PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nur
Posts: 114
Joined: 12 Dec 2009, 19:31

Ja sam za! Kad se samo sjetim dekana i laskanja... :@
L_a_d_y_L_a_w_
Posts: 9
Joined: 28 Sep 2013, 11:03

Naravno da sam ja i za , te dosta mojih prijatelja - kolega s kojima sam u stalnoj komunakaciji, zbog tzv. problema zvanog upis na II ciklus . Napominjem da nas ima , koji već apliciramo 3 -4 put , ali nažalost ne možemo doći na red nijednu godinu , jer nam tate nisu advokati , sudije , ministri , politički lideri , a  niti smo završili fakultet u Travniku , Palama  , Kiseljaku i kojekakvim selima!!!!!!!!!!! :c053: :c053: :c053:  tri pune godine pojedine kolege šute i trpe e pa ove godine nece !!!!!!!!!
Last edited by L_a_d_y_L_a_w_ on 13 Nov 2013, 02:12, edited 1 time in total.
Nermyta
Posts: 262
Joined: 28 May 2009, 12:07

poslati bilo kojem od nasih portala (depo, klix i sl.) obje liste i napisati par recenica o tome kako se primaju studenti na pravnom fakultetu, u toku od sat vremena svi portali ce to objaviti, jer svi prepisuju jedni od drugih, al mislim da nista tim necemo postici.
zule
Posts: 12
Joined: 28 Sep 2011, 20:57

Nažalost  ovaj  upit Ministarstvu je bio samo način da  se studenti ušutkaju u smislu "nije do nas do Monistarstva je"a unaprijed su znali da nema ništa od  tog očito su samo htjeli dobiti na vremenu da studenti  se ne mogu ponovo  žaliti.Sramota
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

Ma gore mi je to, što se sada osječam ko magarac, nakon ovog čekanja. Na kraju i nije toliko do tog II ciklusa, već načina na koji je sve prezentirano i završeno. Kao da smo u obdaništu. U glavi zamišljam kako se Danica smije, a Dekan zadovoljno trlja bradu i govori "gospodo draga, sve se može pametno završiti, da svi budu učutkani".

Ne bi me začudilo da su poslali dopis, te nakon toga okrenuli Ministarstvo i rekli "daj majke ti odbij ovo, samo da ih učutkamo". I što je naj gore, stari sistem na političkim naukama će konkurs objaviti 15.11.2013., pa ko je ovde lud?
Igy89
Posts: 29
Joined: 01 Sep 2013, 18:06

Zna li neko šta je sa indeksima,jesu li gotovi?
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

isla ja jutros, nisu gotovi i ne zna se kad ce biti gotovi...
Sejo_Nikky
Posts: 53
Joined: 04 May 2010, 22:09

[quote="Nermyta"]
poslati bilo kojem od nasih portala (depo, klix i sl.) obje liste i napisati par recenica o tome kako se primaju studenti na pravnom fakultetu, u toku od sat vremena svi portali ce to objaviti, jer svi prepisuju jedni od drugih, al mislim da nista tim necemo postici.
[/quote]

Pa, vjerovatno nećemo ništa postići za sebe, ali možemo još više srozati ionako srozan ugled Pravnog fakulteta. Zašto da se odreknemo tog zadovoljstva? Neće se baš tako lahko hipokrizirani dekan izvući iz ovoga; pogotovo ne nakon što nas je izlevatio na najperfidniji mogući način.
Last edited by Sejo_Nikky on 13 Nov 2013, 18:20, edited 1 time in total.
lilki
Posts: 108
Joined: 12 Jun 2010, 17:09

Slažem se u potpunosti sa kolegom, koliko smo puta samo isli, pisali molbe, i opet nista...iduca godina opet ista prica, nazalost...
L_a_d_y_L_a_w_
Posts: 9
Joined: 28 Sep 2013, 11:03

Slažem se s kolegama, stvarno sam razočarana u ovaj naš sistem obrazovanja! Mogli su fino napisati napomenu na konkursu i boldirati je , u kojoj bi  naglasili  da prednost za prijem na II ciklus studija , imaju studenti čiji su roditelji ministri ,sudije, tužioci , direktori itd...kao i studenti sa privatnih fakulteta, a za nas "obične " studente da nema mjesta , niti će ikad biti mjesta... ko je nama kriv što smo se trudili da završimo  fax sa prosjecima od 8, 5 , pa dalje, išli po takmičenjima, borili se , usavršavali, a za šta - da bi mjesto na II ciklusu mogao dobiti neko , ko ne zna ni gdje je Služba za postidiplomski studij, pa ne bih ni ja znala ...da sam  vježbe i predavanja imala u Pravdi , Nivei i ostalim kafićima.Ma strašnooo!!!!!!!!Kolege ,koje žele nešto poduzeti po pitanju ovih nebuloza na našem faxu, nek se jave privatno porukom ili da napravimo neku grupu , pa da svako od nas iznese svoje prijedloge!!!
Post Reply

Return to “II ciklus studija”