PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mahir
Posts: 64
Joined: 17 Sep 2009, 02:37

Izadjem sutra usmeno u 9,padne...mogu li usmeno u 11? :D
M@ky
Posts: 37
Joined: 20 Dec 2009, 02:43

[quote="Nina Iris"]
[quote="Gabrielle"]
[quote="Amcho"]
E da vas pitam za ovo

Koleginica mi je danas rekla,da je Irena rekla na vjezbama sljedece: "Ko ne izadje u januaru na ispit,pa makar i reda radi,da nema pravo izaci u februaru,odnosno da je februar samo poporavni za one sto nisu polozili u januaru"

Koleginica mi rece da je dobro to cula i da je Irena ponovila 3x

Jel to moguce? :D
[/quote]

Jel ovo stvarno istina? Iako smo prijavili ispit, i nismo izašli u januaru, NE možemo u februaru?!  ;( :|
[/quote]Da, istina je.. Februar je popravni rok za one koji su izasli u januaru i nisu polozili.
[/quote]
ma ja mislim da je najvaznije prijaviti ispit putem isss-a...tako ako si prijavila u januaru i
u februaru...izadji...nemas sta izgubiti.... :kava:
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

[quote="M@ky"]
[quote="Nina Iris"]
[quote="Gabrielle"]
[quote="Amcho"]
E da vas pitam za ovo

Koleginica mi je danas rekla,da je Irena rekla na vjezbama sljedece: "Ko ne izadje u januaru na ispit,pa makar i reda radi,da nema pravo izaci u februaru,odnosno da je februar samo poporavni za one sto nisu polozili u januaru"

Koleginica mi rece da je dobro to cula i da je Irena ponovila 3x

Jel to moguce? :D
[/quote]

Jel ovo stvarno istina? Iako smo prijavili ispit, i nismo izašli u januaru, NE možemo u februaru?!  ;( :|
[/quote]Da, istina je.. Februar je popravni rok za one koji su izasli u januaru i nisu polozili.
[/quote]
ma ja mislim da je najvaznije prijaviti ispit putem isss-a...tako ako si prijavila u januaru i
u februaru...izadji...nemas sta izgubiti.... :kava:
[/quote]

Ma prijavila sam ja preko isss-a, samo eto nisam stigla na taj januarski.. hoće li mi poništiti rad onda? :|
Last edited by Gabrielle on 09 Feb 2010, 23:47, edited 1 time in total.
POOX
Posts: 35
Joined: 03 Dec 2009, 00:35

moze jedno brzo pitanje za vas upucene ?

izasao sam  i pao ispit 14.1 ,onda sam prijavio neznam ni ja zasto niti kako ispit 11.2,to je kao popravni ,,mene sada interesuje ako ja neizadjem u cetvrtak (11.2)jda li ja gubim rok ,vidio sam gore da isss je evidencija i uslov za polaganje ,al me int jel gubim rok kod profesora ,ako nedodjem ni nista jel mi onda u julu 2 puti ,????? il mi se svedno pika ovo kao drugi rok !!

i ako neko ima mail od ass Irene ,stranica faksa je u nekoj stvari nista nemoze ...

Zahvaljujem ..
Last edited by POOX on 10 Feb 2010, 00:12, edited 1 time in total.
Dorian.Gray
Posts: 192
Joined: 03 Feb 2010, 01:12

[quote="POOX"]
moze jedno brzo pitanje za vas upucene ?

izasao sam  i pao ispit 14.1 ,onda sam prijavio neznam ni ja zasto niti kako ispit 11.2,to je kao popravni ,,mene sada interesuje ako ja neizadjem u cetvrtak (11.2)jda li ja gubim rok ,vidio sam gore da isss je evidencija i uslov za polaganje ,al me int jel gubim rok kod profesora ,ako nedodjem ni nista jel mi onda u julu 2 puti ,????? il mi se svedno pika ovo kao drugi rok !!

i ako neko ima mail od ass Irene ,stranica faksa je u nekoj stvari nista nemoze ...

Zahvaljujem ..
[/quote]

ovo je i mene zanimalo jer sam isto u issu prijavio ispit , a necu izaci na njega . Meni rekose da se onda ne racuna ko rok , da ce mi u junu racunati se ko drugi put ( u januaru prvi ) . Eto ako ima ko da potvrdi :D
Last edited by Dorian.Gray on 10 Feb 2010, 00:15, edited 1 time in total.
POOX
Posts: 35
Joined: 03 Dec 2009, 00:35

[/quote]

ovo je i mene zanimalo jer sam isto u issu prijavio ispit , a necu izaci na njega . Meni rekose da se onda ne racuna ko rok , da ce mi u junu racunati se ko drugi put ( u januaru prvi ) . Eto ako ima ko da potvrdi :D
[/quote]


jeste recite to nije lose onda bgm nije lose kao je u julu drugi rok ,potvridte ,strusite nam snove ,ajdeeeeeeeeeeeeeeee
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="Amcho"]
[quote="arijen"]
Izlazila sam u januaru na ispit ali samo da bi mogla sada u februaru,medjutim sad nisam bas sigurna da sam dobro naucila i da li mogu odustati iako sam prijavila na isss i da li ce mi to pisati kao da sam izgubila jos jedan rok?
[/quote]

Ljudi dragi.... ISSS prijava ispita je samo ulaznica da mozes pristupiti ispitu odnosno da ti se u slucaju polozenog ispita isti upise i prihvati,u slucaju ako ne izadjete nista vam se ne racuna i ne pika znaci ko izadje na ispit i ako padne to profesor evidentira i racuna se kao izlazak na ispit,a prijava ispita ne znaci nista drugo nego sto sam vec u prethodnim redovima pojasnio :) :)
[/quote]

Objasnio 2 str. prije,samo prelistajte i ne postavljajte pitanja koja su vec bila i uveliko odgovorena :)
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

Ljudi, interesuje me, koliko cesto profesor pita Ius Honorarium, onu periodizaciju, kodifikaciju etc. Nisam to stigao da naucim, ostalo sam sve, samo nisam onaj prvi dio do statusnog prava :/ .
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Judge man

Ako nista drugo procitaj to da znas za svali slucaj

A sad u januaru dosta je raje pitao periodizaciju pa ti vidi :)
Post Reply

Return to “I godina”