PFSA: Ustavno pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Chocolate
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2011, 09:42

Ni meni nije bilo bas sve jasno ali kad krenes da ucis vidjeces da je povezano sve i da treba... Uostalom sve i pita jer iz parlamentarizma ucis sve osim zakljucnih razmatranja... U savremeni parlamentarizam poremecene ravnoteze u korist izvrsne vlasti spadaju i Velika Britanija kao parlamentarizam poremecene ravnoteze dvostranackog tipa, vecinski parlamentarizam i parlamentarizam poremecene ravnoteze polupredsjednickog tipa tj. polupredsjednicki sistem a ucis i Francusku kao primjer tog sistema... Ili jednostavnije da sam napisala da, treba i to :)
amelat89
Posts: 104
Joined: 17 Feb 2011, 22:09

Nisi me obradovala, ali ipak hvala na pojasnjenju  :mrgreen: I jos jedno pitanje da li profesor iz devete glave postavi tri pitanja jedno iz Svicarske, drugo iz SAD, a trece iz parlamentarizma i mozemo li npr. odgovarati samo Svicarsku i SAD da nam prizna do parlamentarizma?
Chocolate
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2011, 09:42

Da, tako pita a mozes da odgovaras koliko zelis makar to bila i samo Svicarska :D
ado81
Posts: 61
Joined: 23 Sep 2009, 22:50

Pozz kolege.Može li mi neko reći profesor mi je jutros rekao da mi je priznato do 227 strane do parlamentarizma u 9 glavi?Može li mi neko reći gdje se to nalazi u staroj knjizi,jer u mojoj počinje od 230 SAD?Stari sam režim, odgovarao Švicu i položio i drugo pitanje iz SAD-a kaže mi priznato pola ili ti ga djelimično i reče mi pročitaj ameriku za svoju dušu i zapisao mi priznato do 227 str. do parlamentarizma?
dominion
Posts: 288
Joined: 19 Dec 2010, 15:12

To znaci da si polozio do sistema parlamentarne vlade, nisam siguran da li taj uvod pita, ali prvo pitanje koje ucis odatle ti je Ogranicena monarhija, pa Orleanski parlamentarizam i dalje.
ado81
Posts: 61
Joined: 23 Sep 2009, 22:50

[quote="dominion"]
To znaci da si polozio do sistema parlamentarne vlade, nisam siguran da li taj uvod pita, ali prvo pitanje koje ucis odatle ti je Ogranicena monarhija, pa Orleanski parlamentarizam i dalje.
[/quote]

Hvala kolega to je znači iza SAD-a.Po ovome onda ne trebam Ameriku nego Francuze ljubi ih majka tj.treći dio 9 glave,ako sam dobro shvatio?Nije mi jasan profa bio kad mi je rekao priznato pola SAD-a i upisao mi na prijavu  do 227 strane po staroj onoj nekoj knjizi do Parlamentarizma,a imam knjigu 1998 god.u njoj ne može nikako biti taj parlamentarizam na 227 str.,a od 230 SAD(pitao me danas kongres),pa sve do 245 i onda ide Sustav parlamentarne vlade.A nije mi jasno priznato pola SAD-a i kasnije dok mi je upisivao kaže pročitaj amerikance za svoju dušu :)...Šta je pisac htio da kaže heh?
amelat89
Posts: 104
Joined: 17 Feb 2011, 22:09

Ja sam odgovarala Svicarsku,znala dobro, pa mi postavi pitanje iz SAD i nije bio zadovoljan odgovorom,kaze procitaj to malo bolje, ali mi nista nije rekao dokle mi je priznato. Sad ne znam je li mi priznata Svicarska ili moram sve opet ispocetka.
ado81
Posts: 61
Joined: 23 Sep 2009, 22:50

[quote="amelat89"]
Ja sam odgovarala Svicarsku,znala dobro, pa mi postavi pitanje iz SAD i nije bio zadovoljan odgovorom,kaze procitaj to malo bolje, ali mi nista nije rekao dokle mi je priznato. Sad ne znam je li mi priznata Svicarska ili moram sve opet ispocetka.
[/quote]

Položila si Švicarsku.Čim ti kaže hajde dalje 2 pitanje, više te ne vraća na prvo što znači da sad učiš od Amerike ili ti ga SAD-a (jer nema logike da ti kaže da ideš dalje ako nisi znala Švicarsku tj. prvo pitanje,ne bi ti profa dao da odgovaraš na 2 pitanje,jer kod njega nema preskake ide sve redom :) ).
Last edited by ado81 on 06 Jul 2014, 01:48, edited 1 time in total.
amelat89
Posts: 104
Joined: 17 Feb 2011, 22:09

Aha, ma znam da on obicno kaze dokle je priznato, pa zato mi nije bilo jasno.
Edi000
Posts: 68
Joined: 01 Nov 2012, 19:30

Juce sam kod prof. odgovarao drugu glavu i polozio i bio mi je postavio jos pitanja iz Svicarske i Amerike. Pitanje iz Svicarske sam znao ali sam bio preskocio neko nabrajanje i rekao mi je da mi je da ce mi ovaj put priznati ali me nije pustio Ameriku vec mi vratio index. Jel to znaci da sam polozio i Svicarsku cim je rekao da mi ovaj put to priznaje?
Post Reply

Return to “II godina”