PFSA: Savremeni pravno-politički sistemi

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nina21
Posts: 120
Joined: 05 Dec 2011, 22:41

koja je satnica za ispit 21.06 ???
sweetest_tabooo
Posts: 152
Joined: 10 Sep 2009, 15:28

Okano evo link za satnice  ;)
http://studomat.ba/servis/pravni-fakult ... evu/10200/
Nego, uzmem polako i Sadikovicevu i Durakovicevu knjigu, pocnem od Sadikoviceve....OMG, dragi cika Cazime, da li je zaista potrebno da se pasusi ponavljaju toliko puta? Nemam pojma jesam li na 6-oj ili 26-oj stranici kada procitam poznatu materiju. Ljudi, ako vam nije tesko, mozete li mi ukratko objasniti da li je neka od ove dvije knjige prevalentna? Na sta se fokusirati, iz kojih dijelova najvise pitanja dolaze? Da li su bitniji sistemi odredjenih zemalja mili onaj uvodni dio? I kako izgleda sam ispit, koje je forme? Koliko pitanja, da li su esejska ili ima nesto na zaokruzivanje? Svaki komadic informacije cu zaista mnogo cijeniti.
natasa nata
Posts: 152
Joined: 21 Mar 2011, 20:40

Koliko traje ovaj ispit?
Kontra
Posts: 48
Joined: 23 Oct 2009, 16:51

Moze li neko, ko se sjeca pitanja sa proslog roka, da napise?  :k835: :k835: 
A.B.
Posts: 243
Joined: 23 Jun 2010, 21:46

Pol. partija u kojoj sefa partije bira glavni odbor a centralni i lokalni organi su u odnosusubordinacije, prema kriteriju unutarpartijskog rezima je kakva partija?
U masovnim pol. partijama mozemo govoriti o vise kategorija ucesnika u funkcioniranju stranke, to su?
Sta je cilj legalizacije pol.partija?
Udruzenje studenata Pravnog faklulteta u Sarajevu je (zaokruzi)?
Statut pol stranke propisuje?
Ovlastenja zakonodavnog tijela Svicarske?
Kabinet u VB cine (zaokruzi)?
U predstavnickom domu SAD-a zastupljeni su (zaokruzi)?
Dom lordova u VB ima (zaokruzi)?
Ovlasti sefa drzave da privremeno suspendira donosenje zakona ali bez mogucnosti raspustanja zakonodavnog tijela karakterise sistem koje drzave?
Izglasavanje nepovjerenja vladi u Francuskoj vrsi se od strane?
Izvrsnu vlast u Svicarskoj obavlja...........a bira ga.........?
Specificnost partijskog sistema Svicarske je?
Sjednice vlade u Francuskoj (esejsko)?
keno_sa
Posts: 218
Joined: 16 Dec 2009, 22:52

Ima li ko odgovore na ova pitanja?
Nina21
Posts: 120
Joined: 05 Dec 2011, 22:41

koherentni ciljevi ( definicija i sta predtsavljaju) ??
A.B.
Posts: 243
Joined: 23 Jun 2010, 21:46

Ja imam i odgovore, ali ih tek veceras mogu staviti, i stavit cu pitanja sa drugog testa, posto ponavlja dva testa :)
elica
Posts: 50
Joined: 22 Sep 2009, 17:12

[quote="A.B."]
Ja imam i odgovore, ali ih tek veceras mogu staviti, i stavit cu pitanja sa drugog testa, posto ponavlja dva testa :)
[/quote]
Je li nam mozes ikako postaviti pitanja iz drugog testa sada, jer ispit pocinje za dva sata? HVALA PUNO! :-))
arijen
Posts: 514
Joined: 29 Nov 2009, 22:41

da li neko zna ko predstavlja gornji dom u svicarkoj i kao na ciju inicijativu se formira
Post Reply

Return to “II godina”