PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
niho k.
Posts: 131
Joined: 03 Oct 2013, 09:38

Pišite brate svi Dekanu i prodekanu za nastavu,ja sam već za neke stvari se borio,al ne može samo nas par da se bori,ostali samo po forumima pišu.Da nije bilo par studenata koji su digli frku za Engleski ne bi ga ni u januaru bilo,za jučer neznam jel održan.Moramo svi zajedno.A to Udruženje je njihova produžena ruka,pisao sam im za mnoge stvari koje su bitne neposredno za nas pa ništa,,naljutili su me i isključio sam se iz Udruženja,bijem sam svoje bitke,al bi bilo lakše kad bi svi pisali.Al odgovaraju samo ako si grub,mislim na Dekana i Prodekana,kad im rekneš grubu istinu u lice,onda se vade na ton,da se treba ponašati Akademski,a oni kako se ponašaju....!Starom režimu su uzeli taj dodatni rok,jer ima pravo na izlazak samo studenti prijavljeni preko ISSSa,diskriminacija.Pitajte i to,ja jesam,al ne mogu sam,mene smire floskulama,a neću više da se borim za druge ako i drugi ne pomažu sebi a time i meni!Tako je i sa rokovima,ko zna šta nam spremaju za Mart i Maj ,ta 2 apsolventska što su nam još ostala!?
jagodica
Posts: 212
Joined: 19 Nov 2010, 20:39

Ovo za mart ja vjerujem da je tako ali za Evropsku uniju sam sigurna da je greska jer nemoguce je da je septembarski rok u julu????!!!
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

Eee pa stvarno ga i vi pretjerujete prije svega treba znati da velika vecina studenata uopšte nema tog aprilskog roka. Treba se staviti u poziciju nove bolonje koja ima samo još junske rokove i sep. Druga stvar je Obligacije su zakazane cijelih 7sati  prije mjeseca aprila. Odgovorno tvrdim da se za jedan dodatni dan ne može naučiti sadržaj knjige obligacija, a ne neka lekcija posebno. MJP je zakazano cijela 4 dana prije aprila, te Finansije 2(dva) dana prije mjeseca aprila, također odgovorno tvrdim da u ta dva dana necete uspjeti spremiti Finansije ako iz do tada niste spremili. Ovakvi rokovi su uvedeni jer se išlo studentima u korist kako bi npr. Obligacije ukoliko polože opći dio mogli izaći i na posebni dio za 15 dana, a ako ga padnu onda im ostaje 15 dana da ga još spreme i dodatno 15 za spremanje posebnog dijela. I napominjem većina studenta na fakuletu apsolutno nema aprilski rok ili kako ga vi ovdje popularno zovete martovski iako se radi o 2-3 dana mjeseca marta. Iskreno stara sam bolonja i ovakve stvari mi odgovaraju da svaki mjesec imam rokove i hvala upravi na toj mogućnosti
niho k.
Posts: 131
Joined: 03 Oct 2013, 09:38

Kolega možemoli znati za koga radiš?Mi smo pravnici i naša je dužnost i naših'učitelja'da nas uče da poštujemo zakone i podzakonska akta,kao što su pravilnici i drugo...!Drugo nije kako kažeš..,parafraziram..kako ga zovete populatno Martovski rok..!Taj rok postoji i on je za Apsolvente kojih također ima dosta kojimaje ostalo ispita sa treće godine i imaju pravo da ga polažu u tom Martovskom roku i zato se studenti bune.To poruči onima koje praniš,tj.svojim mentorima,za svoje pare ima pravo da dobijemo ono što smo platili.A platili smo te rokove,znači ako se ne poštuju imamo pravo na naknadu štete,kao recimo oduzeta dva Apsolventska roka iz Engleskog jezika i nebi ga još bilo da se nije diglo par studenata i natjeralo nadležne da nešto poduzmu..!Za druge nastavne planove i programe ne znam,znam šta mi imamo pravo.!
Ljubicica444
Posts: 358
Joined: 12 Jul 2011, 10:53

Upravo tako,borimo se za ono sto smo platili,ne trazimo nikakvu milostinju na ovom fakultetu,al isto tako  ne zelim da budemo uskraceni za ono na sta imamo pravo.
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

Može se znati za koga radim bez ikakvih problema--Državna agencija za istrage i zaštitu/SIPA. Ponoviću se još jednom i nadam se da neće biti potreba da se ponavljam više. Govorim za redovne aprilske rokove Obligacije su pretpostavljam date 31.3 u 17 i 18 sati tj. 7 i 6 sati prije 1.4 kako bi se ostavilo vremena za izlazak i na prvi rok Obligacija posebni dio.  Uz to obligacije se vec dugi niz rokova održavaju u ponedjeljak, a 31 je ponedjeljak. U nadi da se više neću morati ponavljati srdačno Vas pozdravljam uz napomenu da svoje pravne sposobnosti trebamo pokazati na ispitu, a nikako u promjeni ispitnih rokova za brojem 7- slovom sedam sati. Također ću reći da je sreće da uopšte imamo te martovske- aprilske rokove jer nova bolonja će sljedeće ispite polagati u junu i julu, a koliko vidim septembarski rok im je krajem jula, možda je greška, a možda iz razloga što prof. ide u penziju prije septembra
Dzeniii
Posts: 428
Joined: 05 Jan 2010, 00:00

Mogu li ja zamoliti da prestanete sa raspravama, bar na ovoj temi? Ko misli da su mu prava ugrožena, angažujte se i pravo kod dekana. Hvala!
anastasia84
Posts: 180
Joined: 22 Apr 2011, 15:35

Kolega posto brojite sate da vam kazem da nije problem u satima nego u tome da se aprilski rok i zove aprilski iz razloga sto treba biti u aprilu!!! I i II termin sa zakonskim razmakom od 15 dana sto nije slucaj sa svima a neki to bas vole da krse  prilagodjavaju ga svojim potrebama kao sto rekoste obigacije se moraju odrzati pon jel profesoru tako odgovara a studenti se ionako ne pitaju a o satnici da ne pricam stari sistem pa u 11H  vecina radi pa mora uzimati izlaze sa posla apsurd jel je o tome bilo davno rjeci da se vandrednim studentima odrzavaju ispiti iza 17H , apsolventi su ovdje zakinuti jel ih sljeduje apsolvencki rok u martu ali i aprilski u martu dva roka zbijena u jedan mjesec...

a sto se tice stare bolonje i bolonje prolaznost vam je 99,9% sa jako visokim ocjenama imate parcijale testove itd dok nas stari sistem dobro peglaju jel od nas ubiru fine pare za rokove se obratite bolonjskom procesu mi imamo sto imamo ali neka se ispostuju neke stvari da svima bude dobro
Last edited by anastasia84 on 16 Feb 2014, 23:50, edited 1 time in total.
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

Mislim kolegice da je administratorica rekla da bi trebali završiti sa diskusojom. Ali budući da sam prozvan odgovoricu da ipak bi trebali razlisliti sta to govorite jer siguran sam da bi se svaki student bolonje mijenjao za stari sistem koji od trece godine više ne mora ganjati uslove, nema EU itd. To što vas peglaju kako kažete nije istina iako se radi o studentima koji studiraju najmanje 10 godina i više. Imate srdačne pozdrave od mlađeg kolege
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Je l' treba da vas dvije osobe opominju?
Post Reply

Return to “III godina”