PFSA: Obligaciono pravo - posebni dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
_vodolija
Posts: 322
Joined: 31 Jul 2009, 18:46

Moze li neko napisati  pitanja koja su bila danas?
Minerva
Posts: 464
Joined: 08 Jan 2011, 13:06

[quote="nermanela"]
aa hvala..a jel puno raje izaslo usmenoo ? koliko je pitanja postavljao otprilike ?
[/quote]
Bilo je preko 10-oro kada sam ja odgovarala, a vani je cekalo jos toliko otprilike. Ne znam da li su naknadno dolazili ljudi. Pitao je 2-3 pitanja u prosjeku.
AMILA20
Posts: 161
Joined: 01 Oct 2009, 22:18

E kad je rekao da ce biti rezultati???
andreas86
Posts: 31
Joined: 16 Jun 2011, 18:07

Moze li neko od kolega postaviti pitanja koja su danas bila na ispitu.Hvala!
nermanela
Posts: 45
Joined: 02 Sep 2009, 16:07

Mozel neko pitanja od danas s pismenog  da postavi :/
rialda
Posts: 49
Joined: 23 Aug 2009, 23:51

1.alternativni uzroci, 2. obicna nepaznja, 3. koji su rokovi zastare kod pravnog nedostatka, 4. sta se misli na to da prodavac odgovara za stetu radnika koju je on pocinio na radu i u vezi sa radom, 5. kada pocini stetu maloljetnik od 7 do 14 godina ko ogovara za stetu i koje su predospoatvke oslobadjanja .... zadatk je bio, a daje u zakup garazu B ..... dok se jos sjetim pa napisem :D

i takodjer je bilo ... 6. vrijeme trajanja posluge , za sto je vazno u tom fazonu.....

profesor je rekao da ce rezultati biti krajem sedmice ali posto subota i nedjelja se ne radi znaci u ponedjeljak :D
Last edited by rialda on 28 Jan 2014, 07:21, edited 1 time in total.
_vodolija
Posts: 322
Joined: 31 Jul 2009, 18:46

[quote="rialda"]
1.alternativni uzroci, 2. obicna nepaznja, 3. koji su rokovi zastare kod pravnog nedostatka, 4. sta se misli na to da prodavac odgovara za stetu radnika koju je on pocinio na radu i u vezi sa radom, 5. kada pocini stetu maloljetnik od 7 do 14 godina ko ogovara za stetu i koje su predospoatvke oslobadjanja .... zadatk je bio, a daje u zakup garazu B ..... dok se jos sjetim pa napisem :D 

i takodjer je bilo ... 6. vrijeme trajanja posluge , za sto je vazno u tom fazonu.....

profesor je rekao da ce rezultati biti krajem sedmice ali posto subota i nedjelja se ne radi znaci u ponedjeljak :D
[/quote]

A koliko pitanja je bilo 10 ili 8?
AMILA20
Posts: 161
Joined: 01 Oct 2009, 22:18

Meni su bila slijedeca pitanja:
1)Hipoteticki uzroci kod konkurencije uzroka
2)Odgovornost poslugodavca za nedosttke na stvari
3)Rok kod garancije za isprano funkcioniranje stvari
4)Odgovornost zajmodavca za nedostake na stvari
5)Ko odgovara za stetu koja nanesu djeca mlada od 7 godina i na koji nacin mogu biti oslobodeni od te odgovornosti
6)Pretposatvka odgovornosti poslodavca za stetu ako 'radnik nije postupao kako treba''nesta tako
7)Koje stvari mogu biti predmet poklona
i fali mi jos jeno iz naknade stete ne mogu se sjetit, a zadatak glasi: A je pozajmio B 10 000 KM,nakon proteka roka od godinu dana B ih nije vratio,A dize tuzbu,napisati tuzbu i prozvoljno dodati elemente koje nedostaju
foe_
Posts: 32
Joined: 21 Sep 2009, 20:53

Posto nas dosta ima koji smo na 4. jel se cekaju rezultati do ponedeljka ili ce nama pregledat profesor ranije radove samo mu se trebamo javit nisam u toku , da li to vazi i za obligacije ?
foe_
Posts: 32
Joined: 21 Sep 2009, 20:53

[quote="AMILA20"]
Meni su bila slijedeca pitanja:
1)Hipoteticki uzroci kod konkurencije uzroka
2)Odgovornost poslugodavca za nedosttke na stvari
3)Rok kod garancije za isprano funkcioniranje stvari
4)Odgovornost zajmodavca za nedostake na stvari
5)Ko odgovara za stetu koja nanesu djeca mlada od 7 godina i na koji nacin mogu biti oslobodeni od te odgovornosti
6)Pretposatvka odgovornosti poslodavca za stetu ako 'radnik nije postupao kako treba''nesta tako
7)Koje stvari mogu biti predmet poklona
i fali mi jos jeno iz naknade stete ne mogu se sjetit, a zadatak glasi: A je pozajmio B 10 000 KM,nakon proteka roka od godinu dana B ih nije vratio,A dize tuzbu,napisati tuzbu i prozvoljno dodati elemente koje nedostaju
[/quote]

Nepažnja  ili Krajnja nepažnja .... nisam siguran ali ako je drugoj grupi bila obicna onda je vamo vjerovatno krajnja
Post Reply

Return to “III godina”