PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ajsa
Posts: 455
Joined: 09 Sep 2009, 16:06

[quote="neko"]
[quote="deauxma1212"]
Molim vas interesuje me Glava 4. i da li se uce pitanja USTAVNI SUD BiH,USTAVNI SUD FBiH i Vrhovni sud.Zbunio me ovaj post iznad pa ako neko moze da razjasni situaciju blizi se rok pa da znam.Hvala.
[/quote]

ucis sva tri pomenuta suda. najvise i pita iz cetvrte glave ustavni sud BiH.
[/quote]
a jooj  :O pa sta je sada to,nije valjda opet neki dodatak a bas sam mislila da sam sve spremila ;( ;( odakle to treba uciti????
neko
Posts: 11
Joined: 22 Nov 2009, 00:39

[quote="ajsa"]
[quote="neko"]
[quote="deauxma1212"]
Molim vas interesuje me Glava 4. i da li se uce pitanja USTAVNI SUD BiH,USTAVNI SUD FBiH i Vrhovni sud.Zbunio me ovaj post iznad pa ako neko moze da razjasni situaciju blizi se rok pa da znam.Hvala.
[/quote]

ucis sva tri pomenuta suda. najvise i pita iz cetvrte glave ustavni sud BiH.
[/quote]
a jooj  :O pa sta je sada to,nije valjda opet neki dodatak a bas sam mislila da sam sve spremila ;( ;( odakle to treba uciti????
[/quote]

ustavni sud BiH iz ustava BiH, ustavni sud FBiH iz ustava federacije(one zute stranice sto je on govorio na pocetku, ili kupis u kopirnici ustav federacije (onaj zamjenski sto je spominjao ako se ne nadju te zute strane, hahaha... ) i vrhovni sud FBiH isto iz tog ustava federacije.
deauxma1212
Posts: 67
Joined: 22 Sep 2009, 19:46

ustavni sud BiH iz ustava BiH, ustavni sud FBiH iz ustava federacije(one zute stranice sto je on govorio na pocetku, ili kupis u kopirnici ustav federacije (onaj zamjenski sto je spominjao ako se ne nadju te zute strane, hahaha... ) i vrhovni sud FBiH isto iz tog ustava federacije.
Cekaj, Ustavni sud Bih = Ustav BiH.USTAVNI SUD FBiH ===>Kakve "ZUTE STRANICE" sta komplikujete valjda se uci iz USTAVA FBiH i zavrseno.
i_d_a
Posts: 101
Joined: 07 Sep 2009, 11:57

IX glava

savremena shvatanja o diobi vlasti
primjena skupštinske vlade u Švicarskoj
predsjednički sistem
parlamentarni sistem

To je ono sto sam nasla o 9 glavi... Ima li neko napisano bas ono "bas" sve sto prof pita iz devete glave  :S  :) malo konkretnije :)
neko
Posts: 11
Joined: 22 Nov 2009, 00:39

deauxma1212 wrote:
ustavni sud BiH iz ustava BiH, ustavni sud FBiH iz ustava federacije(one zute stranice sto je on govorio na pocetku, ili kupis u kopirnici ustav federacije (onaj zamjenski sto je spominjao ako se ne nadju te zute strane, hahaha... ) i vrhovni sud FBiH isto iz tog ustava federacije.
Cekaj, Ustavni sud Bih = Ustav BiH.USTAVNI SUD FBiH ===>Kakve "ZUTE STRANICE" sta komplikujete valjda se uci iz USTAVA FBiH i zavrseno.
ma on je na pocetku rekao da imaju neke zute stranice (nevermind). pa napisano je ustav FBiH (ali uzmes onda precisceni tekst ustava kontas :D) ugl da ne komplikujem odes u kopirnicu onu kod doma pisaca i kazes ustav federacije i u sklopu tog ustava ti dodje i ustav RS-a, i ucis po tome.sretno :)
deauxma1212
Posts: 67
Joined: 22 Sep 2009, 19:46

Nisi trebao ni spominjati te "ZUTE STRANICE ;)
P.S. Hvala sto si mi objasnio kako nabaviti USTAV FBiH :D :D
Last edited by deauxma1212 on 09 Feb 2010, 00:27, edited 1 time in total.
zlatokosa
Posts: 421
Joined: 01 Oct 2009, 12:39

Sjecatel se kad se Duvnjak iznerviro jer ga ne slusamo, pa nam fino kulturno reko: "  Ne mozete se vi sa mnom zaje..vat, Majku vam vasu... "  :mrgreen:

Et nes mi naumpade...  :woohoo:
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

[quote="zlatokosa"]


Sjecatel se kad se Duvnjak iznerviro jer ga ne slusamo, pa nam fino kulturno reko: "  Ne mozete se vi sa mnom zaje..vat, Majku vam vasu... "  :mrgreen:

Et nes mi naumpade...   :woohoo:
[/quote]

Jača ja ova izjava: ''Halo, eeej, šta vam je, tiše! Pa nisam ja s vama ćemane svirao!!!''
Locusta
Posts: 67
Joined: 30 Aug 2009, 17:06

Hei, ljudi, može li mi neko pomoći?  :)
Pokušavam naći lekciju ''Baršunaste revolucije usrednjoj i istočnoj Evropi'', međutim nedostaje mi nekoliko listova iz knjige (a knjiga je iz 2006.god)
Ima li ikakve šanse da mi neko ukratko kaže nešto o tome, bar neke smjernice o čemu da pričam ako dobijem to pitanje?
Tassa
Posts: 120
Joined: 07 Oct 2009, 15:50

Locusta nisam sigurna koliko cesto postavlja to pitanje, mislim rijetko ali evo ti ukratko.
Nepotrebno je naglasavati kako je medju rezimima komunistickih drzava bilo znatnih razlika.Medjutim svima je u vecoj ili manjoj mjeri bio zajednicki jedan oblik kolektivnog vasnistva nad sredstvima za proizvodnju.U pocetku 80-tih god 20st. Neuspjeh ovih rezima bio je ocit.Politicke krize i sovjetske oruzane intervencije radi gasenja slobodarskih pokreta u Madjarskoj i Njemackoj 1956 i Cehoslovackoj 1968, kao i nemiri u Poljskoj , pokazale su kako je u zemljama Istocne i Srednje Europe socijalisticki poredak nametnut vanjskom oruzanom silom moguce odrzati samo dok ta sila djeluje.Nakon smrti generalnog sekretara sovjetske komunisticke partija Leonida Breznjevaistina o tragocnom stanju sovjetskog gospodarstva izlazi na vidjelo.Za daljni razvitak veoma je vazan dolazak na vlast reformatora Mihaila Gorbacova 1985, njegova glavna zasluga je u tome sto je priznao kako je Savez izgubio u trci unaoruzanju tokom hlahnog rata, i nalazi se na rubu propasti.U samom Sov.Savezu Gorbacov se uspio odrzati sve do 1991, kada je nakon neuspjelog vojnog puca donesena odluka o raspustanju Saveza i napustanju komunistickog sustava.
Post Reply

Return to “II godina”