PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
black
Posts: 13
Joined: 09 Oct 2009, 23:09

[quote="TinkerBeLL"]
[quote="black"]
Ako je vec prije postavio ova pitanja ja se unaprijed izvinjavam...
Zanima me da li se sva pitanja iz prve dvije glave mogu naci u knjizi,a ako ne, gdje se mogu naci
Da li se potpitanja u principu odnose na lekciju koja se odgovara ili  na neku drugu lekciju
Da li se ipak moze pricati i svojim rjecima,jer mozda je do mene,ali ono sto sam do sad presla je zakomplicirano bez ikakve potrebe
[/quote]

- Prva glava - knjiga;
- Druga glava - Cvetkovic-Macek, Tito-Subasic, II AVNOJ, II ZAVNOBiH ucis iz Razvoja ustavnosti koji je napisao prof. Duvnjak (mozes ga naci u kopirnicama), a sva ostala pitanja druge glave imas u knjizi;
- Treca glava - knjiga izuzev posljednja dva pitanja ( Drzavljanstvo BiH i FBiH ucis iz čl. I. 7. Ustava BiH, i čl. II. A. 5. Ustava FBiH, dok lekciju genocid ucis iz biljeski sa predavanja, koje je kolegica Tassa napisala tu http://epravo.ba/druga-godina/ustavno-pravo/270/
- Potpitanja se odnose na lekciju koja se odgovara, potpitanje dobijes ukoliko izostavis neki bitan dio lekcije

- Sto se pricanja svojim rijecima tice, ja licno nemam iskustva, izlazim i ja prvi put sad u januaru aBd, ali nismo masine da ucimo svaku recenicu doslovno i napamet. Treba da znas o cemu pricas, i imas vremena da pripremis koncept i procitas sa njega. Sretno  :) [/quote]



malo kasnim sa zahvalom,ali bolje ikad nego nikad:)
hvala puno

Nema na cemu. Ja sam danas izlazila Ustavno prve dvije glave i provukla sam se nekako. TB

P.S. pazite kada citirate nekoga da se vas text ne nalazi unutar /quote taga da ne bi dolazilo do spajanja postova. TB
Last edited by black on 26 Jan 2010, 18:06, edited 1 time in total.
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

Moja danasnja iskustva sa Ustavnim pravom, prvi susret:
- polozila prve dvije glave
- ima se sasvim dovoljno vremena za koncept, a ako je nekom malo moze traziti jos :)
- hoce prosiriti pitanje kako bi vas naveo na nesto sto ste zaboravili unutar lekcije
npr. ne kaze samo: materijalni i formalni ustav, nego kaze materijalni i formalni ustav i posebno usmjeriti paznju na historijski razvitak materijalnog ustava i mijenjanje njegovog sadrzaja
- desava se da vas prekine i u pola lekcije ako dobro krenete, i zatim postavi potpitanje koje nema veze sa lekcijom koju ste pricali
npr. prvo pitanje koje ste dobili je pitanje struktura i sadrzaj ustava, pa vas onda prekine i pita a sta je semanticki ustav (sto nema veze sa vasim pitanjem, ali da vas ne zbuni, ima i tih preletanja)
- ono sto vas pretpostavljam najvise interesuje: sva  pitanja koja sam danas cula bila su sa liste onih pitanja koje imamo na stranici, pogotovo lekcije iz Razvoja ustavnosti bile su samo- Cvetkovic-Macek, Tito-Subasic, II AVNOJ, II ZAVNOBiH
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

moja iskustva sa jucasnjim polaganjem--polozila prve dvije glave koliko sam i planirala,pitanja,odnos ustavnog i drugih grana prava,i konvencije u ustavnom pravu Velike Britanije..bez podpitanja,covjek korektan i pomaze,pitanja def sve sa liste..pozzz  :mig:
studentica
Posts: 123
Joined: 01 Jul 2009, 10:41

[quote="TinkerBeLL"]
Moja danasnja iskustva sa Ustavnim pravom, prvi susret:
- polozila prve dvije glave
- ima se sasvim dovoljno vremena za koncept, a ako je nekom malo moze traziti jos :)
- hoce prosiriti pitanje kako bi vas naveo na nesto sto ste zaboravili unutar lekcije
npr. ne kaze samo: materijalni i formalni ustav, nego kaze materijalni i formalni ustav i posebno usmjeriti paznju na historijski razvitak materijalnog ustava i mijenjanje njegovog sadrzaja
- desava se da vas prekine i u pola lekcije ako dobro krenete, i zatim postavi potpitanje koje nema veze sa lekcijom koju ste pricali
npr. prvo pitanje koje ste dobili je pitanje struktura i sadrzaj ustava, pa vas onda prekine i pita a sta je semanticki ustav (sto nema veze sa vasim pitanjem, ali da vas ne zbuni, ima i tih preletanja)
- ono sto vas pretpostavljam najvise interesuje: sva  pitanja koja sam danas cula bila su sa liste onih pitanja koje imamo na stranici, pogotovo lekcije iz Razvoja ustavnosti bile su samo- Cvetkovic-Macek, Tito-Subasic, II AVNOJ, II ZAVNOBiH
[/quote]
hvala na informacijama :)  ..a u kojoj lekciji se nalazi semanticki ustav ??
unlimited
Posts: 63
Joined: 30 Jun 2009, 20:32

Zna li neko je li istina da ovih dana treba da izaberu novog profesora koji ce da predaje Ustavno???
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Ta priča se vuče od početka godine i onog konkursa.
unlimited
Posts: 63
Joined: 30 Jun 2009, 20:32

Slazem se..... ali kazu da je Duvnjak rekao da se danas odrzava ta sjednica....
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

Pa nagadja li se ko bi mogo biti novi profesor... i kako ce nam nadnoknaditi ove napaceno polozene glave kod Duvnjaka uf uf...nece valjda sve past u vodu
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

U slučaju da dođe novi profesor, on MORA priznati sve što je do sada položeno kod prof. Duvnjaka.
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="studentica"]
hvala na informacijama :)  ..a u kojoj lekciji se nalazi semanticki ustav ??
[/quote]

To je lekcija ustav i ustavna vladavina u drugoj glavi, tacnije to je jedna od tri vrste ustava na koje je Carl Loewenstein izvrsio diobu - ako ti je tako lakse pronaci.
Post Reply

Return to “II godina”