PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Chmoljo
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2009, 17:15

Hvala, kolegice :)

Kako je bilo danas starosistemašima, imamo li kome čestitati? :)
djems.tr
Posts: 83
Joined: 14 Sep 2011, 19:23

ja sam položila danas, dobar je profesor. pita samo srž, ništa okolo, ništa previše. insistira da mu kad te pita odgovoriš, navodi te, ako se učilo, baš ti pomogne da "nadođeš".
Ljubicica444
Posts: 358
Joined: 12 Jul 2011, 10:53

cestitam,mozes li napisati pitanja koja te pitao.hvala
djems.tr
Posts: 83
Joined: 14 Sep 2011, 19:23

pitanja nisu bila tipa - naslov, pa pričaj...uglavnom postavlja ti niz pitanja, potpitanja, kratko da odgovoriš  on nastavi dalje. uglavnom započeo je sa unutrašnjim pravnim izvorima, pa se prebacio na multilateralne konvencije, pa onda haške da mu nabrojim koje su kod nas na snazi. nakon toga, pošto sam sponenula H.k. o formi testamenta pitao me koje je pravo mjerodavno u pogledu forme testamenta. opšta međunarodna nadležnost, proširenje opšte m. n., zamolnica eto....
Ljubicica444
Posts: 358
Joined: 12 Jul 2011, 10:53

ok hvala puno  :d055:
hajda_sanel
Posts: 77
Joined: 02 Feb 2013, 12:13

Pozz kolegama i ja sam juče položila i diplomirala,prvi put sam polagala. Pitao me značaj Haške konferencije,distributivnu kumulaciju i izložio mi jedan slučaj,kao on ima stranu presudu i ne može je izvršiti u inostranstvu jer tuženi nema imovine,ali ima u BiH,pa me pitao može li ovdje izvršiti tu presudu i kome predati tužbu?. Čestitam svima koji su položili,a ostalim kolegama savjet da opušteno spremaju ovaj ispit,jest da su u pitanju dvije knjige ali ne treba puno vremena da se spreme. P.S. Ja sam učila po knjigama,jer i on pitanje započne s uvodom koji je u skriptama izostavljen, mada su mu pitanja prilično jasna.
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Hvala na iformacijama i naravno čestitam ti na diplomi!! Kolko ti je otprilike trebalo da spremiš ispit, jel to on drugu knjigu pita puno slabije ako se prva dobro zna?
hajda_sanel
Posts: 77
Joined: 02 Feb 2013, 12:13

Možeš za 15 tak dana spremiti obe knjige,hvala,a to ti ne znam reći,kod mene je bilo tako,pusa i tebi želim od srca da što prije položiš
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Hvala ti,cao
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

dokad vazi polozena parcijala da li neko zna :)
Post Reply

Return to “IV godina”