PFSA: Bračno Pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
juso salkic
Posts: 1
Joined: 30 Nov 2009, 21:32

ej hoćel iko reći gdje možemo nači ta pitanja iz braćnog il skriptu
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Skriptu imaš u skriptarnici, a pitanja su već postavljena na ovoj temi. Prelistaj malo i naći ćeš.
guzva
Posts: 80
Joined: 13 Mar 2009, 12:55

kolege sto su danas polagali molim da napisu pitanja kojih se sjecaju, unaprijed hvala!
Pravnifax
Posts: 99
Joined: 31 Oct 2009, 21:37

1.Nadleznost za zakljucenje braka?
2.Koji su uvjeti izdrzavanja i pravna priroda bracne stecevine?
3.Kako Evropski sud gleda na pravo na porodicni zivot? (tako nekako)
4.Predmet bracnog ugovora ne mogu biti:
5.Osnovna obiljezja braka:

to je sto se sjecam :-)
guzva
Posts: 80
Joined: 13 Mar 2009, 12:55

hvala, jos jedna molba da neko napise zadatke koji su bili ako nije problem, znam da ima na prethodnim str nekih zadataka to sam vec pregledala, sad me zanimaju zadaci sa zadnjeg ispita !
lamy
Posts: 51
Joined: 17 Oct 2009, 01:47

[quote="guzva"]
hvala, jos jedna molba da neko napise zadatke koji su bili ako nije problem, znam da ima na prethodnim str nekih zadataka to sam vec pregledala, sad me zanimaju zadaci sa zadnjeg ispita !
[/quote]

Ne sjecam se tacno kako je glasio zadatak, ali bilo je otprilike ovako:
AB i BD zele da sklope brak ali prije toga da urede svoje licne i imovinske odnose. Ti si advokat upoznaj ih sa mogucnostima.

To je jedini zadatak koji je bio
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Emchy"]
je li bilo da se pisu one punomoci nekakve kao sto je bilo na parcijali?
[/quote]
Samo da vam kazem ono vezano za punomoc. Raja je pisala punomoc (ja xy dajem ovlastenje ....... ) ali uopce to nije trebalo, nego treba se napisati sta je punomoc i proceduru davanja punomoci. Eto toliko od mene, valjda sam malo pomogao !! :)
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

gdje se mogu naci zadaci iz ovog divnog predivnog predmeta?pretrazila sam sve kopirnice u gradu i nista :moli: :moli: :moli:
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

[quote="Diesel"]
gdje se mogu naci zadaci iz ovog divnog predivnog predmeta?pretrazila sam sve kopirnice u gradu i nista :moli: :moli: :moli:
[/quote]

Nisam sigurna da i ima tih zadataka,ako grijesim,neka me neko ispravi.Mi smo te zadatke radili na vjezbama s ass,u biti zadatak mozes da rijesis ako poznajes materiju bez da ih prethodno nesto "vjezbas"....
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="amila"]
[quote="Diesel"]
gdje se mogu naci zadaci iz ovog divnog predivnog predmeta?pretrazila sam sve kopirnice u gradu i nista :moli: :moli: :moli:
[/quote]

Nisam sigurna da i ima tih zadataka,ako grijesim,neka me neko ispravi.Mi smo te zadatke radili na vjezbama s ass,u biti zadatak mozes da rijesis ako poznajes materiju bez da ih prethodno nesto "vjezbas"....
[/quote]
Nema zadataka iz bracnog, djaba obilazis kopirnice !! (Imas samo one sto smo radili na vjezbama, ali nikad ne znas koji oni hoce tacan rezultat). Pa tako kad ti dodje zadatak, samo pisi !! Mozda se i posreci !!!!
Post Reply

Return to “II godina”