PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

[quote="igla"]
[quote="sanja"]
e ovako..imam jedno pitanje ..cula sam u koliko se prebaci rim u 2 godinu ili neki drugi predmet...da se ne mogu polagati ostali ispiti iz 2 godine sve dok se ne poloze predmeti iz 1 jel to tacno :SS

prakticno...ko prenese propao je 2 godinu ? :D
[/quote]

Ti Sanja meni ništa ne vjeruješ, ništa me više ne pitaj :P
[/quote] pa morala sam da pitam ...:( pala sam u depresiju kad sam to cula
Dorian.Gray
Posts: 192
Joined: 03 Feb 2010, 01:12

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Tačno je. Dok ne očistiš prvu godinu ne možeš polagati ništa sa druge godine. Možeš skupljati bodove u toku semestra (parcijale, seminarski itd.), ali ne možeš izaći na završni ispit.

Obnovit će drugu sigurno ako to što je prenio ne riješi na prvom terminu u januarsko-februarskom roku. Ovo pogotovo važi za vas koji ste upisani 2009/2010. jer nemate aprilskog roka.
[/quote]

:| :| :| :| :| :|

*pada u depresiju i grize noge*

a kazes mozes izaci na parcijalu ? znaci li to da ja mogu izaci npr. na prvu parcijalu predmeta sa druge godine ali na drugu ne ( ukoliko mi je rok za rim poslije druge parcijale nekog predmeta sa druge godine ) ?
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

zna li neko koja su pitanja bila na prvoj parcijali usmeno, koja je forsirao, za ove koji su upisali 2008/2009 i ranije ?
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

[quote="Dorian.Gray"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
Tačno je. Dok ne očistiš prvu godinu ne možeš polagati ništa sa druge godine. Možeš skupljati bodove u toku semestra (parcijale, seminarski itd.), ali ne možeš izaći na završni ispit.

Obnovit će drugu sigurno ako to što je prenio ne riješi na prvom terminu u januarsko-februarskom roku. Ovo pogotovo važi za vas koji ste upisani 2009/2010. jer nemate aprilskog roka.
[/quote]

:| :| :| :| :| :|

*pada u depresiju i grize noge*

a kazes mozes izaci na parcijalu ? znaci li to da ja mogu izaci npr. na prvu parcijalu predmeta sa druge godine ali na drugu ne ( ukoliko mi je rok za rim poslije druge parcijale nekog predmeta sa druge godine ) ?
[/quote]

cula sam da mozes na 1 parcijale iz nekih predmeta ..u slucajuuu da padnes predmet iz 1 (rim) ponistavaju ti se parcijale polozene ....
zavisi od predmeta do predmeta ...ja sam tako cula ..mogo bi nam neko od kolega iz starijih godina dati koju informaciju :P :dunno: :dunno: :dunno:
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="eL_fen0men0"]
zna li neko koja su pitanja bila na prvoj parcijali usmeno, koja je forsirao, za ove koji su upisali 2008/2009 i ranije ?
[/quote]
Superficies, hypoteca, vlasnistvo, ponekad posjed, ali najvise voli davati pitanja iz onog dijela porodice (brak, patria potestas, tutela). Onda tuzbe (rei vindicatio ima prednost :) ) i naravno recepcija rimskog prava. U Junskom roku je postavljao pitanja, prvo nesto sa kraja knjige, onda kad odgovoris na to postaviti ti ili patria potestas, ili recepcija rimskog prava, zakonik 12 ploca i ono sa pocetka) Sve u svemu sve pita. Ali eto ovo su jedna od udarnih pitanja.
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

[quote="alenko_sa"]
[quote="eL_fen0men0"]
zna li neko koja su pitanja bila na prvoj parcijali usmeno, koja je forsirao, za ove koji su upisali 2008/2009 i ranije ?
[/quote]
Superficies, hypoteca, vlasnistvo, ponekad posjed, ali najvise voli davati pitanja iz onog dijela porodice (brak, patria potestas, tutela). Onda tuzbe (rei vindicatio ima prednost :) ) i naravno recepcija rimskog prava. U Junskom roku je postavljao pitanja, prvo nesto sa kraja knjige, onda kad odgovoris na to postaviti ti ili patria potestas, ili recepcija rimskog prava, zakonik 12 ploca i ono sa pocetka) Sve u svemu sve pita. Ali eto ovo su jedna od udarnih pitanja.
[/quote]

sta sa kraje knjige za prvu parcijalu ???

jel 3 pitanja usmeno za I parcijalu ?
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

eL_fen0men0
Ono sa kraja prvog dijela knjige (oprosti na terminu sa kraja knjige) :)
Uglavnom daje po dva pitanja, ali zna se nekad desiti i da bude po tri !!!
Harvester_of_Sorrow
Posts: 364
Joined: 04 Feb 2010, 14:48

Zamolio bih nekoga, ko je upucen, da kaze kada je komisijski ispit iz Rimskog prava( 2 januarski rok)? Na fakultetu pise da je 17.2, medjutim cuo sam i price da bi mogao da bude i 11.2, pa ako neko pouzdano zna koji dan pada bio bih zahvalan kada bi me obavijestio  :D
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Harvester_of_Sorrow"]
Zamolio bih nekoga, ko je upucen, da kaze kada je komisijski ispit iz Rimskog prava( 2 januarski rok)? Na fakultetu pise da je 17.2, medjutim cuo sam i price da bi mogao da bude i 11.2, pa ako neko pouzdano zna koji dan pada bio bih zahvalan kada bi me obavijestio  :D
[/quote]
Kolega Vi vjerujte onom sto pise, pustite price !!! Jer ovako imate pokrice, tj da je ta informacija postavljena na oglasnu plocu Fakulteta!!!!
pro
Posts: 59
Joined: 11 Sep 2009, 15:10

Profesor je prošli komisijski termin vratio uplatnicu studentima koji nisu položili, što do sada nije bio slučaj. Da li to znači da tu istu uplatnicu možemo iskoristiti na drugom (februarskom) terminu, ili...?
Post Reply

Return to “I godina”