Bezuslovni upis

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

Jutros razgovaram s jednom kolegicom i kroz suze mi reče koliko se ovom nada te da joj cijela porodica strepi zbog toga iz dana u dan (ona standardno zapela na trilingu obligacija i EU). Kako male stvari mogu toliko nekome okrenuti život, nadam se da će biti zbog takvih ljudi.
iomerhodzic
Posts: 48
Joined: 13 Sep 2010, 15:28

:( :( :( no sikiriki valjda ima razumnih ljudi nije valjda cijeli sistem pokvaren  :P :P :P
Divine
Posts: 19
Joined: 20 Feb 2012, 13:36

Zar se, fakat, skolarina ne moze platiti na rate??? Je l to jos uvijek u nekom procesu razrjesenja situacije ili je stvarno tako??? Ja sam prosle godine platila na rate 800 KM, a planirala sam tako i ove godine, ne mogu da vjerujem da nam tu mogucnost ne odobravaju, smrc, smrc :'(
Ljubicica444
Posts: 358
Joined: 12 Jul 2011, 10:53

ja jucer pitala na student.sluzbi i odg.je bio:"Zao mi je,ne moze na rate"ko ne vjeruje nek slobodno provjeri.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Imate posebnu temu o plaćanju na rate, nemojte na više mjesta o tome.
http://studomat.ba/forum/index.php/topic,3360.30.html
Mandarinaa
Posts: 11
Joined: 16 Jan 2013, 11:56

Drage kolege, nas sa tuzlantskog odjela ima jako puno kojima bi isao u prilog bezuslovan prelazak na 4 godinu, buduci da samo mi posljednja generacija koja je upisana u Tuzli 2008/09 god. Ako mozemo na bilo koji nacin pomoci obavjestite nas.
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Ja sam cuo info. da o tome nece moci odluciti dekan (koji se navodno ne protivi tome), vec Naucno nastavno vijece.
abdela
Posts: 42
Joined: 20 May 2010, 21:25

Pa hajd nadati se onda da se i NNV neće protiviti :D
bolestan
Posts: 265
Joined: 07 Apr 2009, 20:20

Po zakonu stara bolonja je u identicnoj situaciji kao i stari rezim. Znaci da svi studenti upisani 08/09 i ranije moraju zavrsiti do 2015. ili se prebacuju na novu bolonju. Ako vec tvrde da su njima davali bezuslovni, onda nema uopste smetnje da i nama daju.
bolestan
Posts: 265
Joined: 07 Apr 2009, 20:20

USP pored toga sto se danas izborio za placanje skolarine na rate, kao i produzenja prijavnog roka za socijalne ispite, s dekanom je obavio sastanak i na temu zahjeva studenata starog sistema i stare bolonje, studenata III godine sa zahtjevom za bezuslovan upis u IV godinu studija.
Naime , dekan je ukazao razumjevanje i naredne sedmice nastojat ce se ustanoviti materijalno-pravna osnova, a konacna odluka bice odluka Nastavno-naucnog vijeca (NNV). Zakonsko uporiste ima kolizija koja bi isla u korist svim studentima i to je alternativa koju cemo traziti u slucaju da bezuslovan upis ne nadje podrsku.
NNV ce se odrzati (prema rijecima dekana) do polovine oktobra.

Upravo na zadnjoj sjednici NNV-a, USP se izborio da ubuduce ima 3 glasa a ne 1 kao do sada ,cime smo ponosni jer studenti su sada jaci nego ikada. Utrostrucili smo glasove a time i sansu za usvajanje svih buducih zahtjeva na sjednicama NNV-a.

O tacnom terminu odrzavanja sjednice NNV-a bicete pravovremeno obavjesteni. Bicete takodjer pozvani da se 30 min prije odrzavanja sjednice NNV-a okupite na II spratu u sto vecem broju. Na II spratu nalazi se sala za sjednice, a okupljanje je bitno kako bi profesori uvidjeli o kojem se problemu i broju studenata radi i kako bi prije izjasnjavanja (glasanja) dobro razmislili, jer studenti koji se taj dan okupe ne samo da imaju moc djelovanja vec i podrsku USP-a.
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”