PFSA: Komparativna pravna historija

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
leky99
Posts: 35
Joined: 02 Feb 2010, 13:54

Nije valjda da nema niko ko je polagao po starom sistemu?
breza
Posts: 12
Joined: 08 Dec 2009, 14:31

Ja polažem po starom sistemu, nisam izlazila na prvi termin, ali imam namjeru na drugi.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Bony"]
Da li mi neko može reći neku dobru skriptu za spremanje ovog predmeta? Da li je dovoljna ona sa bh-pravnika?

:kava:
[/quote]
Malo je konfuzno uciti ovaj predmet iz skripte. Pa tako toplo preporucujem da uzmes ova pitanja sa bh-pravnika i da ucis po knjizi !!!!
Dunja
Posts: 81
Joined: 11 Oct 2009, 23:18

[quote="Bony"]
Da li mi neko može reći neku dobru skriptu za spremanje ovog predmeta? Da li je dovoljna ona sa bh-pravnika?

:kava:
[/quote]

ajde,ako krades avatare s neta,ukradi i kakvu kvalitetnu skriptu,ide ti  :tassa:
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

:moli:Molim vas, u subotu izlazim na kph i trebaju mi hitno one grupe za vanredne! :moli: svi su mi rokovi iz druge propali zbog njega, tako da mi je bar poloziti sad da za april sta spremam. ;( Unaprijed hvala :f035:
vecaveca
Posts: 694
Joined: 29 Sep 2009, 16:53

Koje autor knjige za kph ?
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

prof.dr. fikret karcic
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

[quote="emina2206"]
:moli:Molim vas, u subotu izlazim na kph i trebaju mi hitno one grupe za vanredne! :moli: svi su mi rokovi iz druge propali zbog njega, tako da mi je bar poloziti sad da za april sta spremam. ;( Unaprijed hvala :f035:
[/quote]

u istoj sam situaciji :( sto puta sam pitala raju za ta pitanja niko nista ili ne zna ili sta vec :S  ja kad sam izlazila bila su mi pitanja :
1. drzavna ideologija Islamske drzave
2. koncept prava i pravde Grčke
3. lični status egipta
4. uporedi porodicno pravo engleske i SAD-a
5. teorija pravne historije kod nekog historicara ali se ne mogu sjetiti imena ( 100% ce doci jedan od njih a to je na pocetku knjige prije ciljeva KPH )

Znaci 100 dolazi jedno pitanje da uporedis ili porodicno,nasljedno, imovinsko pravo samo 3 drzave (Engleske, SAD, Francuske), drugo pitanje ce biti jedan od onih naucnika ili cak je dolazilo pitanje ciljevi KPH , a ostala 3 pitanja su ona standardna :D 
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

Hvala, i ziva bila (sto kaze nas narod...) :D Valjda ce me sta potrefiti u subotu... :moli: Muka mi je svaki put kad pogledam korice one knjige, a ne kad je otvorim... :@ Ako ko jos sta sazna, bilo bi nam od velike vaznosti... Hvala puno.
GiGas
Posts: 59
Joined: 17 Sep 2009, 16:14

Jel neko izlazi na komisijski sada u Srijedu??? Ili jel' vec neko bio?? Kako izgleda taj ispit, kakva je prolaznost???
Post Reply

Return to “I godina”