PFSA: Filozofija prava

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

[quote="Sarmica"]
Ova dva pitanja sam našla u ranijim postovima, iz onoga što su ljudi postavljali sa 2. parcijale od prošle godine.
Prelistajte malo, nema toliko postova.

Ako neko zna odgovor, bila bih mu jako zahvalna (posebno ova lekcija od Radbruha).
Imam knjigu, ali je slabo kopirana i još na ćirilici, pa ne vidim baš sve i zanima ima li negdje skraćena verzija lekcije.
[/quote]Meni je receno da je to ona lekcija-drugi podnaslov kod Radbruha, znaci pojam prava. Po kojoj ke to logici pojma nemam, valjda se tu spominje stvarnost i vrijednost a nigdjje drugo toga nema, sad ne znam...Je li to to?
Last edited by aidaim on 12 Jan 2014, 16:41, edited 1 time in total.
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Jos ovo, sta biste vi pisali o ovome: savremeno poimanje braka, crkveno pravo-uloga,mjesto i znacaj? To nema u skripti, treba pisati svoje misljenje, sta li, nema nista ni na internetu o tome..
Atalay
Posts: 98
Joined: 18 Jun 2012, 14:08

[quote="aidaim"]
Jos ovo, sta biste vi pisali o ovome: savremeno poimanje braka, crkveno pravo-uloga,mjesto i znacaj? To nema u skripti, treba pisati svoje misljenje, sta li, nema nista ni na internetu o tome..
[/quote]

To se ne uci. To spada u predmet "Teorija prava", to je za stari sistem.
SamraD
Posts: 245
Joined: 27 Sep 2011, 13:21

[quote="amina123"]
i da li se treba ostvariti minimum i na II parcijali ili je skupljanje bodova
[/quote]

I mene ovo zanima ako zna neko? :)
Minerva
Posts: 464
Joined: 08 Jan 2011, 13:06

Forma ispita je na nadopuni, zaokruzi i valjda je radburh za esejsko. Nekada davno sam zapisala u rokovniku prva parcijala 25-44b, druga parcijala od 30-55b, esej 6b, tako da mislim da se mora osvojiti minimum od 30b za drugu parcijalu.
Breskvicca
Posts: 222
Joined: 27 Nov 2011, 20:05

JEL neko ima problem da mu se ovaj predmet uopste ne pojavljuje na listi predmeta za prijavu ????  dal da zovem studentsku ili moram otici licno ????
Atalay
Posts: 98
Joined: 18 Jun 2012, 14:08

Breskvicca

Otidji osobno.
AMILA20
Posts: 161
Joined: 01 Oct 2009, 22:18

[quote="aidaim"]
Meni je receno da je to ona lekcija-drugi podnaslov kod Radbruha, znaci pojam prava. Po kojoj ke to logici pojma nemam, valjda se tu spominje stvarnost i vrijednost a nigdjje drugo toga nema, sad ne znam...Je li to to?
[/quote] i ja mislim da je to upravo lekcija svrha prava
nermanela
Posts: 45
Joined: 02 Sep 2009, 16:07

pa jel se ta lekcije od radbuha stvarnost i vrjednost spominje u knjizi pod tim podnaslovom , ako neko ko ima knjigu moze da nam kaze ..
maidak
Posts: 22
Joined: 01 Jun 2010, 15:33

Stvarnost i vrijednost imaju u knjizi, to je prvi podnaslov, samo je na cirilici
Post Reply

Return to “IV godina”