. Polozili ste prvu parcijalu (ona se  ne upisuje na isss), tek kad polozis i drugu parcijalu ocjena ce biti upisana na isss -u. A sto se tice ovog slova (A), tako profesor Lucic upisuje ocjene na zadnjoj strani indexa. To ti je sestica (6).
Dzazera
Posts: 65
Joined: 18 Aug 2009, 12:14

Ma pokusavam da vidim koliko sam puta izlazila,jer svaki put upise u index ,,,,,,,valjda
To prvo sam polozila od prve.a stoje neka 2 datuma.......
Sad ne znam jel ispada po tom drugom,da sam izlazila jos jednom ili dva puta,jer imaju opet 2 datuma
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

OMG od muke sam spavao sam 4h  :S . Eto, svima danas (ukljucujuci i mene  :mrgreen: ), sretno na ispitu. I mogul ja prvi odgovarat jer ce sa mnom zavrsit brzo?  :mrgreen:
Post Reply

Return to “I godina”