PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

[quote="c.monet"]

Izabran je novi profesor Ustavnog prava.... kazu da dolazi sa univerziteta u Leipzigu !   :kava:
[/quote]

Da nam dođe Lucifer lično iz pakla bolje bi nam bilo nego kod Duvnjaka  :h035:
Tassa
Posts: 120
Joined: 07 Oct 2009, 15:50

Ma daj  , kakva je to prica bezzzee, sto ti to Duvnjak ne valja molim te?????
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

Izgleda da je tacno da profesor Duvnjak nece vise predavati ni ispitivati. Sad mi rece jedna prijateljica, ispitivat ce jos u februarskom roku i to je to !!!! Steta, ali to nije fer. Jedan ti covjek predaje, drugi te ispituje !! (Eto jos jedan dokaz "dobre" organizacije naseg fakulteta).
troxa
Posts: 1
Joined: 13 Oct 2009, 14:24

moze li mi iko reci gdje se nalazi lekcija Prava koja se ne mogu ograniciti niti u slucaju neposredne opasnosti za opstanak drzave    :mrgreen:
c.monet
Posts: 11
Joined: 11 Nov 2009, 16:25

[quote="alenko_sa"]
Izgleda da je tacno da profesor Duvnjak nece vise predavati ni ispitivati. Sad mi rece jedna prijateljica, ispitivat ce jos u februarskom roku i to je to !!!! Steta, ali to nije fer. Jedan ti covjek predaje, drugi te ispituje !! (Eto jos jedan dokaz "dobre" organizacije naseg fakulteta).
[/quote]

Kao sto rekoh... :( ...mada bi u najmanju ruku trebao novi profesor uvaziti polozene "glave", s obzirom kako to Duvnjak temeljito ispituje...al' eto zivi bili pa vidjeli kako kaze Enes  :S

Da li se vec zna koji ce prof. biti na ustavnom II??
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="c.monet"]
[quote="alenko_sa"]
Izgleda da je tacno da profesor Duvnjak nece vise predavati ni ispitivati. Sad mi rece jedna prijateljica, ispitivat ce jos u februarskom roku i to je to !!!! Steta, ali to nije fer. Jedan ti covjek predaje, drugi te ispituje !! (Eto jos jedan dokaz "dobre" organizacije naseg fakulteta).
[/quote]

Kao sto rekoh... :( ...mada bi u najmanju ruku trebao novi profesor uvaziti polozene "glave", s obzirom kako to Duvnjak temeljito ispituje...al' eto zivi bili pa vidjeli kako kaze Enes  :S

Da li se vec zna koji ce prof. biti na ustavnom II??
[/quote]
Ma mozda taj profesor iz Leipziga, ili Profesor Kasim Trnka (nekad ga je profesor spominjao). Sve cemo vidjeti kad krenemo u cetvrti semestar !!! :)
unlimited
Posts: 63
Joined: 30 Jun 2009, 20:32

Ja bi volio da Duvnjak ostane, ili bar da pita u aprilu da mozemo kod njega zavrsiti ispit do kraja. Nekako mi je bezveze polagati pola predmeta kod jednog profesora, a onda nastaviti kod nekog drugog. Takodjer, Bog zna kako ce taj novi profa ispitivati. Hoce li ona lista pitanja imati ikakvog znacaja kod njega? Mozda ce se sad uciti i po nekoj novoj knjizi....
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="unlimited"]
Ja bi volio da Duvnjak ostane, ili bar da pita u aprilu da mozemo kod njega zavrsiti ispit do kraja. Nekako mi je bezveze polagati pola predmeta kod jednog profesora, a onda nastaviti kod nekog drugog. Takodjer, Bog zna kako ce taj novi profa ispitivati. Hoce li ona lista pitanja imati ikakvog znacaja kod njega? Mozda ce se sad uciti i po nekoj novoj knjizi....
[/quote]
Ma valjda ce ostati ona knjiga, ali sto ti kazes dobro bi bilo da ostane do aprila (barem da ljudi kod njega zavrse Ustavno I ). Jer ako nam ovo urade tj. promjene profesora Ustavnog dosta ce raje zeznuti (jer studenti uce po onim pitanjima koja se iz godine u godinu ponavljaju). Tako nece me iznenaditi ako budemo morali sve uciti.
A sto se tice profesora iz Leipziga on ima svoju knjigu (koju nam je prof preporucio kao siru literaturu), pa valjda bi trebali uciti iz nje.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Logično bi bilo da prof. Duvnjak predaje i ispituje do kraja ove akademske godine, pa tek onda da predmet preuzme novi profesor.

Novi profesor mora priznati položene glave, ali se bojim da će to sve biti užasno loše organizovano i da će zbog toga najviše da ispaštaju studenti.
dijana
Posts: 208
Joined: 22 Feb 2009, 21:51

[quote="troxa"]
moze li mi iko reci gdje se nalazi lekcija Prava koja se ne mogu ograniciti niti u slucaju neposredne opasnosti za opstanak drzave    :mrgreen:
[/quote]
Odgovor na to pitanje je u sklopu lekcije Ustav Republike Hrvatske i stanja nuzde. 129 strana u knjizi ( izdanje 2006.)
Post Reply

Return to “II godina”