PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
sekilly
Posts: 76
Joined: 04 Apr 2010, 16:11

dok profesor ne potvrdi ponistava li se parcijala nikome ne treba vjerovat..
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Ja mislim da je ta odluka za poništavanje, tj. važenje parcijala godinu dana donešena na NNV-u.

Je li to prof. rekao da je usmeni dio obavezan bez obzira i ako 3 tačna uradiš? Pa šta je s njima više..
nedefenisani
Posts: 150
Joined: 26 Jun 2013, 11:06

Pa receno je na pocetku da ce se dobiti 3 pitanja, 2 za prolaz i da se svakako izlaziti usmeno bez obzira na broj tacno odgovorenih pitanja.
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Ja nisam bila na predavanjima, tako da ne znam šta je rečeno. Znam samo da su rekli da ti trebaju 2 za prolaz i onda ideš na usmeni, niko nije rekao ako su i 3 tačna da se ide.
sekilly
Posts: 76
Joined: 04 Apr 2010, 16:11

ja sam izlazila prvu parcijalu prosle godine 28.1,i imala 50 poena i profesor me pozove na usmeni koji je tek bio 18.2,i u indeksu mi stoji 18.2,pa da li u slucajnu da ne polozim sutra 2 parcijalu imam pravo i 13.2 izaci,ako se primjenjuje to da godinu dana vazi parcijala..
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Evo šta su rekli:

"Na testu ce biti 3 pitanja, 2 moras tacno odgovoriti da bi izasla usmeno gdje ce on postaviti jedno pitanje. Tako je rekao da ce biti."
"Da,plus usmeni na koji se moze izac samo ako se odg na dva pitanja"
Jassna
Posts: 10
Joined: 28 Jan 2012, 11:13

Za ove koji su položili 1. parcijalu u januaru mogu izaći sada drugu parcijalu, jedna kolegica je išla do profesora i on je rekao da joj važi ta parcijala, pa da su prošle i dvije godine ukoliko je upisana u index i ima potpis profesora, a za formu testa kako znam pisali su da je usmeni dio obavezan iako se uredi sva 3 pitanja tačno, a kada će biti taj usmeni , ne znam.
sekilly
Posts: 76
Joined: 04 Apr 2010, 16:11

kolegice hvala ti na odgovoruu..
Neeira
Posts: 83
Joined: 21 Sep 2012, 00:29

Demonstrator je na grupi prve godine napisao da da sve svakako izlazi na usmeni ispit, iako odgovoriš na sva 3 pitanja tačno, jer se forma ispita sastoji od pismenog i usmenog dijela, tako nekako..

A da, usmeni bi svakako trebao biti prije 13.2., jer je tada popravni rok.. bar ja tako mislim  :)
Kanita01
Posts: 30
Joined: 18 Oct 2013, 19:47

Evo još jednom, ispit se sastoji od 3 pitanja esejskog tipa od kojih vam trebaju 2 najmanje tačna da biste pristupili usmenom dijelu ispita gdje možete očekivati jedno eventualno dva pitanja.
Usmeni dio je obavezan bez obzira ako na sva 3 pitanja tačno odgovorite.
Ovaj način ispitivanja je isti i za parcijalno i za integralno.
Zamolio bih vas ukoliko imate pitanja tipa "ako idem integralno iz kojeg djela će više pitanja biti" ne pitate jer ja nisam profesor. Prijavljujete ispit preko ISSS sistema i to je to.
Ponavljam još jednom o načinu ispitivanja odlučuje profesor.

S poštovanjem,

M.T.
Post Reply

Return to “I godina”